Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О1 шум от предницата


berberov_sm

Recommended Posts

Здравейте,

 

от два дни констатирам с нежелание нещо като тракане/стържене от предната дясна страна при преминаване през спящи полицаи. Когато преминавам през дупки това не се чува. Поогледах колата и не видях да има нещо закачено или разкачено по предницата, което евентуално да опира в полицая и да стърже.

 

Идеи ??? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега и примен е така и то само на умрял полицай а наче при всякъкви други дупки няма проблем колата направо спи от към потропване

сменил съм абсолутно всичка по предницата „тампони на носачи тампони на макферсони биалетки и тампони на стабилизиращата щанга, + предни прожини и тампони на двигателя и трите" и пак тропане, доверен майстор ми каза че е хубаво като се сменят тампоните на стабилизиращата щанга да се сменят и планките който ги държат защото и те имат износване „изкривяване“, и предполагам че при мен е от тях, купил съм ги „тампоните заедно с планките“ но все не остава време да ги сменя

 

такаче колега препоръчвам смяната им при теб, а и не са кой знае колко скъпи между 30 - 50 лв. взависи от марката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се и при мен причината де а само в тези планки и да мина тънко с ремонта.

 

 

Мерси за информацията smile027

 

ПП Понеже майстора ми е чак в Смолян и няма да мога да се видя с него преди празниците, ако ги смениш преди това пиши дали има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не търси стържене в стабилизиращата щанга и тампоните към нея! Т'ва за планките - за пръв път го чувам... От там ако е - ще се чува тропане. Наистина може да е от амортисьора - пробвай го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не търси стържене в стабилизиращата щанга и тампоните към нея! Т'ва за планките - за пръв път го чувам... От там ако е - ще се чува тропане. Наистина може да е от амортисьора - пробвай го

 

Бе да ти кажа, на голфа (сещаш се на кой), пак така стържеше подлудяващо, точно по легналите полицаи. И се оказаха баш тампоните на стабилизиращата щанга. Сменихме ги и заспа. Той изрови голфаджийските форуми и се оказа, че фабрично са калпави и се "изяждат". Голфовете от преди 2000 (предполагам и О1) са с такива. В момента има нов вид "реплейсмънт" чарк който е по сгоден. Колите след 2000 май са си по дефоулт с него (поне мойта е с новите тампони).

 

Обаче говорим точно за стържене/скърцане. Не за тропане. Поне оная си стържеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време на чичо ми Ладата тропаше. Проверявал съм цялата предница, шарнири, кормилни накрайници - няма и няма. Останаха само амортисьорите, но така я продаде и се приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе с риск да ми се смеете,ще ви споделя,че при мен има стържещ звук сутрин като тръгна максимум до петата минута-два три легнали полицая,след това изчезва..........минавал съм след това по същия път-нищо не се чува.....затова си мисля че по скоро е някакво наместване на пружините...........незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе с риск да ми се смеете,ще ви споделя,че при мен има стържещ звук сутрин като тръгна максимум до петата минута-два три легнали полицая,след това изчезва..........минавал съм след това по същия път-нищо не се чува.....затова си мисля че по скоро е някакво наместване на пружините...........незнам

Не, това абсолютно сигурно са амортисьорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обясни колегата дали е тракане/тропане ИЛИ стъргане/скърцане. Щото това са свъсем различни шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е нещо като стържене, защото в първия момент си помислих, че виси нещо под колата и с него задирам по полицая. Като я качвам на бордюр не стърже само през легналите полицаи(може би заради скоростта). Амортисьорите са на минимум 40 000-50 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е стържене, ако колата е преди лифта - аз залагам на тампоните на балансиращата щанга.

Амортсьор не стърже - той хлопа, тропа, дрънка, и прочие глаголи. Но не скърца.

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0%B3%D0%B0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.