Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтиране на КСЕНОН на Фабиа 1


Dimitrovdimi

Recommended Posts

На хубавите крушки ампулата е от кварцово стъкло(чувал съм всъщност, че на всички ксенонови крушки е така :-k ), което поглъща UV лъчите и няма проблеми. Вече карам повече от 2 години нон-стоп на фарове с ксенон и на стъклата и рефлекторите им няма нищо.

Ако има нещо специално в материала на ампулата, то не е кварц!

Кварца пропуска UV, а обикновеното - не. Спомнете си за "кварцовите лампи", с които се правят(правеха?) нагревки в болниците... (и се топлеха банички в бараките :D )

Ако не се лъжа, борсиликатното стъкло спира UV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кварцовото стъкло има почти нулево температурно разширение и е по-вероятно да се използва за халогенни крушки, при които температурата е доста по-висока. Боросиликатното е с много нисък коефицент на температурно разширение и е по евтино от кварцовото.

Всички стъкла пропускат UV лъчите. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички стъкла пропускат UV лъчите. smile049

[-X

цитат от ТУК

"През обикновеното прозоречно стъкло преминава около 90% от светлината над 350 nm, но е блокирана над 90% от светлината под 300 nm"

Ултравиолетовата светлина е в диапазона 10-400nm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама пропуска и то не малко, т.е. и то не може да се използва за УВ защита. Кварцовото пък Ич :)

Ще оспамим темата, но в спора се ражда истината.

10% пропуснати и 90% спрени UV лъчи от обикновеното стъкло? Това не мога да го определя като "не малко" пропуснати.

А за кварца точно съм написал по-горе, че се използва в UV лампите за нагревки (и не самотам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото на HID крушките е кварцово, но то си пропуска идеално UV лъчението.

Спира го специално покритие, но в момента не си спомням какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги,

Едно въпросче по темата от мен. Искам да монтирам Ксенон на Фабия 1, 1,9 SDI, 2007 г. Нивото на оборудване е Сърпраиз. Нужно ли е да взема модел с Canbus или няма проблем да е обикновен.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет - вземи си хубави крушки, не ставай мълниеносец! :smt018 Иначе по въпроса - няма да ти трябват стоп-ерор-и, които да лъжат компа на колата, защото просто нямаш индикация за изгоряла крушка. Но все пак, по-добре си вземи едни хубави крушки с +ХХ% светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет - вземи си хубави крушки, не ставай мълниеносец! :smt018 Иначе по въпроса - няма да ти трябват стоп-ерор-и, които да лъжат компа на колата, защото просто нямаш индикация за изгоряла крушка. Но все пак, по-добре си вземи едни хубави крушки с +ХХ% светлина.

gogata избрал съм си модел пригоден за рефлекторни фарове. Продавача ме предупреди че няма да заслепява при добре регулирани фарове но ще свети малко по слабо от обикновенния ксенон. Сега съм с Osram Nightbreaker + и съм доволен как свети но много горят. И втората ми идея е да ми падне малко консумацията че с тези фарове на къси разстояния не е добре работата с зареждането. Просто малко не ми е ясна работата и заради това пиша за съвети от колеги който вече имат ксенон. А ти като имал я сподели какъв беше и защо го махна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какъв е този ксенон за рефлекторни фарове. Съвсем сериозно, не се заяждам. smile027 Да не слагаш лупи? Относно заслепяването - няма да ти казвам колко съм си играл да го избегна. И винаги беше "на ръба" да заслепява и то с хубави крушки на Луксима. Махнах го след като ми изгоря крушка на път, боднах си едни найтбрейкъри и от тогава, вече година и нещо, никакви ядове. Иначе преди това ми се е случвало по тъмно мой приятел да кара моята кола, докато аз съм в тази отпред и само се залъгвах, че не ми вади очите. smile049 А това със зареждането не звучи сериозно, освен ако нямаш някакви проблеми с алтернатора. Все пак...40-50 вата ще ти намалее консумацията, изобщо не е чак толкова много според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какъв е този ксенон за рефлекторни фарове. Съвсем сериозно, не се заяждам. smile027 Да не слагаш лупи? Относно заслепяването - няма да ти казвам колко съм си играл да го избегна. И винаги беше "на ръба" да заслепява и то с хубави крушки на Луксима. Махнах го след като ми изгоря крушка на път, боднах си едни найтбрейкъри и от тогава, вече година и нещо, никакви ядове. Иначе преди това ми се е случвало по тъмно мой приятел да кара моята кола, докато аз съм в тази отпред и само се залъгвах, че не ми вади очите. smile049 А това със зареждането не звучи сериозно, освен ако нямаш някакви проблеми с алтернатора. Все пак...40-50 вата ще ти намалее консумацията, изобщо не е чак толкова много според мен.

Знам че не се заяждаш, все пак не съм от вчера в този форум smile027. Няма да слагам лупи. Изпратих ти линк какво съм си харесал на ЛС за да не правя реклама. А найтбрейкъри при мен не изкарват повече от 7 - 8 месеца и вече почвам да се дразня. Със зареждането всичко ми е ОК но като я карам цяла седмица на преходи от по 2 км. на фарове и 8 часа престой после няма как да ми е зареден акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението за това е дневни светлини. Консумират малко 10-15 вата общо. И Найтбрейкарите няма да ти горят, щото ще ги ползваш само по тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След полирането на фаровете, сложих временно Нарва от 10 кинта двете, докато купя осрам найтбрейкър отново, но така и не го направих- колата светна супер добре (снимката по- долу).

А това "ксенон за рефлекторни фарове" няма да го коментирам- наистина има фабрично в някои модели, но неслучайно са го спрели.

За мен приемливо е ксенон само на фарове с лупа и прозрачно стъкло.

 

529780_10150787981638616_994503945_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.