Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз с Октавия,и то каква!!


Recommended Posts

Мога да дам идея която получих от колегата masterOne е всички които са с Октавия едно от преди фейслифта и най-вече L&K е да си изчистите фаровете.Свалят се много лесно,разглабят се много лесно а ефекта е уникаален!

 

Можеш ли да опишеш колега какво точно направи след като разглоби фара че са се изчистили толкова добре.Аз също искам да направя подобна интервенция но се притеснявам да не увредя рефлектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • drift

    33

  • Redline__

    8

  • masterOne

    7

  • PRO

    6

Най-много писали в темата

Мерси много и аз много и се радвам,но още не мога да свикна да я карам внимателно.Най-големият проблем в София ще бъде зимата,ако е тежка като миналата и има същите ледени коловози.

Относно фаровете нищо особено,свалих ги,после ги почистих с мокра кърпичка и понеже от нея остава мокра следа подсуших със носни кърпички,нямам проблем с рефлектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Както споменах в една друга тема "Луд умора няма!" та така пристигна ми новата глезотийка за колата! s_flag smile035

 

029969752.jpg?r=0

 

029969749.jpg?r=0

 

029969750.jpg?r=0

 

029969751.jpg?r=0

 

Филма продължава в близките дни. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се ИЗВИНЯВАМ, ако съм изтървал, но Шкодата не е ли преди фейса?

Тази броня ще пасне ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейса е,но това няма да е единствената промяна,но на първо време ще пробвам и ще разбера дали ще пасне бронята преди да си купя другите неща.

 

Иначе това комби се продаваше тук във форума и така като гледам е със старите фарове и фейслифтова броня най вероятно и решетката да е сменена:

 

029971790.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има чалъм да стане и със старите фарове - играчка си е - да се преправи захващането на фаровете, но както е видно - не е невъзможно. С'а, друг е въпроса, че седи като...ма това си е мое мнение де :)

Аз също исках да взема такава броня, но това значи, че зимата не трябва да си карам колата. Тя сега опира тук-там с фейслифтовата броня, пък представям си с RS-овата как щях да ходя на ски, да катеря тротоари и да минавам през лунните пейзажи :)

Та имай и това в предвид - трудничко се кара зимата, иначе...лепиш, когато дойде лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тя мойта си се кара трудничко и сега защото е на окачване ама ме кефи и ще се заиграя,по принцип аз искам пълна реплика да я направя и ако не с ксенонови фарове то поне с фейслифтови,но си трябва време,пара на веднъж не ми се дава.Какво точно трябва да се преработи за да пасне на старите фарове или да разглабям и да гледам smile049 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен - захващането на фаровете е само разликата, но не съм 100% сигурен, че това е само пречката пред поставянето на броня от фл без смяна на греда и т.н. Като се затопли - свали и погледни - така е най-добре. На мен не ми се играеше да напасвам, а и фарове стъклени не можах да си намеря за L&K и заради това минах директно на изцяло нов фейс. Честно казано, старата муцуна повечко ме кефеше, ама като са кът чарколята...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да със сигурност ще сваля и ще му мисля тогава,иначе преди фейслифта ако L&K си е яка колата с тези прозрачни фарове,но наистина е доста невъзможно да се намерят такива.Но на мен си ми беше мечта черна РС-ка,а ме кефи Л&K и другото е,че много си обичам TDI двигателя и накрая се реших да се заиграя малко и да си я наглася както най-много ми харесва и да си я карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации за колата, колега! Получава се прекрасно smile035 За височината на РС бронята, не му мисли толкова. Да, трябва да караш, имайки едно на ум, но при положение че си с "ниско" окачване, съм сигурен, че така или иначе го правиш. При мен специално проблем са бордюрите, като решението ми е да я качвам винаги със задницата, с легналите полицаи, ядове няма \:D/ Успех с монтажа и очакваме снимки, вече с "РС вижън" s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много.Иначе внимателното каране не ми е проблем вече,мен ме беше доста страх да си сложа окачване,но след като го направих мога да кажа,че кеф цена няма,другата Октавия която е на баща ми ми се струва като джип като я карам.Бордюрите не са проблем защото просто не си качвам колата по тях. Моята мисля,че със това окачване в момента е една идея по ниска от заводски РС.Единственото което е на един пръст от земята е кората,но тя си е разчупена от преди това.Просто страничната се чупи и от там виси и голямата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен: сменя се решетка, греда и фарове за да влезе РСбронята?

 

Може и да бъркам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пристигнат решетките в ЕТ ще споделя ако стане ще я покарам така малко,ако не ще изчакам да събера фул части за фейслифт.

 

Според мен ако е фейслифт колата се сменя само бронята и най-много подкалници ако арката и е различна на РС-овата.

 

От преди фейслифт на нормален фейслифт - броня,греда,фарове,решетка и мигачи.

Ще пускам инфо и снимки от работният процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Ето две снимки от лятото с качена броня,но без лайстна и решетки.Бронята е на колата има луфт при фаровете,но може би цялостен фейслифт и боя на бронята след зимата.Иначе бронята става на колата разлика има в 2 болтчета които се хващат на гредата падат се точно под решетката на капака.

 

031856165.jpg?r=0

 

031856166.jpg?r=0

 

 

И поздрави за новият раздел. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Тъй като градушката направи щети и на моята кола,а и от  доста време се канех да завърша фейслифта сега правя зимно събиране на части и пари под дюшека в подготовка за пролетта.Но понеже луд умора няма реших,че поне вътрешно трябва да се промени нещо тази зима и така се сдобих с това:

 

034411843.jpg?r=0

 

Лошото е че е от VW и малко свети червено и сега са ми в главата диоди смени и т.н. та няма да ми е скучно.Докато измисля как да го оправя и кой да го направи.

 

:P

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колега, нещо ново по колата? Смени ли осветлението на МФДто, че и аз замислям такива маневри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.