Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход празен ход


warfather

Recommended Posts

Искам да попитам някой дали има идея за следното.

При работа на празен ход и в пълен покой на автомобила Фабия 1.9 СДИ 2004 г. по принцип разхода трябва да е 0,5 л/ч обаче при мен има едно играене от 0,3 до 0.5 ... Разговарях с един човек който ми каза че може да има износвания в ГНП-то и от там да се получават тия колебания. Като цяло мотора работи с нормални обороти и средния разход за градско каране като за такси е 5.5-6.0 л на 100. Колата я купих така и освен че бордкомпа показва това колебание не съм забелязал друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско 5.5-6.0л на 100км :roll: smile009 :^o

 

А колко искаш да е за такъв двигател? :-k

 

 

По темата - при мен има същото колебание на разхода на празен ход откакто е нова колата(0,4-0,5). Сигурно е нормално. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бившата ми си стоеше закован на 0,4 с изключени консуматори и загрял двигател. Оборотите твърдо 903, както трябва да бъдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без фарове и други консуматори 0.4

С пуснати фарове 0.5

С пуснати фарове, отопление на огледала, задно стъкло и сие 0.6

При въртене на волана на място +0.1

Климатик +0.1 до +0.2

 

Докато загрее горните стойности по две smile049

 

Среден разход откакто е купена (115к км за 5 години) 5.68 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,този разход ме учудва :? ако беше 7.5-8.0л градско :smt034 съгласен съм но ако е така и аз ще си купя дизел 1.9 колкото и да не искам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега говорим за SDI! Сигурно и разход от 4,2 - 4,8 извънграско пак ще те учуди. Я вземи си купи една такава smile001 , колкото и да не искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега говорим за SDI! Сигурно и разход от 4,2 - 4,8 извънграско пак ще те учуди. Я вземи си купи една такава smile001 , колкото и да не искаш.

О да за извънградско е нормално, но не забравяйте че при градско разхода е почти двойно по висок а и не виждам SDI колко е по различен от обикновения 1.9D на VW за да дава такъв малък разход smile049пък и купето на Фабиа тежи повече от тон :!: Разхода от 6.0л на градско е много добър разбира се, но това според мене са единични случаи.Може и да греша разбира се smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са, това са 90 % от случаите. Двигателя е много по-различен от AEF 1,9 D, който е лаком предкамерник. SDI ASY двигателя е с директно впръскване и електронно-управляема помпа. Разход около 6 градско, 4 извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз точно заради този разход си купих 1.9 SDI. Потвърждавам: на празен ход без фарове 0.4, с фарове - 0.4-0.5, с всичко - 0.5-0.6. В града 6.0-6.5, извън града около и под 4.0, по магистрала 4.5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да не ви ядосвам ама колата е на 542 000 км и е без ремонт за сега по мотора и по принцип разхода е около 5.0 л/100 градско и е ТАКСИ (палиш гасиш) и средната скорост е 25км/ч ала последно време нещо Ромпетрол се гъбаркат с нас и разхода скочи на 5.5. Въпроса ми беше защо го има това колебание както си работи с 0.4 примерно 10 мин пада на 0.3 и после пак на 0.4 без значение за консуматорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да не ви ядосвам ама колата е на 542 000 км и е без ремонт за сега по мотора и по принцип разхода е около 5.0 л/100 градско и е ТАКСИ (палиш гасиш) и средната скорост е 25км/ч ала последно време нещо Ромпетрол се гъбаркат с нас и разхода скочи на 5.5. Въпроса ми беше защо го има това колебание както си работи с 0.4 примерно 10 мин пада на 0.3 и после пак на 0.4 без значение за консуматорите.

Вероятно защото компа не изписва стотните и при разход 0,35 ... ясно е кво става.

Колеги, коментирате разхода гачели всички имаме еднакъв стил на каране и се движим по един и същи маршрут, с еднакво натоварен трафик ..., а то май не е така smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Тъй като темата е за разход на празен ход, имах в предвид за разхода на празен ход при бензиновия двигател. При мен се колебае около 0.9-1.0, но не съм сигурен дали не е малко завишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,4 MPI 16V, BXW - 63kW (86кс), загрял двигател, никакви допълнителни консуматори (само радио :mrgreen: ) - 0,6л/час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте аз имам 1.9 TDI-PD 74KW и моя разход в покой е 0.9l.h-0.8l.h което май не е нормално но пък градско не ми е качила повече от 7.2, но в повечето случай е м/у 6.0 и 6.6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Фабия 64 к.с. с масло кастрол 5w40 гореше 0,2 на място без консуматори. Смених го някакво YACCO 5w40 и докато беше ново още гореше от 0,2 до 0,4 - сега гори или 0,4 или 0,6 на място и без консмуматори . маслото е на 5 500 км :-k :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.