Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рали "Обиколката на Варна"


bega4kata

Recommended Posts

Ще се проведе на 4-ти в Събота!!!Много приятно рали,в което традиционно участвот доста ретро Шкоди.Каним всички които имат желание.Не се беспокойте че аз ще участвам с Опела ;) класовете ще са разделени по кубатури-аз съм с Поршетата да им напукам шортите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето къде ще сме на 4ти декември \:D/

Сами пиши само къде и в колко часа да се срещнем. Аз засега идвам със сигурност, ако ми кажеш час може да опитам да уговоря и други от Бургас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самуиле , дай малко инфо къде ще е най-добре да се гледа. И аз нещо се надъхвам да позяпам. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майсторски ще има под Аспаруховия мост,на Хидро-базата и в Белослав.На картинг пистата,този път няма да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са условията за участие , и какво точно представлява "обиколката на Варна" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://gong.bg/view_article.php?article_id=166925

12-то Класик рали „Обиколката на Варна” предстои да се проведе в морската столица. Организатор на състезанието е „Нептун мотор спорт” със съдействието на „Авто мото ретро клуб” – Варна.

 

Ралито ще се състои на 4 декември. В 8.30 ч. е сборът пред варненската катедрала. В 10.45 ч. е официалното откриване, а стартът ще бъде даден в 11.00 ч.Финалът е в 15.30 ч. същия ден, а награждаването е от 16.30 ч. Крайният скор за записване за участие в състезанието е 30.11.2010 г. Дължината на трасето е 71 км и включва 6 часови контроли и 4 майсторски управления.Маршрутът е в близост до морето. Преминава се през гр.Белослав, с.Разделна, пристанище Варна-запад, с. Езерово, с.Тополи.

 

Ралито води началото си от 1999 г. и е второто ретро рали организирано в Бългрия след рали “Нептун”. Класик рали “Обиколката на Варна” e единственото българско рали, което се провежда през зимата. Участващите автомобили са разделени в класовете:

-до 1000 куб.см

- до 1600 куб.см

-над 1600 куб.см

Призьорите ще получат награди, купи и грамоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма го ХЕРЕМОНЪТда им напукам шушоните както през миналите години :) с Мигаджията за навигатор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да качите малко клипчета ,че да гледам,понеже не съм във Варна.

И успех на нашите участници! smile152

Само Самито ли ще участва?

Ванката не ми се вярва само да гледа!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се иска ад участвам но май не спадам много към ретро средите. Пък и не познавам добре варна и околностите и незнам дали ще се справя. Ако може някой който е по - навътре с нещата да сподели какво ми е нужно за участие.

Автомобилът с който искам да уччаствам е Ваз 2104 със що годе добър външен вид и напълно технически изправен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сложно не е нужно.

 

Гражданска, книжка, талон/+технически преглед/ на автомобила- да е технически изряден като купе и двигател(и да е ретро). После даваш газ до ламарината на осморките под аспаруховия и на обратните пред Хидробазада, на Белослав вече го забравих....

 

Ехххх, бяха времена където Шкодите присъстваха дейно, имахме разположени хора на всяко майсторско и на отсечките между майсторските научавахме времената на другите участници и вземахме решения дали да сме агресивни , дали караме насигурно.....

 

Стоянчо как под Аспарухово на оморките и на обратните ме подпираше с рамо, че на Зденка седалките са хлъзгави и 1я път като незнаеш и коланите като са отпуснати как почти седнах в него.....

 

Зденкееееееееее :)

 

Айде, да пожелаем успех на Сами, въпреки че няма да кара Шкода , а ще кара /хл/Опела...

 

Няма ли да има пак клас Хоби? За състезатели /Лади,Саксота и прочие/? Да взема да намина :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,гумите са добри-Барум бравурис 195/50/15

утре ще правим 1 кола от конкуренцията-нова ретро бегачка,която в момента се прави деноношно буквално за да е готова за ралито.Смятатйте в неделя ходих да работя по нея-това е голяма жертва от моя страна :lol::lol::lol:

Колата е Рено 5 Алпин

Утре трябва да препаля дедо...

няма ли да има представители от форума-да се видим,да си покараме за удоволствие,да поприказваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е от Бургас идваме специално да те гледаме! Препоръчай къде да паркираме, че сигурно ще е лудница :-k

На макдрайва аз винаги паркирвам,по-точно до него има банка и голям паркинг жилищен smile092 до центъра ми е 5 минути пеша после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е от Бургас идваме специално да те гледаме! Препоръчай къде да паркираме, че сигурно ще е лудница :-k

На макдрайва аз винаги паркирвам,по-точно до него има банка и голям паркинг жилищен smile092 до центъра ми е 5 минути пеша после

да

ама про-ти ела с Поршето,че Ламбото не

знам дали няма да опре при влизане в паркинга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо да задължително. То ми е любимец smile004

А МакДрайв не е ли далечко от катедралата? Както и да е ще се оправим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо да задължително. То ми е любимец smile004

А МакДрайв не е ли далечко от катедралата? Както и да е ще се оправим...

Ами зависи дали ти е далече да повървиш 10 мин. пеша от мкд до катедралата със кола е 3мин. + светофарите smile048 .Нали имаш gps какво се оплакваш smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реното цял ден го борим.....а и цяла нощ май.

Доста набързо с денонощна работа от страна на бояджиите бат Мони-факира и бат Тончо.

Като я изшкуриха и я пръснаха с кит,стана някаква реакция със стари бои и китове и маркира на едно място на вратата следните надписи.И на други места се появиха надписи,но колата се шкури наново и пак шприц,но нарочно ги оставихме надписите по вратата.Предния споменал ,че колата е била тренировъчна на С.Колев.Едвам забележимо се вижда под точно определен ъгъл.Добре че я направиха сребърен металик ,че да си личи този УНИКАЛЕН надпис.

post-2454-138453266251_thumb.jpg

post-2454-138453266253_thumb.jpg

post-2454-138453266255_thumb.jpg

post-2454-138453266257_thumb.jpg

post-2454-138453266259_thumb.jpg

post-2454-138453266261_thumb.jpg

post-2454-138453266263_thumb.jpg

post-2454-138453266265_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерално

1. Бат Сами

2. Бат Любо - АЛПИН

3. Семоа

кубик

над 1600

Бат Сами

до 1600

Бат Любо

семоа

За инфо от 4-ри отсечки 2.48сек.

 

Само за инфо на незнаещите,когато се обърнах гонех порш, сега имаше доста по-бързи коли. Кефя се от резултата при положение,че се върнах от път само смених колите сварих първата контрола да вляза и след час завръщане/минаване/ през къщи жената ме търси каде съм :D . За сток кола мисля това е максимума. Догодина пак ще говорим.Весели празници от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ралито завърши благополучно.Първите 2 етапа бяха -първият с много кален завой в едната част,а втория с доста каманаци по паркинга в който се влизаше.Последния етап ,на него се изкефих-пътя беше с хубава и суха настилка.Там ги разби дядо ;)

Само един представител на нашата марка имаше.Шкодата на Ванката,който стана 3-ти в генералното след едно перфектно каране с много изцеждане на силиците на ерката.Направо я пръсна горката.Мен ме беше жал като гледах до какви обороти цеди скоростите.

Алпина от снимките по-горе стана 2-ри в генералното!!!!И първи в клас до 1600.Алпина е 1.4 но е 94 коня на невероятно леко купенце и със заводски шпер на дифа.

Дядо Гюнтер е първи в генералното и първи в клас до 2000кубика.

Конкурентите за генералното бяха 2 Поршета над 2000кубика,Корвет към 300 коня,Алфа гт 136 коня и др.

post-2454-138453266816_thumb.jpg

post-2454-138453266818_thumb.jpg

post-2454-138453266821_thumb.jpg

post-2454-138453266823_thumb.jpg

post-2454-138453266826_thumb.jpg

post-2454-138453266828_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОСТРООООООООООО!

 

smile126

 

(този Корвет с тези 4 метра дължина..... вода , хляб взе ли си преди обратните завои? Обръщал е като Икарус сигурно!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерално

1. Бат Сами

2. Бат Любо - АЛПИН

3. Семоа

.....................

=D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.