Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Термостат май имам проблем


genadim

Recommended Posts

Здравейте колеги от известно време забелязах че на дълъг път термостата ми не качва температурата от 60градуса нагоре.А когато карам градско си качва градуси но като карам по дълго време на малка предавка или когато сменям по често предавки.Когато карам градско минавам 4,5км и чак тогава почва да ми духва топло,нормално ли е.Когато стане по студено и карам на дълъг път парното топли слабо.Това всичко свързано ли е с термостата.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега. не е гаранция че ако смените термостата проблема ще се реши. покарай колата малко и виж маркучите дали загряват,и ако е отворил термостата се ориентирай по стрелката горе долу на какви градуси е в момента. възможно е перката да включва по-рано и да охлажда, чувал съм и такива случаи.

аз лично бих ти препоръчал едно промиване на радиатора на парното. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Моят проблем е подобен. Прочети тази тема: viewtopic.php?f=6&t=21322, пък може и да намериш отговор на въпроса си.

Аз за себе си реших да си карам така, пък каквото сабя покаже smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега. не е гаранция че ако смените термостата проблема ще се реши. покарай колата малко и виж маркучите дали загряват,и ако е отворил термостата се ориентирай по стрелката горе долу на какви градуси е в момента. възможно е перката да включва по-рано и да охлажда, чувал съм и такива случаи.

аз лично бих ти препоръчал едно промиване на радиатора на парното. Успех.

 

На мен ми се получи тоя проблем след като си измих радиаторчето на парното

От тогава само 1 път видях стрелката на 90 градуса но се получи така защото ми беше истекла водата...

И сега и аз се чудя дали да сменям термостат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв случай с Джета-та на един приятел. Оказа се, че термостата е "захапал" мръсотия /намира се доста ниско/ от охл. система и не може да се затвори плътно. Това го открихме, след като вече бяхме сложили новия термостат и оглеждахме стария, за да разберем защо не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много му умувате

пробвайте си термостатите по дълго надолнище без газ или с много малко на 5-та -ако пада под 90гр. е чао термостата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.