Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз с Октавия,и то каква!!


Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • drift

    33

  • Redline__

    8

  • masterOne

    7

  • PRO

    6

Най-много писали в темата

021631757.jpg

 

smile168 и проблема ще се реши !! Много се зацапаха,но зареждам апарата и тия дни ще ги наснимам малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безсрамник! Останалите къде ще си паркират колите от теб! smile091

 

На шега, на майтап, в нашия вилает на паркирали на "чуждо" място или особено пък на такива с 2 или повече возила още на първата вечер им режат гумите, крадат им чистачките, надират ги с пирон или им чупят стъклата. Или пък всичко изброено наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безсрамник! Останалите къде ще си паркират колите от теб! smile091

 

На шега, на майтап, в нашия вилает на паркирали на "чуждо" място или особено пък на такива с 2 или повече возила още на първата вечер им режат гумите, крадат им чистачките, надират ги с пирон или им чупят стъклата. Или пък всичко изброено наведнъж.

Не спирай около малкия блок -9ти там закони няма,има един пич с 2 хонди ако му земеш местото ще спи в колата да те изчака да види кой си,или ще я бута докато я премести,има един с пътна помощ той може да я тегли с лебедката ако си му спрял на мястото!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шега, на майтап, в нашия вилает на паркирали на "чуждо" място или особено пък на такива с 2 или повече возила още на първата вечер им режат гумите, крадат им чистачките, надират ги с пирон или им чупят стъклата. Или пък всичко изброено наведнъж.

Не спирай около малкия блок -9ти там закони няма,има един пич с 2 хонди ако му земеш местото ще спи в колата да те изчака да види кой си,или ще я бута докато я премести,има един с пътна помощ той може да я тегли с лебедката ако си му спрял на мястото!!

 

Знам ги и двамата. Ама то да беше само около 9ти блок така.... На мен старото ми возило го надраха с пирони на широкия паркинг между 22 и 20А. Затва с чешката гордост не смея вече да пристъпя в квартала и да я оставя без надзор - само на платения паркинг. А иначе тоя с Хондата го съжалявам, жал ми е само че такава хубава Хонда му е попаднала в ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така,от вчера съм със зимни Мишелин Алпин А4 на железни 15-ки,регистриран,застрахован със сменени консумативи и преден ляв лагер,че понавийваше.Колата вече си е пълна софиянка - мръсна е.Благодарение на колегата masterOne си имам табелка на форума на предният номер.

 

021679109.jpg

 

021679114.jpg

 

021679115.jpg

 

021679116.jpg

 

021679118.jpg

 

021679119.jpg

 

021679120.jpg

 

021679123.jpg

 

021679121.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чи ко ни е на пътищата? :| Нали си личи откъде минава платното, засега, демек поне знаеш откъде минаваш, па как ще минеш - там не коментирам, на път за Казанлък от Ст. Загора в такова ямище се наврях, че...... :smt0344

 

Колега drift, колата е страхотна, със здраве да си я караш и никога нищо да не помрачава радостта ти от нея!!!! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси да се връща на всички и хубавото и лошото на който го желае!

 

Тва си е чиста колица,с астрата съм имал по интересни снимки след 1 ден каране по София!

 

013655070.jpg

 

013655069.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито и от мен за новата придобивка - много безаварийни километри ти пожелавам с нея!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Така,тъй като с колицата всеки ден си измисляме по нещо да пооправим темата малко ще се възроди.Така,че ако някой модератор има желание нека я премести в по-подходящ раздел.

 

Така след вече 4 месеца вярна служба и около 7000км навъртяни мога да кажа,че със всеки изминал ден любовта ми към количката се засилва все повече и повече! s_flag

 

Та така,липсата на финанси ме спира да направя всичко което искам по колата,но ще действаме по системата,бавно но славно.

 

Мога да дам идея която получих от колегата masterOne е всички които са с Октавия едно от преди фейслифта и най-вече L&K е да си изчистите фаровете.Свалят се много лесно,разглабят се много лесно а ефекта е уникаален!Ето две снимки правени с телефон,на тях не си личи на 100% резултата,но се вижда разликата.

 

Като начало снимка на мръсният фар:

 

023029406.jpg?r=0

 

Снимка на изчистеният фар:

 

023029407.jpg?r=0

 

023029461.jpg?r=0

 

Една от изненадите които поклучих е като свалих доста не харесваните от мен калобрани,които са събирали с години цялта мръсотия и препарати от Австрия или където е била колата.Изненадата изглежда така:

 

023029466.jpg?r=0

 

023029469.jpg?r=0

 

Това ще бъде корегирано в най-скоро време.

 

Подарих на баща ми оригиналната гумена стелка от багажника защото някак не се вписва в идеята на L&K.

 

023029479.jpg?r=0

 

И за финал голяма мечта ми е да сменя захабената топка на скоростния лост с по-новата за L&K,но първо искам да направя проверка на цената и нова в ЕураТек.

 

023029473.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За финал няколко свежички снимки на колата,леко е прашна но последните години София и най-вече родният Дианабад е заприличал на Тексас.

 

023029458.jpg?r=0

 

023029464.jpg?r=0

 

023029467.jpg?r=0

 

023029472.jpg?r=0

 

023029480.jpg?r=0

 

023029482.jpg?r=0

 

023029492.jpg?r=0

 

 

Ето и няколко тестови снимки на двете ни Октавийки с разменени стопове.

 

023029819.jpg?r=0

 

023029822.jpg?r=0

 

023029891.jpg?r=0

 

От мен толкоз. s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала - много красива! Спира дъха! :)

 

И хвани й сложи една лайсна и отзад, че като караш пред мен да ти свирна/светна!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

охо,да вземем да спретнем срещи в дианабад s_flag

Незнаех ,че си до фурната :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко update:

 

След едно леко застрахователно събитие,кабел на кабелна телевизия се скъса и надраска и двете коли,реших малко да ги освежим за лятото.И двете Октавийки бяха полирани изцяло,на мойта боядисах и оправих изгнилите вежди на калниците и някои други дреболийки.Остана ми спойлерчето под бронята и загнилите лайстни на предното стъкло да сменя.

 

Ето сега и няколко снимки:

 

023716800.jpg?r=0

 

Калниците:

 

023716802.jpg?r=0

 

023716809.jpg?r=0

 

Премахната е грозната лепенка на австрийската автокъща.

 

023716804.jpg?r=0

 

023716805.jpg?r=0

 

Бели мигачи на калниците:

 

023716810.jpg?r=0

 

023716812.jpg?r=0

 

Наснимките колата е малко прашна и са правени с телефон,скоро малко по-добри фотоси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Така да рефрешна малко и аз тая темичка тъй като доста хора знаем луд умора няма,и по колата се случват разни неща постоянно.В следствие на проблемите в описани в тази тема viewtopic.php?f=46&t=25694 ми се наложи да сменя задни тампони на носача,шарнири и тампони на макферсона така част от проблемите се решиха.Няколко месеца по късно преди няколко дни се прибирах от морето и пак колата се държеше неадекватно.При спиране волана дърпаше на една страна при подаване на газ на другата.Викам си аз дай да прегледаме окачването да видим какво се случва.Резултатът е скъсани задни тампони на носачите,разбити биалетки,предна дясна пружина счупена и поомекнали амортесьори.Понеже парите са си пари почнах да мисля вариянти как да оправя тези неща.И решението беше следното: Плътни тампони на носачите от Ауди С3,нови биалетки и пружини предни втора ръка.Имам приятел с морга и сервиз който ми пусна оферта да взема на топ цена от него целите макферсони комплект от много читава кола карана от негова приятелка.След много сметки прецених,че в момента не мога да си позволя нови амортесьори (след морето smile027 ) и се навих.

 

Отивам в сервиза и какво да видя окачването от въпросната кола с по интересни пружини от моите.Нямат маркировка а само надпис Eibach и някакъв парт номер.И от тук историята продължава във снимков материал.

 

Въпросните биалетка и тампон:

 

028052426.jpg?r=0

 

Надписите върху едната задна пружина:

 

028052427.jpg?r=0

 

Разликата между старата и новата задна пружина:

 

028052428.jpg?r=0

 

Колата преди :

 

028052465.jpg?r=0

 

028052466.jpg?r=0

 

023029467.jpg?r=0

 

028052638.jpg?r=0

 

Колата след:

 

028052429.jpg?r=0

 

028052430.jpg?r=0

 

028052431.jpg?r=0

 

028052432.jpg?r=0

 

028052434.jpg?r=0

 

028052644.jpg?r=0

 

028052433.jpg?r=0

 

Колата вози страхотно изобщо не е твърдо или некомфортно,возията е като преди просто е малко по стегната.

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.