Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов с Шкода Октавия Комби


MonsterOOD

Recommended Posts

С горния отговор май леко ме насочи към ксенона :) Няма проблем да го сложа, но само се чудя да не би да заслепявам хората! Това за мене е на първо място! Само заради това не съм боднал ксенона!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Петър Ганев

    13

  • MonsterOOD

    9

  • bega4kata

    5

  • dude_BG

    4

Най-много писали в темата

Ксенона излиза много по скъпо за подръжка. Крушка - 35-50лв. Баласта и той там. Имаш по две и от двете. И на една година заминава поне по една крушка или един баласт. Китайска му работа. Аз карам на магарето с ксенони, щото фабричните фарове са абсолютни свещи. От 4 години имам ксенони. Китайски. Сменил съм 3 баласта и 2 крушки. Пробвал съм всякакви китайски комплекти, щото имам достъп до различни - толкоз им е живота - на едно година нещо дефектира.

 

Та ако слагаш ксенон си приготви едни 50лв. годишна подръжка :) Не е много ама като се замислиш че влизаш отначало с 200лв (толкова бяха преди 4 години) и после още 200лв. За 4 години - 400лв. Е ама поне виждам пътя, щото както казах на магарето фабричните фарове са чудо на германската техника в отрицателния смисъл и със нормални крушки свети като на габарити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram NightBreaker Plus

 

От амперем (amperel) вносител - ниски цени, гаранция 12 месеца. Приятел ми ги поръчва на мен.

 

Поздрави

 

ПП-Лично мнение: Колкото до ксенона... т'ва не е толкова гъзария, колкото е измислено за консумация на ток и живот на крушката и вид светлина, различен от нажежаемата обикновена жичка... Просто светлината се разпределя под друг ъгъл и снопа светлина е съвсем друг. Колкото до цената на това удоволствие, не гъзария, повтарям го, определено не е по джоба на обикновения данъкоплатец. Или поне един хубав ксенон, не от тези за по 120лв с инсталиране/монтиране и всичко необходимо...

 

Поздрави2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона излиза много по скъпо за подръжка. Крушка - 35-50лв. Баласта и той там. Имаш по две и от двете. И на една година заминава поне по една крушка или един баласт. Китайска му работа. Аз карам на магарето с ксенони, щото фабричните фарове са абсолютни свещи. От 4 години имам ксенони. Китайски. Сменил съм 3 баласта и 2 крушки. Пробвал съм всякакви китайски комплекти, щото имам достъп до различни - толкоз им е живота - на едно година нещо дефектира.
абсолютно съм съгласен един приятел за една година смени 1 баласт и 2 крушки а крушките които подменяше бяха уж една марка но светеха различно накрая се ядоса и го свали
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранции, маранции???

 

Гаранцията е година. Мойте се скапваха след това :) Всъщност едните отгърмяха по рано, ама тях ги бях взел директно от жълтеницата и разбираемо няма да седна да им ги връщам. Бяха от слим баластите - изтрещяха много скоростно :):):)

 

Всичко е въпрос на късмет де. Знам хора със същите комплекти като мойте, дето ги карат по 3 години без проблем. Но на повечето положението е като при мен. Китайски контрол на качеството. Няма две с две еднакви :)

 

По принцип с биксенона положението е значително по трагично. Ако са H1 или H7, там поне електромагнитната щуротия с превключването я няма и проблемите са наполовина по малко. Последните биксенони които сложих на магарето - много добре като къси. Ама няма никакви дълги. Събират му се очите в една точка на същото разстояние като късите :) Иде ми да......

 

Абе всичко е въпрос на фарове. Както казах, незнам кой немец е мислил фаровете на магарето, ама с обикновенни крушки, свети по зле от москвич. Просто не може да се кара. С ксенони свети колкото Шкодата с найтбрейкъри, затова на нея не и слагам - просто и без тях си се вижда добре.

 

Фабричните ксенони не ги коментираме, те са съвсем друга бира, най-вече в рефлектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това означава, че автомобила ти не е 2006 година, но щом носи удоволствие и радост другото няма значение.

Нека да ти служи вярно дълго време и да те радва и само безавариини пътувания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Момчета,днес питах в Тояга за ксенон имат Луксима но питаики ги ще имам ли проблем с компа на колата и тн.отговора беше,няма гарансия дори и с приставката дето лъже компа :smt0344 Много исках да си сложа ксенон,ама сега ме хвана шубето :(

Даите съвет,моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,днес питах в Тояга за ксенон имат Луксима но питаики ги ще имам ли проблем с компа на колата и тн.отговора беше,няма гарансия дори и с приставката дето лъже компа :smt0344 Много исках да си сложа ксенон,ама сега ме хвана шубето :(

Даите съвет,моля!

Че какво им е на фаровете ти,супер си осветяват.Не ти трябва китайски ксенон.Ако толкова искаш,сложи си оригинален! smile049

 

П.П.Виж във форума,има доста теми за ксенона!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, Луксима е може би най-доброто от китайските ксенони smile049.

 

Петре, Боби Доктора е твоят човек! :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безаварийни километри ти пожелавам да направиш на Октавията!

От две години съм с Биксенонче - марката няма да я уточнявам за да не правя безплатна реклама :smt032 , китайче е, ...още нямам изгоряла баласта или крушка! Както ти написаха по горе колегите всичко е въпрос на късмет. Пък и найтбрейкъра гори, и също има много кратък живот!

Успех с избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Шкода не слагат ксенон,питах!Проблема не е в марката,а в това,че не са сигурни дали няма да почне да ми дава грешки компа.Прав си,че фаровете са добри,проблема е в мен,не скивам добре по тъмно,бях с ксенон на старата кола и като го сложих прогледнах и заради това сега искам,не е заради газарията.

Мерси,donsun.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си от Osram, ако си толкова мераклия да сменяш.

Има ги в Бриколаж - на предната кола съм си купувал от там.

Но сегашната ми е много нова, за да бъркам из нея....дори за крушки :)

 

________

От 2 седмици я карам и съм изключително доволен от тази кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

riator,говорим за ксенон каде ме пращаш в бриколаж за халогени крушки :D Бегачка не четеш,драма няма в избора,дали да сложа ксенон,а в това,че не ми дават гаранция,нали се сещаш кола на 2 месеца и да почне борда да ми мрънка заради ксенона,тоест макар и да слагат някаква джаджа дето го лъже пак можело да си е.....мамата и гаранцията в шкода ще даде фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранции, маранции???

 

Гаранцията е година. Мойте се скапваха след това :) Всъщност едните отгърмяха по рано, ама тях ги бях взел директно от жълтеницата и разбираемо няма да седна да им ги връщам. Бяха от слим баластите - изтрещяха много скоростно :):):)

 

Всичко е въпрос на късмет де. Знам хора със същите комплекти като мойте, дето ги карат по 3 години без проблем. Но на повечето положението е като при мен. Китайски контрол на качеството. Няма две с две еднакви :)

 

Моя ксенон го сложих началото на 2008 год. и миналата седмица за първи път смених крушка. Става въпрос за H4. Всичко е до късмет, но аз определено съм доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш,на Луксима гаранцията е 2г.на реното бях с ксенон и нямах проблем и съм ужасно доволен обаче рендето нямаше борд комп.а тук има и в това е проблема дали няма да дава непрекъснато някакви грешки.В тояга не ми казаха пич,няма грижа,а бяха несигурни,разбирасе прави им чест,че не ми взеха парите пък после......човека каза,искам да помотна,а ако немога,няма да навреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петър Ганев,

само мнение дадох:)

знам че си с нова кола...та затова казавам, да не се набутваш с неприятности

пък ако си толкова навит - bega4kata ти е писал какво да правиш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петре, нищо няма да ти изпише на компа! Слагай смело и разцепи мрака!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На там върват нещата ще му се натреса на Боби Доктора пък,ако може да ги вкара и вътре в фара баластите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоягата в Студентски град успяха да махнат грешката от Yeti-то, макар и от втория път, така че действай! И естествено, че ще си сложиш баластите във фара, там има място за 3 таман, е... кабелите се натъпкват просто ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложи ми да ги слагат на капачките отвън,има няколко вида баласти,кои според вас сега са наи доври?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между тези двата,а каква е разликата?

 

 

 

XENON PREMIUM KIT

 

Единствените ксенонови автокитове, при който високото напрежение се генерира в самата лампа. По този начин се избягват електромагнитните смущения, причиняващи шум в радиото, грешки в компютрите или проблеми по шината при колите с “can bus”. Комплектът е изключително лесен за монтаж и компактен, без кабели извън фара. Към него стандартно са включени и „Stop error” кабели, които решават проблема с разликата в консумацията между халогенните ( 55W ) и ксеноновите лампи ( 35W ), отчитана от компютъра на колата като изгоряла лампа.

 

 

XENON NEW GENERATION

 

Серията е оборудвана с изключително качествени ламли и ново поколение дигитални баласти работещи в широк диапазон на захранващо напрежение - от 5.5V до 32V. Подходящи за всички видове леки и товарни автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.