Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум в скоростна кутия на Felicia 1.3 MPi


momcho2000

Recommended Posts

Келеги, от няколко дни изникна някакъв шум в скоростите, шумът го има само сутрин когато е студена колата чува се нещо като стържене, ромолене, дрънчене нещо такова, и се чува от скоростите ](*,) (вътре в кутията) не е от двигателя, щом загрее колата шумът изчезва, някой има ли представа на какво се дължи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аксиален лагер някой ще трябва да сменя :lol:

Аксиалният лагер се обажда при натиснат съединител. ;)

Сигурно дрънчат ламелите на притискателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив,при натиснат съединител спира да шуми.

Що? Нали тогава започва да се върти. При пуснат съединител не мърда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съединителя е решил да се "дъни",защо ще се обажда само сутрин :?:

Предполагам смазката дето е в лагера е причината,както иизносването му.Не е задължително притискателния и феродовия да са се скапали. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно, мисля че не е от съединителя преди 10-15 хиляди съм сложил нов (к-кт), така че съм сигурен че не е от него, кутията е ама нещо ме мързи да я свалям (по точно студено ми е) smile001 само ще и проверя маслото и ще карам докато не блокира или не падне някъде нещо, кво да и правя навън е студ!!! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 20 години притежавам Шкода Фаворит, закупена от магазин. Описаният проблем го имам още отначало. Проявява се, когато времето е студено, през есенно-зимния период или

сутрин рано. След загряване на колата, проблемът изчезва. Имам колега с Фелиция-същата работа. Явно, това е слабост на Шкодите от по-ново време. Смятам, че ако редовно си проверявате маслото в скоростната кутия, може да карате спокойно. Още нещо-съвременните скоростни кутии изискват "по-тънко" масло т.е. ЕР 75-80. В никакъв случай ЕР90. В документацията на моя Фаворит заводът производител препоръчва масло

Sell Spirax 80W. Има го по бензиностанциите на ШЕЛ, цена около 11 лв./л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.