Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов с Шкода Октавия Комби


MonsterOOD

Recommended Posts

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Петър Ганев

    13

  • MonsterOOD

    9

  • bega4kata

    5

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

Предполагам,че е и последното поколение ксенон?Това,че ще е във фара дали ще пречи на регулирането от купето и ще има ли промени в настроиките-дневни светлини и тн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

riator,говорим за ксенон каде ме пращаш в бриколаж за халогени крушки :D Бегачка не четеш,драма няма в избора,дали да сложа ксенон,а в това,че не ми дават гаранция,нали се сещаш кола на 2 месеца и да почне борда да ми мрънка заради ксенона,тоест макар и да слагат някаква джаджа дето го лъже пак можело да си е.....мамата и гаранцията в шкода ще даде фира.
Извинявам се ,не съм прочел.Аз ако съм ще си сложеа,а ако даде някакъв проблем...ще ги махнеш и в ЕТ как ще разберат smile175 smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще слагам то е ясно,За мен е важно да виждам по добре,че в тамното,сенките и сиво-черните дрехи може да забърша някои :) Ти кои кит ще препоръчваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

здравейте колеги!

от около месец имам нова октавия 2 (не е фл) и бих искал също като като колегата петър да слагам ксенони т.к. и аз съм леко недоскив особено на тъмно. фаровете ми нямат лупи, съвсем са обикновени и не бих казал че светят кой знае колко(горе долу се получава като пусна тези за мъгла). та тези варианти които предлага колегата стават ли за мен при положение че нямам лупи и изобщо какво би могло да се направи. предварително ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ми е с ксенон ,слаган допълнително и ходи на годишен преглед-КАЗАЛИ СА МУ,ЧЕ НЯМА ДА МОЖЕ ДОГОДИНА ДА МИНЕ С ТЕЗИ ФАРОВЕ.ТРЯБВА ДА СЛОЖИ ОБИКНОВЕНИ КРУШКИ.ИЗЛЯЗЪЛ Е ЗАКОН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, намери си от някоя морга фар с лупа и си сложи ксенон! Щото да го сложиш само така е гадно! Да свети много по-добре но околните не им е кеф щото яко заслепява!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ми е с ксенон ,слаган допълнително и ходи на годишен преглед-КАЗАЛИ СА МУ,ЧЕ НЯМА ДА МОЖЕ ДОГОДИНА ДА МИНЕ С ТЕЗИ ФАРОВЕ.ТРЯБВА ДА СЛОЖИ ОБИКНОВЕНИ КРУШКИ.ИЗЛЯЗЪЛ Е ЗАКОН.

 

Аз самия съм с китайски ксенони на една кола, но мисля, че наистина трябва да се забранят. Маса кретени карат на принципа - важното е аз да виждам, а тоя срещу мен да се оправя както може. Те (китайските) по принцип не могат да се регулират като хората, ама и кретена като надърви фаровете - изродията е пълна.

 

Друг е въпроса, че това с техническия преглед не е решение, защото крушките се сменят лесно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те (китайските) по принцип не могат да се регулират като хората,

Според мене се регулират фаровете, а не крушките. Е, разбира се, ако си сложиш крушки от улична лампа сигурно ша са узориш в реглажа :D

Най-добре си е фабричният ксенон, дето "сам се регулира". А за тея дето карат с нерегулирани фарове на принципа "на мене да ми е светло", трябва контрол и санкции, независимо от това дали са с китайски или джинджибайски ксенон, дали са с лупи или не, ама катаджиите гледат само да лапат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, намери си от някоя морга фар с лупа и си сложи ксенон! Щото да го сложиш само така е гадно! Да свети много по-добре но околните не им е кеф щото яко заслепява!

Фара с лупа не ти решава проблема. Фара ти трябва да е сертифициран за ксенон. Да носи щемпел DC, DR или DCR. Иначе дори и с лупата, след година пак може да ви подгонят. А отделно според директивата, фар с ксенон трябва да има устройство за миене на фаровете и автоматично регулирането на нивото на крушките. А много малко коли имат монтирани пръскалки за фаровете.

 

B Fog lamp

C Low (dip) beam headlamp, tungsten filament

R High (main) beam headlamp or driving lamp, tungsten filament

CR Low/high (dip/main) beam headlamp, tungsten filament

HC Low (dip) beam headlamp, halogen

HR High (main) beam headlamp or driving lamp, halogen

HCR Low/high (dip/main) beam headlamp, halogen

DC Low (dip) beam headlamp, gas discharge (HID Xenon)

DR High (main) beam headlamp or driving lamp, gas discharge (HID Xenon)

DCR Low/high (dip/main) beam headlamp, gas discharge (HID Xenon)

A Front position lamp ("parking lamp", "city light", "sidelight")

RL Daytime Running Lamp ("DRL")

PL Plastic lens (may occur with any of above markings)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.