Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обезвъздушаване при Фабиа 1.2


bobi240

Recommended Posts

Ходих при майстор и той неможа да обезвъздуши спирачната система и сега като спирам педала на спирачката ми потъва ,колелата блокират ,много - трудно се кара в момента,Има ли накаква философия при обезвъздушаването на този модел кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като натиснеш няколко пъти едно след друго, педала вдига ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми че е за смяна помпата ,но аз мисля че щом потъва педала и колата спира значи е до обезвъздушаване,вие какво мислите?

Щом след напомпване се вдига педала, значи има въздух.

Ако не се вдига - смяна гумички на помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма ABS обезвъздушаването не е никакъв проблем. Ако си го правил на руски автомобил не е по различно! Трябва казанчето да бъде пълно до края на процедурата, за да не всмукне въздух от там. Един помпи, а друг развива пробките на колелата, като върху всяка (преди да се развие) се надява маркуче, което се потапя в съд със спирачна течност. Припомпва се докато спрат да излизат мехури, стяга се пробката и се преминава към следващо колело.

Bleeding sequence

1. Rear right wheel-brake cylinder/brake caliper

2. Rear left wheel-brake cylinder/brake caliper

3. Front right brake caliper

4. Front left brake caliper

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.