Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мигаща лампа за подгряване на свещите при двигател 1,9 ТДИ


tihomir2020

Recommended Posts

Аз също имах два пъти проблем "мигаща лампа за подгряване на свещите " с двигател 1.9 ТДИ ПД на Нова Фабия, по време на движение, при което сработва аварийна програма на компютъра, двигателя заработва с обороти до 1200 об/мин. Колата беше още в гаранция.

Първият път причината беше потенциометъра в педала на газта. Беше сменен целият педал.

Вторият път причината беше изгорял предпазител от веригата на стоп светлините.Това е много често срещан недостатък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

здравей

мойта е фабия sdi 1.9 и не ми свети стопа когато мига индикатора за подгряващите свещи, но ми направи впечатление, че се включва когато работи на място и извън града когато температурата падне под 2 градуса (и в двата случая явно градусите оказват влияние), но при по-висока от 2 градуса температура на въздуха и каране с нормална скорост в града изгасва и не светва.

Диагностиката май може да покаже какво е, защото по другите теми във форума става ясно, че проблема не идва само място, а както пише в книжката: "Проблем с електрониката на двигателя." 

Ще ида да ми видят проблема на компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли апаратчето(прекъсвача) на спирачния педал? Може той да ти е направил проблем - 20-30 лв. струва.

Редактирано от petar_kir2000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Имах този проблем и се оказа от най-тъпото нещо, което може да се сетите ... КРУШКИТЕ на стоповете! Когато започна да мига лампата са ми изгоряли и двете крушки! Смених крушките и се оказа, че компютъра не ги харесва -- трябва да са 5/21W или P21W, ако са само 21W не ги харесва :) странно, но е така. Диагностиката ми показваше, че има проблем с прекъсвача на спирачния педал, но се оказа в крайна сметка от крушките. Така че, първо проверявайте тях, преди да сменяте прекъсвача!

 

След диагностиката и грешката, която ми показваше: 

Address 01: Engine        Labels: Redir Fail!

   Part No: 045 906 019 BQ
   Component: 1,4l R3 EDC 0000SG  7627
   Coding: 00102
   Shop #: WSC 13765
   VCID: 65C66AD6FFFA86697A-4B00
   TMBJK46Y**************     SKZ7Z0G**********
 
1 Fault Found:                                                 
16955 - Brake Switch (F)
            P0571 - 35-00 - Implausible Signal
Readiness: 0 0 0 0 1
 
в нета открих това:
 
Дано да ви помогне при този проблем!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има индикация на таблото за изгоряла крушка или крушки и реотана не мига. Мигал ми е веднъж когато и маше според мен проблем с нафтата, но тогава и чека светеше. После с добавка и нова нафта всички лампи загаснаха сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.