Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1,4 TDI 59 kw


Recommended Posts

Здравейте!

От вчера съм собственик на Шкодилак Фабия Комби1,4 ТДИ 80 кс. Класик.

Намеренията ми са някой ден да го пооблагородя с парктроник отпред и отзад, ксенон и подлакътник отпред.

Дали някой може да ме посъветва за сервиз във Варна, където могат да ми монтират парктроник на разумна цена, евентуално и ксенон?Има ли магазин ,където има избор от подходящи подлакътници във Варна?

Тъй като съм лаик в автомобилната сфера приемам всякакви съвети за поддръжката на 3 цилиндровата оса :)

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гюнтер сервиз - Варна е твоето място. Търси bega4kata, който е доста активен във форума. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valdo-не можеше бе брат.Бях разглобил една А6 2.5тди за ремъци,а бат Васка е болен и бях сам.А трябваше да я довърша.Ще се реванширам обещавам.Обаждай се предварително пък ти ,че ще идваш де. :)

Относно новия притежател на Фабия-ами честито колега.В нашия гараж парктроници не монтираме.Не ,че неможем да ти го монтираме ако си донесеш...,но ще те пратя при приятел,който само с това се занимава и ги продава.А относно подръжка и ремонт на Фабията,си добре дошъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Като стигна до парктрониците ще попитам за адреса.

Тъй като съм чувал разни работи за дюзите на този тип двигатели искам да попитам-

трябва ли на определено време да слагам някакви добавки за прочистване на дюзите?Профилактика на турбината прави ли се и на колко километра?Специално масло ли се слага,или някакво по-обикновено?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве да си я караш.

Моята Фабиа е със същия двигател, но е 75 коня. Вече е на 220 000 км. Аз до сега добавки не сам слагал, маслото го сменям на 10 000 км. като в момента карам с REPSOL TDI което се води разработка за двигателите PD на WV. Профилактика на турбината до сега не ми сее налагало да правя.

В общи линии ако се грижиш добре за нея тя няма да ти създава ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мене!

С здраве да си я караш и много безаварийни километри.

Така като гледам доста нови колеги има във Варна вече,тоест време е да се запознаем.

Поздрави!

 

 

п.п ....към новите варненски попълнения:

-следете раздела"Варненски срещи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

масло слагай 50501 за помпа дюза.Добавки за дюзите не е нужно,но и не пречи.Профирактика на турбото не се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много!

Днес я обух отпред с нови Good Year Ultra grip 7+, отзад си има някакви Дебика, така, че за зимата сме почти готови.

Остана парктроникът да сложим и може да се поспра малко :)

bega4kata , накъде да карам за парктрониците?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата. Разкажи после за парктроника. Аз мислех за такъв, но исках да сложа оригинален от Еуратек или да взема от някоя кола от автоморга(пак оригинален). За сега изчаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригинален. Има звукова индикация и 4 датчика в задната броня, точно в черната лайсна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ли малко пресилено парктроник за фабия, все пак е малка кола с прилична видимост :-k

Айде ако е заводски поставен добре дошъл, но допълнително поставяне..

аз бих сложил по-добре още две ултра грип 7 на задните гуми за тези пари.

Иначе честито за придобивката :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз по темата за парктроника - по мое мнение не е пресилено. Аз съм със заводски парктроник и в началото докато й свикна с габаритите (прехвърляне от комби голф 3) ми беше много полезно (а и все още е!). Звукова индикация и визуализация на централния дисплей - малко чувствително настроена според моите вкусове, но й свикнах - мисля, че се включваше при 130 см. отстояние до най-близкото препятствие (такава някаква цифра имам в главата от User Manual-a с техническите параметри). Но особено за софийското паркиране където всеки сантиметър се употребява на макс, мисля, че не само че не е излишен, но дори е и задължителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е пресилено, тъй като колата съм я купил за приятелката си.Тя е добър шофьор,но като повечето жени не паркира много уверено,така че ще и върши хубава работа парктроник :)

Не знам за какви пари става дума, но повече от 200 лв с монтажа сякаш не ми се дават...

Благодаря за поздравленията, надявам се да сме случили на кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.