Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Коледен подарък от Еуратек - Автокаско и ГО 2010!!!!


PeterS

Recommended Posts

Уважаеми Господа,

 

бих искал да споделя радостта си от това да бъда клиент на Аутобохемия и Еуратек. Предполагам, че не съм единствен и този проблем е обсъждан многократно тук, но този път ви предлагам да се съберем и да наритаме наглеците.

Ето и кратката ми историйка.

Вчера се обадих до Централата за да разбера, каква е сумата за автокаско и ГО за 2010 /имам Шкода Фабия 2008 г. 1.4/. Оказа се, че дължа 765 лева за Автокаско и 240 лева за ГО към Алианц. Тази сума съвпада идеално със сумата платена за миналата година. Не ви ли се струва височка, а?

Истината, е че тази година застрахователите намалиха комисионните и хитреците от Еуратек са решили на гърба на клиентите си да печелят за кой ли път. Обаче този път няма да им се размине.

Планирам да обсъдя проблема с адвокат а след това да подам жалби в Съда, в Комисията за защита на конкуренцията, Съюза на потребителите и Комисията за финансов надзор.

Някой иска ли да участва с мен в подаването на колективна жалба защото е толкова грозно и толкова неправилно да бъдем лъгани и мамени в очите и да ни обясняват, че нямаме никакви права.

 

Бих се радвал и ако обмените опита си, ако имате такъв.

 

Поздрави!

Петър Стоянов

peter.s.stoyanov@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега всички сме така ( за сведение аз платих 1094 каско и 260 ГО) но пък оценката на колата е като миналата година така че все едно не е овехтяла с нито един лев :oops: :oops: :oops: демек караш кола а тя не остарява а и късмет с институциите особено защита на потребителите те просто няма да направят нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със всички лизингови коли е такова положението в момента, или поне с тези, които са обвързани с ЕТ/Аутобохемия и Алианц. Даже има и една подробност - надвзимани са пари за ГО в средата на ноември, както е в нашия случай. Обяснението, дадено ни по телефона онзи ден, от счетоводството на ЕТ е, че те не са знаели колко точно ще е ГО в съответния момент и затова са взели по по-скъпата тарифа, но сега връщат - на нас само 30 лв. Иначе и аз платих 917 за каско и 290 за ГО за 2011, иде реч за Октавия Тур, 1,9 ТДИ 90 к.с. на 4 години, сума почти идентична с тази от миналата година, минус 30 лева, дето сега имам да си взимам. :smt004 :mrgreen:

 

До автора на темата: Колега, защо сте пуснал две теми с еднакво съдържание в два различни раздела? Една е напълно достатъчна, въпроса е дискутиран и преди, но няма нужда от две теми. Изберете коя да остане и пишете на някой от колегите модератори да махне другата.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега как ти връщат пари тожа е не4увано ти ли им се обади или те на теб защото моята го е 260 лв за 1.6 16 в 105 кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, за там нямам забележки към екипа на ЕТ, това ни е третия път, когато ни се обаждат от счетоводството им, че имат да ни връщат некви парички, щото сме наддали за нещо - веднъж за данък МПС, веднъж за експресна услуга и сега за ГО-то. Парите се прихващат от следващата вноска по лизинга, обикновено така се разбираме, този път също ще е така.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

:) за Аутобохемия.... нямам думи. Просто това е компания, която не спазва нито един закон в тая държава.

Та за съдене едва ли ще можеш на това основание...

НО:

1. ЗДДС - по лизинг дата на данъчно събитие е датата на падежа. Аутобохемия издават фактура и начисляват данък когато се плати... Та това си е нарушение. Но тъй като го правят с ясната цел да не се "набутват" с ДДС-то на тези, които закъсняват го начисляват когато влезат пари. Та в големите обеми си има един текст в НК за избягване плащане на данъци....

2. ЗЗД - Наказателни лихви - начисляват ги върху цялата сума с ДДС... Но тъй като те самите не го дължат (виж т.1)... ;)

 

Та за сега толкова сламки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГО през Аутобохемия - 260лв

ГО през Алианц директно - 205лв и около 240 със зелена карта

Каското е с 200лв по-евтино...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.