Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1.9 - обслужване - проблем - решение!?


бат Димо

Recommended Posts

И аз малко да попиша във форума, стига само съм чел.

 

Преди около година, баща ми си купи Octavia 1.9, 90 к.с., 1999 г.. Много хубава колица, аз направо се влюбих в нея - хубава возия, доста добър двигател, перфектен разход, уредите и таблото са много яко осветени ... какво повече му трябва на човека.

Както си му е реда веднага след като я взехме я обслужихме - масла, филтри, ремък, ролки, преглед на ходовата част и т.н. И колата взе вярно да служи на баща ми, цяла година, 10 000 км.

Тъкмо и смени маслото с филтрите и отиде на село. По едно време ми се обажда - колата взела да трака като трактор и угаснала. Пробвал една - два пъти да я запали, но не иска. Поне мястото, на което беше закъсал е много добро - само на 200 метра от сервиза на наш роднина. Издърпали я до там и какво се оказва - счупен обтегач, от там прескачане на ремъка с няколко зъба, два - три набити клапани. И се започна - нов ремък, ролки, водна помпа, клапани, гумички, гарнитура, масло, филтри, антифриз, 1200 лв. и една седмица в бокса.

Според майстора счупването на обтегача не е причинено от неправилен монтаж, все пак е минала над 10000 км от смяната, а от некачествен материал. Не съм сигурен в това, но знае ли човек.

Слагам няколко снимки, за да си кажете мнението.

 

Закупените първоначално консумативи:

 

021453170.jpg

 

Строшения обтегач:

 

021453173.jpg

 

021453174.jpg

 

Резултата:

 

021453171.jpg

 

Ето я и колата:

 

021453175.jpg

 

В крайна сметка, колата отново си върви отлично, но гаранция има ли, че нещо некачествено няма отново да се счупи и да прецака цялата история? Няма естествено, въпроса е риторичен, явно всичко си е до късмета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай оригинални ангренажни комплекти от ЕураТек в ЕураТек с гаранция. Евтиното винаги излиза скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злополучните ги купих аз, от "Ауто +" в Бургас.

След като купихме колата, преди да я обслужим, отидохме първо в ЕуроТек, но от там ни казаха, че е "стар модел и не могат да работят по нея". Исках също да видят цените на консумативите за смяна - ремък и т.н., но ми казаха, че в компа им имало инфо само за моделите след 2000 г. След това нямахме избор - части от магазина и майстор за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бат Димо-Щом ти си си купувал частите -ТОПКАТА Е В ТЕБЕ.Трябваше да оставиш майстора да си ги купува и сега като е станал проблема,щеше да си поеме естествено ремонта!Твоя си е грешката.

evin-ти да не вземаш процент от ЕТ бе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно! Обтяжната ролка е издържала 10000км... Производител на ролката може ли да ни кажеш...Когато си закупувал частите относно ремонта, каква гаранция са ти дали на тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

evin-ти да не вземаш процент от ЕТ бе?

 

Не, защо? От частните майстори кой дава гаранция с документ, който е валиден пред КЗП? Не се сещам за нито един. Сещам се обаче за "честни думи" на килограм и после бяло петно в паметта дали сме се виждали някога с майстора при проблем.

 

Както някъде писах - току що сменен ангренажен ремък на една астра скъса 10 зъба и превъртя поради блокирала чисто нова ролка. При опит на рекламация при майстора с големите гаранции, получих откровена заплаха за саморазправа. Липсваха ми към 60 килограма живо тегло за да изляза на глава. Толкова с устните гаранции... удоволствието ми струваше 1000 лв + 250 лв пътна помощ.

 

Аз лично сменям ангренажи само в официалния сервиз, независимо от марката, която карам. В замяна получавам валиден документ с гаранция за време и километри, подпис на МОЛ и печат. С този документ мога да си търся правата в съда, ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми беше странно - стар модел била, пък като излязох от сградата, в двора имаше няколко нови Шкоди като тази.

Тогава все още не знаех кое, кой модел е, но това няма значение в момента.

 

Смяната я направихме в най-обикновен сервиз, дори познавам част от работещите в него. Не са калпазани и работят много грамотно.

 

Марката е Ruville, на самата ролка пише Made in Canada, ето и по-голяма снимка на счупването: http://batdimo.snimka.bg/motorcycles/dr ... 453174.big

 

За съжаление при покупката не взех касова бележка, която да ми "гарантира" гаранция.

 

Знам, че грешката си е в мен, аз вече съм си направил изводите и поуките, но все пак я споделям и с вас, че "безплатно" да се знае какво може да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая си с вързани ръце. Тоя дето ти е продал ролката, няма да ти признае гаранция, защото не я е монтирал той.

 

Както ти казаха и колегите единствения вариант е да ползваш сервиз който ти доставя и частите. От опита ми с ЕТ обаче.... аз предпочитам да си нося сам отговорнатта и риска :)

 

Лошото е че и ролката е от що годе читав пройзводител. Не съм чул да имат ментета. Склонен съм също да оневиня хората дето са я поставили. Лош късмет - фабричен дефект в метала може би :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая си с вързани ръце. Тоя дето ти е продал ролката, няма да ти признае гаранция, защото не я е монтирал той.

 

Както ти казаха и колегите единствения вариант е да ползваш сервиз който ти доставя и частите. От опита ми с ЕТ обаче.... аз предпочитам да си нося сам отговорнатта и риска :)

 

Лошото е че и ролката е от що годе читав пройзводител. Не съм чул да имат ментета. Склонен съм също да оневиня хората дето са я поставили. Лош късмет - фабричен дефект в метала може би :(

smile126 АМАН ОТ СПЕЦИАЛИСТИ.ЯВНО СА НАВСЯККАДЕ.ТАКА ПРЕДИ ВРЕМЕ СТАНА И С МОЯТА КОЛЦА И ПАК АЗ СИ БЯХ ВИНОВЕН-ЯВНО,4Е ИМ Я ПОВЕРИХ В ТЕХНИТЕ РЪЦЕ. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак отиди до магазина откъдето си закупил частите. Говори с Управителя относно рекламацията - пък нищо не се знае... А Водната помпа смени ли я, че не я видях на първата снимка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам дори касова бележка, каква рекламация да искам?

Все пак минах през магазина и им казах какво е станало, пичовете само повдигнаха рамене - било се случвало и на други, ако това щяло да ме успокои :lol::lol:

Все пак има и положителни неща - сега колата сякаш е доста по-тиха от преди, а и си върви много добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.