Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бордовия компютър се занулява сам ???


Bojanov

Recommended Posts

По принцип колата е с 2 компютъра (Супърб 2 комби). Единия се занулява при престой по-дълъг от 2 часа.

Другия обаче би трябвало да си го зануляваш сам когато поискаш. Аз реших да го оставя за да видя за един по-дълъг период от време средния разход дали и с колко ще се разминава от този който ми излиза по бензиноколонката. Един ден се е занулил, но не съм разбрал как. Сега пак се занули за втори път. Но този път изхващах момента. Това стана когато трябваше да покатеря колата на едно малко изкачване към автомивка. Първо предните гуми и след това задните. Интересното е, че се нулира само този който е с постоянните стойности и не се нулира дневния борд.

 

Та въпросът ми е някой знае ли при какви обстоятелства е възможно да се занули сам бордовия компютър. Малко ми е странно да е при такива изкачвания, защото в София съм с подземен гараж който е стръмен и там не се нулират стойностите.

 

Идеи ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами би трябвало да ти пише в ръководството. За Фабия, този енергонезависимият се нулира сам на 9999 км или 99:59 (ч:м) време на пътуване.

Всъщност и двата се нулират тогава, броячите се превъртат и почват да броят отначало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност нулирането да е станало и двата пъти на 99:59 часа каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този енергонезависимият се нулира сам на 9999 км или 99:59 (ч:м) време на пътуване

 

За всичките е така. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност нулирането да е станало и двата пъти на 99:59 часа каране.

Почти съм сигурен,че при Октавията е така,а за Супърба още не съм обърнал внимание! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Октавия 2 има една "недокументирана особеност" - при натиснат трип бутон нагоре или надолу и едновременно преместване на цялата ръчка нагоре или надолу се получава моментално нулиране (дори не е необходимо изчакване, както е при нормалното нулиране с долния бутон).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.