Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов с Шкода Октавия Комби


MonsterOOD

Recommended Posts

Здравей те и от мене, фенове на Шкода. От скоро съм горд собственик на Шкода Октавия Комби 11.2006г с мотор 1.9 ТДИ 90 коня. Колата е много готина, голяма, динамична, икономична и лъскава ;) С една дума ПЕРФЕКТНА! Ето ги сега и моите въпроси на които така и не намерих отговорите във перфектния форум за което ви поздравявам!

1. Чета тука Октавия ½. Моята коя е?

2. Имам теч в купето който се забелязва на колонката на седалката до шофьора. Когато вали, от там има едно сълзене и мокри плюша на тавана. Горе долу 4 пръста. Въпроса е някой имал ли е такъв проблем и ако да какво е решението. Аз имам чувството че тече от към ламарината на тавана не е от уплътнения на вратите или предния прозорец (така мисля).

3. От къде да си пазарувам резервни части?

 

Опаа, не се представих :)

Казвам се Мариян на 28 г. от София. Занимавам се професионално със компютри, системен администратор. Имам завършено висше и средно специално специалист по Автомобили и кари ДВГ, поради което си правя колите сам. С радост бих помогнал на всекиго smile027

Малко дълго ми стана писането но за 1-ви пост мисля е добре smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Петър Ганев

    13

  • MonsterOOD

    9

  • bega4kata

    5

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

...

1. Чета тука Октавия ½. Моята коя е?

...

 

Добре дошъл, колега! Много безаварийни и леки километри, че и радостни да са ти всичките!

 

Мога да ти отговоря на въпрос номер 1 само.

Така като гледам по двигателя май си с Октавиа 1, да си знаеш.

Ето ти примери за 1 и 2:

 

Octavia 1 Combi:

Мисля, че си с тази? След като мотора ти е 1.9ТДИ и е 90к.с.

 

Octavia 2 Combi:

Комбито от 2004 насам второ поколение звяр. Двигателя е 105к.с. за 1.9TDI помпа дюза.

 

Octavia 2 Facelift Combi:

Произвежда се с части и платформа на октавиа 2 от 2004 насам - 2009 година е първият фейслифт.

 

Ти кажи каква е муцунката и с коя си.

 

ПП: Не пуснах директно снимките, че не ми се търсеха да са на 800пх дължина...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да моята е октавия 1, първия линк :) Много благодаря за пожеланията и помоща с която си изясних какво карам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да моята е октавия 1, първия линк :) Много благодаря за пожеланията и помоща с която си изясних какво карам :)

 

Няма проблем! Иначе, честно да ти кажа - един приятел е на 550 000км с тоя двигател, не му е комби, но е здрав звяра... Мисля, че нямяше никакви проблеми колата... Не помня дали беше сменял турбината, ама всичко е зверски добро. Уви, обаче за другите неща не мога да ти помогна, някой друг ще трябва да се пробва...

 

Поздрави

 

ПП: Какъв цвят си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито и от мен и много безаварийни километри да й навъртиш. Относно 3тия ти въпрос: има си специална секция във форума, ето тук, то си зависи и каква част ти трябва. Аз това, което се сещам да добавя от себе си, е магазинът на Симеоновско шосе между Околомръсното и бившия хотел Амбасадор, пада се срещу бензиностанцията на Петрол (впрочем като колега компютърджия, ако Асбис България ти говори нещо - е точно преди тях е).

 

П.П. Пусни снимки да я видим колицата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега.Много безавариини километри.Относно 2ти въпрос: имаш ли надлъжни рейки на покрева?На времето карах един дпОпел астра фка.При мен беше същата работа,по тавана жълти петна влага.Свалихме кората на тавана и видях целият таван разцепен по дължината на тавана.Махнах надлъжните рейки,лайсната на покрива точковахме на ново ламарината и под цялата лайсна напълних всичко със силекон за стъкла.Можеби това става от многото товар,които колата пренесе.Хубавото на шкодата е това,че за да се свалят рейките на тавана не е необходимо да се сваля кората от вътре.На самите рейки в предният,средният и задният им край имат капачки,които се махат внимателно,свалят се и се маха лайсната на покрива,която е на 4 парчета и се вижда за какво става въпрос.Когато купих шкодата,тя нямаше такива рейки,но след дълго търсене се намериха и започна монтажа им.Махаики лайсната,която тук е цяла от край до край ми направи впечатление,че под нея има отводнителен канал,които беше на ръба да се запуши от боклуци.На местата кадето трябва да се захванат рейките са затапени с гумени тапи.Там има вероятност да прелива вода.Моят савет е свали тази лайсна и виж какво става под нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей и добре дошъл в клуба определено октавия 1 е чудесен избор,много добра кола за части определено предпочитам маркови от http://www.vdauto.com/bg/products.php понякога и от Еура тек но по-рядко защото обслужването там не е на ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега!!!

Много и безаварийни - километри и години!!!

Определено Добър Избор

Количката е много добра - да не кажа ОТЛИЧНА!!! Моята Октавийка е на 400.000 км. и си върви перфектно!!!

по въпросите:

1. вече си разбрал - 1чка е - преди или след фейслифта все си изглежда много добре :D

2. теча - трябва сам да си го откриеш :idea: - всичко си е много индивидуално и се съмнявам да откриеш дори и тук аналогичен случай ..... :evil:

3. резервни части - ами най-добре от Еура Тек!!! Не са им толкова скъпи (сравнение с другите вариянти). За моята Октавийка основно си пазарувам от там - 2-3 пъти купувам от Сточна гара (повечето колеги го знаят магазина) но не заради цената а заради доставните срокове - когато се е случвало

Октавията ти от ЕураТек ли е или внос?

Още веднъж - Поздрави и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Привет отново! Искам да ви питам на мойте стокови фарове да ли мога да сложа 100 ватови крушки? Питам за да не прецакам инсталацията. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих препоръчал [-X .

Повечето от тези крушки не светят по-силно от стандартните, а си харчат 100-те вата.

Потърси си по-ефективни крушки от Филипс или Осрам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че ще грее много копчето за фаровете и ще нагорят контактите. Май нама да се занимавам с глупости а ще си потърся найстина по хубави крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че ще грее много копчето за фаровете и ще нагорят контактите. Май нама да се занимавам с глупости а ще си потърся найстина по хубави крушки.

сложи си osram night breaker светят много добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че ще грее много копчето за фаровете и ще нагорят контактите. Май нама да се занимавам с глупости а ще си потърся найстина по хубави крушки.

 

 

И тук влизам със съвет - Osram NightBreaker Plus - малеее....... това е страхотна светлинка! Старите (оригиналните на октавиата) бяха някакъв филипс, спомням си само цената му в нета - 31лв - говоря за H7... Е, определено светеха като свещичка спрямо тези сега! Просто сега като пусна фара и както е тъмно изведнъж голям сноп лъчи навсякъде, че дори и настрани, сякаш си пуснал фаровете за мъгла, а те не са. Предните светеха като пусна фара за мъгла.

 

Поздрави

 

 

 

ПП: skodafen ме изпревари :P Е... поне ставаме двама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако някой се изцепи от къде мода да си закупя въпросните крушки, цена няма да има :) В София съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако някой се изцепи от къде мода да си закупя въпросните крушки, цена няма да има :) В София съм :)

моите ги вземах от Авто плюс виждал съм и в Метро цената беше по-ниска но не винаги има,като ги търсех ми бяха дали адреса на дистрибутора кв. Дианабад, бл.64, вх.Б мисля че фирмата се казваше Алфалайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в омв ги има вече, но наистина гледай добре, между блистерите с новите "плюс" има и от старите найтбрейкър и в бързината може да стане грешка.

Крушките наистина са готини, др. хубав модел е филипс найтгайд дабъл лайф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найт Брейкър са най-евтини в Метро, но нямат Плюс все още

 

Аз съм още един доволен от тях, сложих си и на дългите smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след Найтбрейкъра като сложиш ксенон и ще си викаш - "Аз кво праих до сега уе да се е*а в главата!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.