Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

История за масло, опастност и безхаберие


Odin

Recommended Posts

Здравейте,

съвсем накратко ще Ви разкажа какво ми се случи днес по Софийските улици.

Карам си аз леко и небрежно в топлия ноемврийски следобяд. Около 14,00 по булеварда на красно село , малко след пазара по посока бул България. Както колегите от София знаят този булевар е много натоварен и има адски много пешеходци. Карам много бавно по тази причина - не повече от 40-45 км/ч.

Пред мен в дясно отбил камион. Не го видях - не му обърнах внимание...мисля че беше на пожарната но не съм сигурен, а и не е важно за иосторията. След него по пътя имаше оставена широка мокра диря.

Чуквам ляв мигач и леко заобикалям камиона. Съвсееем леко на спирачката за да увелича дистанцията и в този момент чувам АБСа -трак трак трак... пускам спирачката и след секунда пак натискам леко...трак трак трак. Камиона разлял двигателно масло по шосето. Зад мен в огледалото една лада комби върви настрани .. позиплаших се. малко гас..отадлечих се и малко по напред гледам шофьора на камиона подмахва и прави знаци да се намали скоростта. Добре ама късно. Така или иначе се измъкнах без пропблеми след 200 метра гумите се изчистиха от маслото и вече всичко беше ок. Свих по България и реших да изпълня гражданския си дълг. Отбих на патрулката на Билата. Отивам при полицая и му казвам за какво става въпрос и да пратят някой да регулира там нещата за да не стане беля. Оня само ми кимна и си прибра ръцете в джобовете. Докато се качих в колата и тръгнах даже не се обади по радиото...дали после се е обадил не знам...но едва ли.

 

Приятен ден и карайте внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идентичен случай от вчера, но с хепи-енд. Прибирам се от Цигов чарк и по гадния път от Юндола на едно място теснолинейката пресича платното и някакъв селски се сцепил картера както бил на скорост и направил 100 метра маслено покритие на асфалта. На 10-ата минута дойде КАТ, на 20-ата Гражданска защита и започнаха да изсипват чували с пясък върху маслото, докато двама катаджии регулираха движението от двете страни. Направо не повярвах, но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива неща съобщавайте на 112.

На някъв ушко няма смисъл, той не реагира на кой да е, а само на шеф или дежурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се набъркам и аз в темата.

Имах аналогична случка на кръстовището на Орлов мост в София. Маршрутът ми беше следния - бул. "Васил Левски" (идвам от "Попа")-> десен завой пред СУ "Кл. Охридски"- посока Орлов мост(Пловдив) около 23:30ч. Тръгвайки от червения светофар на СУ, тъкмо включвам на втора предавка и гледам, че светофара на Орлов мост свети зелено, си викам "Няма да го хвана." и веднага изключих и се пуснах по инерция.

Пред мен се появи една Алфа 156, шофьора на която с не много по-голяма скорост от моята се опита да "хване" въпросното зелено. Виждам го как наближава кръстовището и как светва жълтото, оня уж натисна спирачката пък накрая, взе че мина и то кажи речи на мръсно червено, викам си "Бахти скапаняка, ще ми минава на червено!!!". Обаче като наближих аз на свой ред разбрах защо не е спрял - буквално в момента, в който докоснах педала на спирачката си с крак, ABS-а се раздрънча. Добре, че както описах по-горе, едвам-едвам кретах, та успях да спря така, че стоп линията ми беше малко зад задната броня.

Сърцето ми щеше да изхвръкне, щото по това време на денонощието, в моята посока почти няма коли, но по "Евлоги Георгиев" има доволно. След като се опомних, успях да възприема, че всъщност не вали дъжд, а на пътя има локва.

Пресякох кръстовището и спрях малко след автобусните спирки за да звънна на 112. Признавам си първо звъннах за алиби :oops:(не знам дали всъщност е имало ефект, но все още нямам честитка за настъпана стоп-линия) и чак второ за да направят нещо за да не стане беля. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.