Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата се вмириса ( Октавия 2 )


paralichko

Recommended Posts

Колеги,

 

имам проблем... и то може би най нерешимия който съм имал с кола. Вмириса се. Та сагата е следната:

1. На пода се изсипа 1л. прясно мляко ( зад предната седалка) .

2. На следващия ден почна да мирише ужасно на развалено ,мляко.

3. Изпрах на автомивка тази част от пода на която се беше разсипало млякото.

4. Изсуших добре с печка духалка. - на следващия ден пак миришеше на развалено мляко.

5. Напръсках с препарат за обезмирисяване на бактериална основа, които бактерии трябвало да изядат млякото ( според продавача на препарата ). - Пак миришеше на развалено мляко.

5. Изпрах целия под на друга автомивка. Оставих колата с леко отворени прозорци няколко дни.Появи се мирис на мухъл.

6. суших тази част на пода върху която се беше разляло млякото с духалка доста време. - мириса на мухъл продължи.

7. Прах целия салон с пара.

8. Мих тази част от пода с пяна за автомобилни мокети TurtleWax.

Резултатът:

колата смърди на мухъл та се не трае. Завирайки си носа навсякъде остановявам че мириса е само от частта където се беше разсипало млякото. До сега съм дал 150лв за автомивки и химикали и резултат няма. Прозорците на колата не за затваряни почти месец. Незнам какво да правя вече, освен да я продам на някой със запушен нос но незнам дали ще стане защото самия аз имам синузит и едвам се возя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 smile091 smile091 smile091 smile091

Ох, не се бях смял така. Съжалявам, но много смешно е описано, въпреки че съм убеден, че е страшна трагедия.

Аз бих пробвал да карам с включен климатроник на вътрешен въздух и духалки на макс една седмица - климатикът ще изкара останалата влага от колата и плесените би трябвало да умрат постепенно. Чакане му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш "Savo"? Препарата е против мухъл в мокри помещения. Може да помогне, обаче страшно вони на хлор.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглабяне му е майката, млякото /що возиш такива простотий в колата, а не ракия/ се е просмукало през мокета, вади всичко под мокета, пери, суши и после връщай в колата, требе да стане!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това с разглобяването е последния вариант, сетил съм се. Доколкото за Саво - белина е ще стане на петна. + това и щом смърди яко какъв е смисъла аз вече смених една миризма с друга ( развалено мляко с мухъл). Аз не возя млякото, а майка ми и жена ми ходили до горубляне да взимат мляко от някаква крава - по здравословно било, така че със сигурност си е чисто мляко не е водняно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече ти си се вкарал в ебати филма smile048

Жена ми ми погоди такъв номер на предната кола,но със кисело зеле.Интересното е че се изпра от първия път(с Вениш за килими)При теб щом мирише на мухъл значи не си успял да изсушиш салона както трябва и си развъдил гадинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кисело зеле и аз съм расипвал в друга кола и с пране на пода и сушене с духалка се оправи. Това меглио не е ли обезмаслител, и какво да правя с него само да напръскам или да пера мокета с него ? Пробвано ли е или предполагаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-сигурното е разглобяване. Имах подобен проблем с мойто Оки и така или иначе ми се наложи да я разглобявам цялата използвах да изпера килима и кичето (като кичето ако не мирише по-добре не го пери. Първо съхне 100 години второ е**ва му се майката). Та изпрах килима с Ариел, оставих го да си изсъхне на простора хубаво и замириса на пролет в колата след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да кажа и аз зна4и преди време возих риба(морска) нали уж опакована в кашон абе както си трябва ама не докато я донесат от варна се размразила и една воня нямам думи- оправи сас се с оцет и яко таркане и много сушене(вземаш една карпа напоена с оцет и по4ваш да таркаш яко по принцип оцета отнема миризмите и след седмица си готов)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, махаш седалките отзад, откопчаваш пластмасовите прагове (на едни метални щипки са, но трябва да се внимава - леко и бавно), повдигаш мокета и го изпираш и отдолу, защото там са се задържали гадове, подсушаваш много добре, обезпаразитяваш и сглабяш всичко по обратния ред. Нямаш друг шанс, защото всичката гняс все още си седи отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако разрешите да се обади едно патило понеже и аз съм бил в същата ситуация.За мен спасението беше Venish отиваш на една автомивка с една туба вениш казваш има какво искаш каде да перът исипваш колкото ти е кеф и оставаш момчетата да го изсмучат. ако е на седалката сваляш седалката натопяваш я в леген пълен със разтвор изплакваш изсушаваш и ти си човека.Няма да се притесняваш има и по тжко например да излееш агнешко печено на задната седалка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

например да излееш агнешко печено на задната седалка

 

smile091 Аз имам само едно наср@но куче в актива си, но беше малко по-гъсто и не попи дълбоко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе темата стана "Кой, как е насирал колата си?" smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подръж я 2 дена паркирана на слънце с леко отворени прозорци (или шибедах ако имаш). При мен помогна да се отърва от мухъла, след като бях наводнил доста сериозно Ескорта (при забравен отворен шибедах и последвал проливен дъжд smile049). Иначе и мляко съм разливал - трябваха му 2-3 седмици да се отмирише и хората си мислеха, че имам труп в багажника smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа я с напълно отворени прозорци през деня, и леко отворени вечер. От 1 месец е така, ако не вали. Пак смърди. Ще пробвам с вениша. Най добре ще е ако имам перяща прахусмокачка, ще я изпера 100 пъти и ще се оправи сигурно. Може и да я разглобя ако остае малко време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблемът е само с миризмата на мухъл (доколкото разбрах миризмата на развалено е изчезнала) - перящата прахосмукачка само ще влоши нещата. Трябва да оставиш мокета да изсъхне хубаво, вместо да го мокриш за пореден път. При мен може би помогна и това, че беше лято и температурите бяха по-високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа я с напълно отворени прозорци през деня, и леко отворени вечер. От 1 месец е така, ако не вали. Пак смърди. Ще пробвам с вениша. Най добре ще е ако имам перяща прахусмокачка, ще я изпера 100 пъти и ще се оправи сигурно. Може и да я разглобя ако остае малко време...

Вярно миризмата на излято мляко е като на труп.Много яко е зимата докато е студено немирише но като пуснеш парното smile152

Аз имах под рака перяща прахосмукачка и сам си оправих ,,бакиите" нее трудно а даже е по добре че катознам как перът на автомивките малиииии smile175 .

А за агнешкото печено несе шегувах smile049 малко ме е срам че съм ебаси и немарливия ама виновни бяха прекрасните пътища на любимата ми държава smile048

Успех с почистването :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, радвай се ,че не си строшил кора яйца на задната седалка ...! Ако си гледал Баш Майстора - мазач ще ме разбереш...Тогава се минава на екстрата - НОВА СЕДАЛКА . smile027

 

 

paralichko, сваляй мокета и марш на мивката ! Ако те е страх ела до Казанлък да ти го сваля за 45 мин ( без пари ) ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия проблем - 1литър прясно мляко изсипано до шофьорската седалка. Отиди на автомивка и кажи на персонала да ти изчистят мокета по следния начин:

1. На мястото където е изсипано млякото се пръска с много силни концетрати за миене на двигатели или други.

2. След около 5 минути са нужни двама души, един да пръска с пароструйка а другия да тегли с прахосмукачка бялата течност която излиза от мокета.

3. Повторението се прави докато от мокета не започне да излиза мляко, а мръсна вода/не бяла.

4. Застраховка - Повтори цялата процедура още един път!

При мен имаше ефект - дано съм ти бил полезен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия проблем - 1литър прясно мляко изсипано до шофьорската седалка. Отиди на автомивка и кажи на персонала да ти изчистят мокета по следния начин:

1. На мястото където е изсипано млякото се пръска с много силни концетрати за миене на двигатели или други.

2. След около 5 минути са нужни двама души, един да пръска с пароструйка а другия да тегли с прахосмукачка бялата течност която излиза от мокета.

3. Повторението се прави докато от мокета не започне да излиза мляко, а мръсна вода/не бяла.

4. Застраховка - Повтори цялата процедура още един път!

При мен имаше ефект - дано съм ти бил полезен!!!

как пък да неим дам да пръскат с пароструиката в колата. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.