Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Турбо хибрид


idragancheva

Recommended Posts

Здравейте,моята красавица е ОК 2 / 2.0 TDI /.

Миналата седмица тръгнах с колата за Русе, но при изпреварване на камион внезапно колата загуби мощност. Успях все пак да изпреваря камиона и веднага спрях в банкета. Около колата имаше гъсти облаци дим и ми светна алармата за ниско ниво на двигателно масло. Обадих се на приятел и той дойте с един майстор. След направения бърз преглед на пътя диагнозата беше,че почти сигурно се е счупила турбина. Извиках пътна помощ и колата беше транспортирана до сервиза. Там потвърдиха, че турбината е счупена.От сервиза ми направиха оферта за доставка на нова турбина на цена от 2050лв,но аз отказах и си поръчах от един колега /bega4kata/ във Варна, който ми даде преработена от него специална хибридна турбина. Монтирахме хибридната турбина и вече няколко дена изпробвам колата. Още не съм я пробвал за максимална скорост, но първите ми впечатления са, че колата върви много по-леко т.е. с леко настъпване на педала за газта тя реагира по-бързо.Пробвах как ускорява от 120км/ч., и мога да кажа, че дърпа почти като Audi A6 - 240 коня ;)

(п.п.Забравих да спомена ,че преди това ходих при Тони да ми прави чип тунинг.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само неразбрахме, оплакваш ли се или се хвалиш smile001

наистина много добре, че сте се светнали навреме за други варианти освен стоковата турбина. Попаднали сте на точните хора за целта, браво!

 

поздрави smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи каква цена ти излезе тази хибридна турбина ?

 

 

Може да е тайна ;) Питай директно Сами /bega4kata/ :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само с хибридна турбина и без да се пипа софтуера може ли да се разчита на някаква допълнителна мощност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е чипосана дори и за сток турбо -да може да се наблюдава значително подобрение в мощноста,но няма да се използва максималния капацитет на турбото,което не е задължително.

Но за сток софт -не вярвам да се усети кой знае какъв ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи каква цена ти излезе тази хибридна турбина ?

 

 

Може да е тайна ;) Питай директно Сами /bega4kata/ :P

Не е тайна,1000лв му я дадох на промоция,защото се почувствах неудобно,тъй като преди месец му казах да я чипосва и че няма страшно,но му гръмна турбото.Явно не е било в кондиция.Все пак колата е втора ръка и не се знае как е подържана и експлоатирана и с какъв пробег е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

не се оплаквам,но не се и хваля. Споделям с вас какво ми се случи и какво направих.Много съм доволен от това как върви колата, но в никакъв случяй не мога да кажа, че разхода на гориво е намалял. Бих казал, че се е увеличил, но според мен си заслужава този допълнителен разход като се има в предвид удоволствието, което ми доставя карането на автомобила. Изпитвам само малък дискомфорт при влизане с високо скорост в завоите. Задницата не е много стабилна. Когато я настъпя на прав участък с > от 180км/ч. отново го има този проблем. Надявам се догодина да събера достатъчно средства за да отстраня това неудобство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

не се оплаквам,но не се и хваля. Споделям с вас какво ми се случи и какво направих.Много съм доволен от това как върви колата, но в никакъв случяй не мога да кажа, че разхода на гориво е намалял. Бих казал, че се е увеличил, но според мен си заслужава този допълнителен разход като се има в предвид удоволствието, което ми доставя карането на автомобила. Изпитвам само малък дискомфорт при влизане с високо скорост в завоите. Задницата не е много стабилна. Когато я настъпя на прав участък с > от 180км/ч. отново го има този проблем. Надявам се догодина да събера достатъчно средства за да отстраня това неудобство.

това с устойчивоста добрите шофьори много бързо го забелязват след увеличаване на мощноста smile049

Спокойно има изпитана и ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ефикасна комбинация за справяне с този опасен проблем.А именно Айбах,Алко супер спорт газ/по къси точно с колкото Айбаха/ и по желание Пауърфлекс.Митака esto Кара тази комбинация на Октавия 2 - 140 коня/отбелязвам,защото октавия 1.9 е с по-малки амотртисьори с по тънък стержин заводско!!!!Има и други колеги с тази комбинация ,но са с ок1 например Чант.....Щурек...и т.н./ ...... той да каже как е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.