Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

апел от колегите от друг форум!


micyri

Recommended Posts

колегите от VW club обмислят да бойкотират зареждането на газ или по-точно казано,да си карат на бензин!

Няма логика ,отпадачен продукт да е толкова скъп.

Аз лично отдавна замислям това дело.

Какво е вашето мнение?

Аз си мисля , че си струва да се опита,поне да видим вярно ли е твърдението "търсенето определя цената"!

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0&start=15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се организираме и седмица поне да не зареждаме нищо ако не е крайно необходимо , а инак като не зареждаме газ те просто ще вдигнат цената на бензина и дизела до реални стойности , вместо да се генерира печалбата за сметка на най - евтиното гориво макар , че незнам каква е реалната стойност за тез течности дето наливаме в колите си .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E то и метана е доста скъп. Всеки си прави сметката какво да зарежда. На последната среща чух стойност 5-6/100 разхода на газ, което си е далавера при цена 1,33лв./л. А дизелите не са ли и те недоволни при 2,28? Това е действителността в България. Едва ли няколко десетки недоволни форумници ще принудят мултимилонни компании да коригират цената на газа или бензина.

Съжалявам, че звуча скептично, но ми се струва, че съм прав smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и без това,доста от тях,зимата минават на бензин,като не могат да запалят на газ,така че се тая! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че 1000 човека незареждащи газ нищо няма да променят! А семействата ползващи газ в домовете си? За отопление през зимата...

Малка част от газта се ползва при автомобилите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А семействата ползващи газ в домовете си? За отопление през зимата...

Малка част от газта се ползва при автомобилите!

 

Е там е още по-голямата измама, защото за газтта за битови цели не трябва да се начислява акциз. Тя трябва да е мнгократно по-евтина. Аз вече почнах да карам повече на бензин. Още малко да я вдигнат и няма да зареждам изобщо. А кажат ли да протестираме съм готов и 2 месеца да не зареждам. Но не сме народ а м..... повечто ще кажат че пестът по 1лв на 100км. и ще си наливат и на висока цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете този линк : http://www.lukoil.bg/Lukoil/Main.do?menuItemKey=1744-35

Обърнете внимание на акциза и на това как той е фиксирана сума, а не процент от цената на горивото. След това си направете сметка кой печели повече на наш гръб: държавата или Лукойл. Ама няма как държавата да направи отстъпка и да ни намали акциза, щото, примерно, сме в криза и трябва да се стимулира икономиката, а само се стреми да го вдига до нивата на ЕС. Адекватна политика, дет се вика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм голям спец , ама това е акциз на тон , а знаеш ли колко литра има в тон пропан - бутан ( ако не ме лъже паметта е нещо от сорта на 0.4 - 0.5 е теглото на 1 литър пропан - бутан ) демек в един тон пропан - бутан има поне 2000 литра и тез дет ги жалиш от един тон изкарват поне 3600 ... ай стига дерат си ни и за бензина и за газта и за всичко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че 1000 човека незареждащи газ нищо няма да променят! А семействата ползващи газ в домовете си? За отопление през зимата...

Малка част от газта се ползва при автомобилите!

 

:smt017

Требе национален бойкот за да има ефект,а това никога няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А семействата ползващи газ в домовете си? За отопление през зимата...

Малка част от газта се ползва при автомобилите!

[-X

Понеже и аз съм от тях (по-скоро родителите ми). Когато става въпрос за газификация "от тръбата" иде реч за МЕТАН. Там нещата са друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тоя бойкот няма да доведе до нищо smile049

 

От друга страна тая тема (цената на газта) се дискутира всяка зима. Просто зимата съотношението пропан/бутан се променя и от там и цената. И всяка зима цената на газта достига до 60, дори 70% от тази на бензина, а лятото пада до 50%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам всяко едно мнение,но за една седмица да увеличават даден ОТПАДАЧЕН продукт три пъти,това вече е спекула.

И няма нищо общо световните цени и борси на горивата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм голям спец , ама това е акциз на тон , а знаеш ли колко литра има в тон пропан - бутан ( ако не ме лъже паметта е нещо от сорта на 0.4 - 0.5 е теглото на 1 литър пропан - бутан ) демек в един тон пропан - бутан има поне 2000 литра и тез дет ги жалиш от един тон изкарват поне 3600 ... ай стига дерат си ни и за бензина и за газта и за всичко .

 

Нещо не сме се разбрали. Никого не жаля! Просто исках да ви покажа, че и държавата има доста голям ПРЪСТ в тия работи, което е видно най вече при цените на бензините и дизела. Лукойл буха яко печалба и после държавата и тя да не се мине.... а на края нашия г*з разпран от е.... простете ме за израза. Това, обаче, (Лукойл и държавата) се явява ебаси неразрушимия тандем и за да ги бойкотираме,, трябва да спрем всичко, което правим. В тази ситуация кой ще издържи най-малко? Ние, естествено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не намирам логика в цените напоследък.

Да ме извиняват, ама винаги цената е била горе долу 2:1 бензин : газ. Съответно няма логика бензина да е 2.15 а газта 1.33...Просто някой някъде се е сетил, че хората едва ли ще се откажат от алтернативните горива толкова лесно и съответно газовата мафия си е стиснала ръцете за новите, по-приятни за тях цени!

 

Имам чувството, че се опитават да натоварят максимално магарето...Не знам дали някъде има статистика колко автомобила има на бензин и колко на газ/метан, но ми се струва че работните коли (таксита и служебни) ако не са дизелови са 100% на алтернативни горива...

 

Не зареждам газ вече доста време, само от евтиния бензинец :-)

 

P.S. Държавата няма какво да направи, тия неща са рамкирани от 100 договора...

 

И да, газта за отопление(метан?) трябваше да й падне акциза още преди 1-2 години, според EU директивата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Да ме извиняват, ама винаги цената е била горе долу 2:1 бензин : газ.

...

[-X

 

...

Просто зимата съотношението пропан/бутан се променя и от там и цената. И всяка зима цената на газта достига до 60, дори 70% от тази на бензина, а лятото пада до 50%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Да ме извиняват, ама винаги цената е била горе долу 2:1 бензин : газ.

...

[-X

 

...

Просто зимата съотношението пропан/бутан се променя и от там и цената. И всяка зима цената на газта достига до 60, дори 70% от тази на бензина, а лятото пада до 50%.

 

На теория да, особено ако температурите са минусови - а на практика и то точно тази зима, дето е + 15 градуса вече 2 месеца как ще ми го обясниш поскъпването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителя не го интересува температурата, а месеца. Нали се сещаш, че навън днес може да е +20, а утре -15. Какво ще стане, ако заредиш днес, а утре паднат температурите и закъсаш поради замръзнало гориво?

 

Между другото разрови се в темите от миналата година по това време. Бас ловя, че ще откриеш поне 2-3 теми на същата тематика със същите писания smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба, станахме европейци, а? Производителите мислят преди да е изревал клиента? smile048 Това в зоната на шегата.

 

Дай статистика - аз довечера ще изровя записките от колата - и ще се види. НО нямам спомен да съм зареждал на 1.30 да ме извиняваш. Днес заредих бензин на 2,07!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газ за съжаление не си пазя записки (колата не е в мен от 2005та). А цените на дизела през 2008 ма бяха:

 

2.01 LUK 28-12-2007

2.06 LUK 31-12-2007

2.37 LUK 26-04-2008

2.35 LUK 20-05-2008

2.33 LUK 05-07-2008

2.40 LUK 01-08-2008

2.37 LUK 08-08-2008

2.37 LUK 10-08-2008

2.29 LUK 15-08-2008

2.29 LUK 18-08-2008

2.32 LUK 29-08-2008

2.32 LUK 31-08-2008

2.30 LUK 06-09-2008

2.30 LUK 07-09-2008

2.30 OMV 18-09-2008

2.25 LUK 26-09-2008

2.29 OMV 27-09-2008

2.25 LUK 04-10-2008

2.15 OMV+LUK 23-10-2008

1.95 LUK 23-11-2008

1.92 LUK 30-11-2008

1.78 LUK 13-12-2008

1.78 LUK 23-12-2008

1.69 LUK 02-01-2009

 

Дай за същия период цени на газта да сравним smile049

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета,стига сте спорили за цените,

дайте да раздвижим темата,имате ли някакви идей за бойкот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линий имаме два варианта :

1. Бойкот по американски - казваме и спираме да сипваме газ , па може да икономисаме и другите горива

2. Бойкот по български - казваме , сипваме в неделя и после караме цяла седмица

 

Туй цялото нещо може да се получи там където има общество , а властимащите се вслушват в общественото мнение , ама тука нито има общество , а па общественото мнение кучета го яли .

Аз съм съгласен цяла седмица да ходя пеша и да се бутам в софийския адски транспорт , ама колко са като мен , а всичко останало е просто безмислено , защото както споделят и колегите във VW клуба незареждането на газ ще доведе не до сваляне на газта , а до качване на бензина ... е това е моето мнение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета,стига сте спорили за цените,

дайте да раздвижим темата,имате ли някакви идей за бойкот!

 

Аз поне не споря за цени. Просто отбелязвам факта, че зимата газта е по-скъпа smile049

 

Относно бойкота - ако цените на газта бяха, чак толкова високи просто никой нямаше да зарежда и нямаше да се обсъжда бойкот - просто той щеше да е факт smile049

И за да не стане объркване - не ми харесва тази цена на газта (предполагам скоро ще се газифицирам и аз), но просто знам какво ще стане. И отсега знам, че към края на зимата (март-април) всички на газ пак ще са щастливи от ниските (спрямо бензина де) цени. И така до следващата зима ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега идеята е да се бойкотира някоя верига от бензиностанции/газостанции.

Аз си мисля ,че идеята е добра.

Примерно,един месец да не се зарежда газ на Шел,другия месец на OMV и т.н.

И така ... :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега идеята е да се бойкотира някоя верига от бензиностанции/газостанции.

Аз си мисля ,че идеята е добра.

Примерно,един месец да не се зарежда газ на Шел,другия месец на OMV и т.н.

И така ... :smt004

 

Кажи от къде почваме тогаз!

Аз целогодишно бойкотирам почти всички вериги, с изключение на една-две... :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.