Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Завеждане на щета в Алианц


elmo

Recommended Posts

Здравейте,

Знам че има такава тема, но е заключена и инфото е поостаряло. И на въпроса къде и как се завеждат щети, за Алианц конкретно ме интересува. Днес явно някой се е поутъркал в левият ми заден калник и по боята предполагам, че е било такси. Имам и 1-2 други драскотини за завеждане. Всяква информация кое, как и кое е по-добре и кое не е добре ще ми е от голяма полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Знам че има такава тема, но е заключена и инфото е поостаряло. И на въпроса къде и как се завеждат щети, за Алианц конкретно ме интересува. Днес явно някой се е поутъркал в левият ми заден калник и по боята предполагам, че е било такси. Имам и 1-2 други драскотини за завеждане. Всяква информация кое, как и кое е по-добре и кое не е добре ще ми е от голяма полза.

 

Отваряш сайта тук - Алианц Каско Регистриране На Щети. Намираш си удобно или не чак толкова удобно място и "носиш" колата там. Казваш, че си я намерил на дата хх.хх.2010 - мисля, че имат максимален период 10-16 дни от забелязване на щетата, поне моите имат срок, а аз го разбрах това последния път (драскотините ми бяха на 3 месеца, но ги писах на два дена). Казваш в текста "Така я намерих потрошена сутринта когато отивах до магазина отсреща. заден калник, предна лява и странична броня, три огледала и шест гуми спукани". После оправяш всички подписи, снимат я, после отиваш където отиваш и там да се прави. Чакаш я седмица, две, месец, година и си я вземаш.

 

В коя държава, град и квартал живееш smile091

 

Ами пак наготово - ей ги всичките по-горе :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си неоходимата информация в профила за да не ме питате всеки път за това :D. Имам още един въпрос, за сервизът, аз ли го избирам, те ли? С фактури ли работят или каква е процедурата като цяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си неоходимата информация в профила за да не ме питате всеки път за това :D. Имам още един въпрос, за сервизът, аз ли го избирам, те ли? С фактури ли работят или каква е процедурата като цяло?

 

 

Лизингова - избира се ЕТ, твоя собствена - докато е в гаранция - избира се ЕТ.

 

Останалите ситуации - застрахователя ти дава избор на сервизи.

 

Работи се с писмо възлагателно.

 

Поздрави

 

ПП:

 

Отиваш с колата до офиса, където ще описват щетите. После описвате щетите. Питат те за сервиза (горе обясних как стоят нещата), обикновено имаш два варианта - обезщетение или ремонт. Ако избереш ремонт - сервиз избираш, плащат добре, защото е "техен доверен" сервиз и дават пари на тях все пак. Ако избереш да е обезщетение - дават по-малко като пари, но си я правиш където си искаш. Давам пример с моята - лизингова е, за една чертичка по предния капак и една броня задна леко ожулена - 1500лв. Кога ще го вземеш това с обезщетение - не знам.

 

После излизате и снимат колата. След което пишат възлагателното писмо и си заминаваш. Приключил си там. Отиваш в сервиза и се молиш да е свободно за близките дни (приятелката записва часове като при гинеколог... за след месец напред) и оставяш колата там с възлагателното писмо от момчетата. След това отиваш и си я взимаш като се обадят.

 

Общо взето така стои въпроса с каското. Моите процедурки са такива като ходя да оправям злини от трети лица! Или ще ме жулне някое олигофренообразно, или ще мине с ключа, или ще ми се отърка котка на капака, докато е мръсна колата, че да я надере с камъчетата по боята... и какво ли не друго. Общо взето това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене днес някой "олегофреноподобен" шофьор си заби теглича в задната ми броня. Процедурата по която минах е едно към едно с описаното от колегата. Никакъв проблем. Сега ще чакам да се обадят и дано си свършат добре работата в сервиза. Само ще добавя, че след описване на щетата в Алианс ми казаха, че срока за отстраняване е 3 години. Т.е. ако имаш сега спешна работа с колата и не ти се оставя, можеш да отлагаш до 3 години. Това си струва ако е по-сериозна щетата и трябва повече време за ремонт. В моя случай ми казаха два до три дни. Щетата не е голяма и ако не знаеш къде да гледаш не се и вижда, ама колата ми е на месец и все там ми е погледа smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нормално си е майта е на 3години и има 2-3 малки драскотини, супер малки, но само там гледам и сега и тоя калник направа ми е гадно. А какво ви е мнението за тенекиджийски услуги и боядисване в ЕТ или да ползвам довереният сервиз на Алианц (който може и да е ЕТ не знам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нормално си е майта е на 3години и има 2-3 малки драскотини, супер малки, но само там гледам и сега и тоя калник направа ми е гадно. А какво ви е мнението за тенекиджийски услуги и боядисване в ЕТ или да ползвам довереният сервиз на Алианц (който може и да е ЕТ не знам).

 

Тук имам резултат от пребоядисване на задната броня, където сам си я "оправих"...

 

viewtopic.php?f=1&t=19820

 

Не можеш да ми видиш снимките, че сайта/сървъра ми е down, защото правим някакви магийки, което е много лошо... Местим го от хостинг на хостинг и направо е трагедия... :) Затова иска парола и потребителско име на някои страници с мои файлове. Чакам да ми се дадът правата да си го оправя, че така няма да стане нищо.

 

Та за боята, предния път (първият ми - този сега е втори) я направиха добре, дори много ми хареса. Днес ми се обадиха, че ми е готова, да отивам да си я взема, че един колега ме забърса в задната броня отдясно и предния капак ми го надра котка, легнала върху мръсната кола на топло. Та, съвсем скорошни новини, как е, ще ти кажа утре, като отида да си я взема - днес нямам как да стигна...

 

Още нещо - те аутсорсват колите, не ги правят те - водят ги в сервиз, където да ги правят. Виж ми темата и ще разбереш всичко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато аз съм си направиш щетите, трябва ли да им се обаждам в рамките на 14 дни?

Срам ме да ви покажа за няма и 2 години какви неща има по Roomster-а. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато аз съм си направиш щетите, трябва ли да им се обаждам в рамките на 14 дни?

Срам ме да ви покажа за няма и 2 години какви неща има по Roomster-а. :oops:

 

 

Какво значи сам да ги направиш - оправиш или причиниш?

 

Защото, ако си ги причиниш и искаш от тях някаква финансова, или каквото и да е, помощ - да важи си срока.

Ако си ги оправиш сам - там вече колегата Евин ти каза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги причинил.Не мога да разбера при положение, че аз съм ги направил, какво ги интересува кога и как съм ги направи?Не са ПТП...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги причинил.Не мога да разбера при положение, че аз съм ги направил, какво ги интересува кога и как съм ги направи?Не са ПТП...

 

Мислил съм го и аз това, но не знам. Предполагам, че е, за да не се мотае щетата или, че няма да описваш стари щети, или нещо с данъчните или не знам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се в Алианц!

Трябва до 5 дни след като си направил щетата, да им се обадиш.

В моя случай писахме молба и нямаше проблеми!Сега само трябва да си взема номерче и да се редя на опашката на ЕТ. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Мернах темата и рещавам да пусна следното нещо (полезно за застрахованите в Алианс)

 

Ако имате щета (на паркинг примерно) и Ви предстои д правите застраховка то тогава:

1. Първо правите новата застраховка, плащате

2. След това завеждате щетата

 

Причината за тези две стъпки е че там са въвели стратегията "бонус - малтус" и застраховката е по-евтина ако нямате щети през годината.

 

Ако смените поредността (дори с разлика 1 час), застраховкака ще Ви излеза "малко " по-скъпо

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.