Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още едно Йети в клуба


Recommended Posts

За вътрешното пространство отзад, можеш да се ориентираш от снимките, които съм качил на първа страница. Имай в предвид, че съм 1,90м и седалката на шофьора е нагласена да ми е удобно на мен. Както можеш да видиш отзад има предостатъчно място за да се вози комфортно, дори едър мъж. Вътрешното пространство е предостатъчно, но е за сметка на по-малкия багажник, при Октавията е по-скоро обратното.

 

искам само да добавя че на багажник не е никак малка, от почивка това лято се прибирах със 6човека в колата с багаж за 4 жени и за 7дни, е вярно багажа стигаше до тавана, отзад бяха 4 човека (слабички, не като мен :) ) но пътуването беше чудесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Все се каня да драсна някой ред с впечатления от едно незабравимо пътуване с малкия звяр и все не оставаше време.

 

Късно вечерта на 7.01.2011 заедно с още трима приятели, натоварени с 4 сноуборда на тавана, пълна екипировка и багаж за една седмица поехме към Австрийските алпи по маршрут Горна Оряховица - София - Сърбия - Хърватска - Словения - Австрия. Крайната ни дестинация бе малко градче Утендорф разположено в непосредствена близост до няколко големи зимни курорта - Зел ам Сии, глетчера Китщайнхорн, Залбах, Кицбюл и още доста други по-малки ски зони.

Маршрутът бе с дължина 1450км и бе преодолян с лекота за 15 часа, като навсякъде по пътя съм спазвал всички ограничения на скоростта. Шофирах само аз, като дори и след тази дълга дистанция в никакъв случай не мога да кажа, че съм се чувствал много изморен. Заслугата за това е изцяло на мъника, който се оказа голяма работа. И четиримата възрастни в колата пътувахме изключително комфортно, a място за багаж имаше напълно достатъчно. Системата с вадещата се средна седалка е определено изключително полезна в подобни ситуации.

 

Пътищата няма да ги коментирам подробно - просто всеки който е пътувал знае че след Ниш влизаш в един друг свят, свят без дупки, свят с идеално маркирани и обозначени шосета, свят в който пътуването се превръща в удоволствие. Границите навсякъде ги минахме изключително бързо, никъде не сме чакали повече от 2-3 мин. Приетата спогодба със Сърбите за преминаване само с лична карта е много удобна и определено пести много време.

 

Невероятно ме впечатли австрийската магистрала от Краванке тунел към Залцбург. Тунелите се нижат един след друг, кой от кой по-дълъг, буквално им изгубих бройката. Имах чувството че пътуваме повече под земята отколкото над нея.

 

За съжаление тази една седмица отлетя неусетно, като почти всеки ден бяхме на различно място, а Йетито послушно изпълняваше всяко наше желание.

 

Малко равносметки от пътуването:

общо изминати километри - 3 500км.

средна скорост без спиранията за зареждания и граници - 110км/ч

всички магистрални такси, винетки за Словения и Австрия - около 120EUR

Среден разход - 10,0л/100км (тук основна заслуга има багажника с бордовете, който след 100км/ч създава невероятно челно съпротивление)

 

 

1297191016_cqeo8773_IMG_3272.JPG

 

Малкия звяр в Австрия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.