Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде се намира бутона,който преъсва лампата в багажника


Peshuraan

Recommended Posts

А аз защо нямам осветление в багажника?

Към серийното оборудване ли спада?

 

P.S. От лявата страна, където трябва да е лампата е празно.Няма нито стърчащи кабели нито нищо - дупка?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз защо нямам осветление в багажника?

Към серийното оборудване ли спада?

 

P.S. От лявата страна, където трябва да е лампата е празно.Няма нито стърчащи кабели нито нищо - дупка?!?

 

 

Спокоооо... аз нямам в жабката, а в багажника имам - все едно нямам и на двете места - вервай ми ;) Толкова е силно ламБето, че направо "вади очи на слепите"...

 

Иначе, мисля, че е към второто ниво, не на чистия класик за О2 знам, че е така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как непрекъснато? Дори и да не работи ключа, лампата пак ще гасне, както и когато оставиш вратата отворена лампите в куето изгасват. Ако я заключиш пак всичко изгасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

да поизтупам темата -> преди няколко месеца спря да свети едната лампа за осветлението на багажника (О1 тур комби дизел), а другата си светеше нормално. и двете крушки бяха здрави, но до едната не стигаше напрежение. напръсках обилно бравата с контактен спрей и проблемната лампа светна за известен период (около месец може би) и после пак загасна. от известно време време обаче загасна и втората със същите симптоми - не стига напрежение до нито една от крушките, а и двете са здрави. на куплунга, който влиза в бравата, имам 12V. проблемът не е толкова в осветлението, колкото това, че ако отворя само багажника, след 30 сек. колата се заключва и се включва алармата. някой ремонтирал ли е брава с проблемни превключватели и по какъв начин точно? благодаря предварително на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко разглобих бравата и за мое учудване микрето си работи безпроблемно, но нямам 12V на нито една от лампите за багажника. проверих и предпазителите за осветление на купето и багажника - здрави са. мистерията е пълна - някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на един познат на комбито му намерих няколко прекъснати кабела в отсека зад задната седалка до багажника

 

явно ако всичко е наред по бушони и ключето ще се почва проследяване на кабела от крушката посока към бушоните

 

по интересното за мен е за алармата....би трябвало да е вързана към ( - ) и съответно ако си работи ключето не би трябвало да се самозапуска сама.( то зависи и как е вързана и дали е оригиналната или с слагана след това )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мистерията е разкрита благодарение на Жоро от ЕТ Пловдив - оказа се, че клемите в задния ляв калник са окислени, благодарение на временен теч на течност за чистачки (вероятно през зимата). на същия сноп кабели имаше и 4 бр. кафеви кабели (маса), вероятно фабрично замасени един към друг, но като дръпнахме снопа, се разделиха. сега са припоени един към друг и проблем с осветлението вече няма.

...по интересното за мен е за алармата....би трябвало да е вързана към ( - ) и съответно ако си работи ключето не би трябвало да се самозапуска сама.( то зависи и как е вързана и дали е оригиналната или с слагана след това )

алармата е фабрична, в ключа, слагана е в завода на шкода. не се е включвала сирената, но колата се заключва (понеже за 30 сек. не се отваря врата според нея) и системата сработва в режим охрана. оттам нататъка е само въпрос на време за обемния датчик да регистрира движение и да се включи сирената. на мен ми е по-интересно как така тези кафеви кабели ще са оставени по този начин в снопа (сигурен съм, че никой не е пипал никога там след покупката на колата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.