Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ултразвуково устройство против гризачи


dian

Recommended Posts

Колеги, моля някой с практически опит да ми препоръча ефикасно ултразвуково устройство против мишки, което може да се монтира в моторния отсек на автомобила. Понеже имам два пострадали кабела 0,5мм2 бих искал да взема мерки срещу тези вредители. В интернет открих някаква пловдивска фирма, която произвежда такива устройства ала не зная до колко са ефективни. Тяхната ел. консумация е 3W :-k

 

http://www.pest-x-repel.com/ProductsBG/PR%2012-1.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв ефект, по-добре не се набутвай. На мойта старата кола бях сложил 2 такива и мишките продължиха да си гризкат кабели докато не пуснах една истинска котка. От тогава нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котката е най-доброто решение :smt017

Ако няма котка, вземи от някоя ветеринарна аптека паста "вертокс" на пелети и остави по една близо до гумите и вътре в коша, където да не може да падне. Като изчезне - сложи друга - докато останат пелетите да няма кой да ги яде. Забележи, че ако наблизо има котки те също могат да пострадат ако докопат някъде умиращата мишка. Този вариант има и още по-гадна страна: ако гризана умре заврена някъде из коша на колата или в гаража ще ти смърди поне 2 месеца.

Другия вариант е капан с кошче, за стръв заложи някво парче гадно месо, още по-добре ако е сурово или пушено, става и бекон. Като хлопне капана /а това до сутринта считай, че е станало /- може да викнеш котките на открито място и да го отвориш. smile092

Ако няма котки - една кофа вода до половината и отвори капака близо до водата- иначе ще изскочи навън и ще избяга. А влезе ли във водата ще плува 1/2 час и ще се удави. Гад от класа съм, мамка им...

За уреда: на пазара не се знае кой уред какво излъчва и какво може да попречи на мишките да са наблизо :idea: Ако някой е ползувал подобен уред и има ефект моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котката не е удачен вариант -не може свободно да влиза и излиза от гаража. Ако я затворя в гаража има опасност да ми надере боята :(

Затова попитах за подобни устройства против гризачи. Моля ако някой е ползвал такова нека да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не вземеш по-радикални мерки? Примерно едно капанче за 10-15лв, една бучка кашкавал и го слагаш под колата. Познат така хвана два плъха за 3 дни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една отрова с която като се отровят не почват да миришат а изсъхват но не помня как се казваше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не вземеш по-радикални мерки? Примерно едно капанче за 10-15лв, една бучка кашкавал и го слагаш под колата. Познат така хвана два плъха за 3 дни ...

А аз с два капана и три месеца, мишка не мога да хвана, ама изнесох чувала с кучешка храна и се оправи положението.

Иначе тези звукови устройства действат безотказно на гризачите в градината. По стар български обичай със съседа така си гоним къртиците от двар в двор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котката не е удачен вариант -не може свободно да влиза и излиза от гаража. Ако я затворя в гаража има опасност да ми надере боята :(

Затова попитах за подобни устройства против гризачи. Моля ако някой е ползвал такова нека да сподели

 

Щом е за гараж по-добре вземи такова у-во на 220 В, със сигурност е по-мощно и ще покрива целия периметър, а и няма да ти смуче от акумулатора. Аз си бях взел такова срещу домашните "термити", щото го рекламираха и за насекоми но нямаше траен ефект, явно мутираха и станаха резистентни :smt0344 После случайно забелязах в гаража изгризан отдолу кашон и преместих джаджата там, оттогава /повече от 2 месеца/ не съм видял рецидив, макар че е толкова затрупано с кашони, гуми, чаркове... че е трудно да се забележи.

Номера с кофата с вода също върши работа, в казармата дори бях го модифицирал - специална рампа от пода към ръба на кошчето да може миУото мишУенце по-лесно да се покатери, а вътре плава апетитната примамка... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам що за човек си да можеш да удавиш каквато и да е живинка, пък било то и мишка.

Знам че е вредител, и че трябва да се унищожи, но да се дави е прекалено жестоко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз по тази причина съм го пробвал само веднъж, а и мишока за мое учудване се оказа доста добър плувец... другите колеги използваха доста по-"хуманни" методи за умъртвяване, като например размачкване с кубинки smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, в поделението нямахме котки smile049 Но да се върнем на уреда, колегата ако е от Сф бих му дал назаем моя примерно за месец, за да пробва първо дали ще има ефект при него преди да се набутва да си купува нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението Krankenstein smile159

Не става въпрос за набутване, исках да разбера до колко е ефективно и има ли ефект :-k

Не се притеснявам от неговата цена(20лв) а от неговата консумация която е 3W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Знам че е вредител, и че трябва да се унищожи, но да се дави е прекалено жестоко.

 

така е,аз не можах да я удавя ,и заедно с импровизирания капан съставен от 1 тенджера и плосък капак директно на котлоня smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.