Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кора под двигателя


milen.orcev

Recommended Posts

Колеги,забелязах,че фабията ми освен шумоизолация под предният капак,няма и кора под двигателя.Някой има ли представа,дали може да се монтира и колко струва в ЕТ.Колата е Фабия 2,благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за какво ти е тази кора под двг-то, ако пластмасовите подкалници са цели си свиркай. Иначе такова нещо струва около 40-50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за какво ти е тази кора под двг-то, ако пластмасовите подкалници са цели си свиркай. Иначе такова нещо струва около 40-50лв.

Може и повече. Зависи от двигателя какъв е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,колата е чисто нова на вече 1500км.Тоест подкалниците са здрави,мотора е 1.2 htp.Купето е фейслифт.Моля някой компетентен да каже има ли нужда да слагам кора под двигателя?Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил, доста по-чисто е. Погледни дали става от дизел (обикновено на бензинките ауспуха излиза отпред и минава под двигателя, като може да стопи голямата дизелова кора). Иначе е за препоръчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново ти казвам щом подкалниците са ти здрави -не ти трябва кора. Те достатъчно слизат надолу и пазят двг и др. му елементи, да не говорим и колко пясък, кал и др. мизерий ще задържа кората...

Компетентна съм от личен опит. На моята Фабия нямам кора и по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил, доста по-чисто е. Погледни дали става от дизел (обикновено на бензинките ауспуха излиза отпред и минава под двигателя, като може да стопи голямата дизелова кора). Иначе е за препоръчване.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че е по-чисто, има още много причини.

Например, зимата моторът е по-топъл, а и не се пълни със сняг.

С кора автомобилът е по-аеродинамичен, защото въздухът не се завихря при двигателя, съответно разхода пада малко.

И можеби най-важното - пази пистовия ремък от камъчета и кал.

В Пежо форума има грозни снимки на двигател без кора с попаднало камъче между шайба и ремъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората под двигателя е задължителна!Аз нямам такава,за съжаление и заради това без време смених пистовия ремък и цялата обтяжна система.Защо корите изчезват и никъде не се появяват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли представа колеги колко струва една такава кора в ЕТ за Фабия 1.2 HTP фейслифт?Благодаря.

 

На телефон 02/813 700 ще ти кажат веднага smile049. Успех smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е да си вземеш метален щит под двигателя(би трябвало да има и за фабиа-не съм запознат). Аз съм с такъв и доста пъти ме е спасявал по тези наши кроманьонски пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да се похваля-вече съм с кори отвсякъде! Магазинът на "Симеоновско шосе" помогна с прилична цена.Монтажът се оказа предизвикателство заради специфичните скрепителни елементи,но целта беше изпълнена успешно! :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главния въпрос не е ли защо всъшност на чисто нова кола няма кора и това там под капака.....според мен би трябвало да има и абсурд така да е излязла от завода.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Колеги намерих си кори под двигателя (чисто нови с бар код, със сериен номер и т.н.) по точно предишният собственик ги е купувал и ми ги даде, но проблема е следният: корите са 3 броя (лява, дясна и средна) на тях пише за голф 4, VW GTA, пробвах се но не мога да ги напасна. По корите има някякви отвори, но не съвпадат с колата. Някой ако се е сблъсквал със същият проблем, моля пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.