Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НОВО лого на Шкода 2011?!


Biohazard

Recommended Posts

... И мене ми харесва . Явно някой си я направил...
Конкретно тази емблема е от прототипа на Yeti:

 

Skoda-Yeti_Concept_2005_800x600_wallpaper_26.jpg

http://www.netcarshow.com/skoda/2005-yeti_concept/

 

За пръв път обаче я слагат на прототипа на Roomster, още през 2003-та:

 

3833309742_6f97d5d8fe_z.jpg?zz=1

3833309702_35ec4e6808_z.jpg?zz=1

 

Същата емблема се използва за Yeti II и Joyster.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Biohazard

    10

  • rsk

    8

  • PRO

    4

  • PVV

    3

Най-много писали в темата

Това като го гледам, ако се изтърква тая емблема... Боза. Много семпла ми изглежда като е реализирана ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лого да не е от конкурс проведен в детска градина? По-голяма грозотия няма на пазара като лого, поне не се сещам в момента. Това буквално е Фиат Мултипла при емблемите! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMFG. Това прилича на гумена играчка за детенце, докато се къпе във ваната!

Не знам за Вас, но аз колкото повече го гледам и си мисля за тоалетна чиния, фаянс, гумени играчки или някакви такива глупости!

 

Дано има гласуване и да го разкарат! Блазе на чичкото, който е взел паричките за тая гадост.

 

ПП: "Skoda Auto’s German owner VW’s top bosses have been approved a new logo.", ама то е ясно, че иначе кой ще го хареса това, като види бранд логото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист, но лого с разни цветове по него изобщо не седи добре на автомобил по мое мнение. Стават грозни несъответствия с цвета на автомобила. Дизайна на емблета като цяло е от голямо значение. Направо не мога да повярвам, че биха сложили такава емблема на кола.

Не знам каква е тази мода "напук" по света в днешно време, но води до отвратителни последици според мен. Всичко класическо и стойностно се размива и става идиотско. Сигурен съм, че сте забелязали дали в музиката, киното или в друга сфера, хора имащи се за много кадърни, или просто не им пука за култура и естетика, си пробутват "изкуството" навсякъде. Обаче такъв е света, и ако нещо се харесва на няколко не е сигурно, че ще се хареса на всички.

Според мен трябваше по някакъв начин да се допитат до клиентите, или да наемат за целта някой опитен дизайнер.

П.П. освен всичко емблемата се е подула. smile091

П.П.2 :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това буквално е Фиат Мултипла при емблемите! :smt0344

 

smile091 smile091 smile091 Факт, не само дизайнерски но и цветово е лошо решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата емблема е ужасна. То не си личи ,че това отдолу е стрела. Това новото ми прилича на летящо килимче. Сегашната емблема си е супер, даже само да си я гледаш на волана. Цветовете са супер. smile150 Най-подходящата икона за случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не си личи ,че това отдолу е стрела...

И мен това хич не ми хареса! Стрелата трябва ясно да е изразена. Крилото малко хора знаят и могат да се досетят, че е крило, а сега и стрелата като не си личи, че е стрела...

:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ново лого сигурно е правено за "Колите 2". Четох че филма ще е готов 2011. Точно в такъв "анимационен" стил е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Интересен сайт е пуснал rsk, най-ме впечатли първото лого на Митсубиши - прилича на покривче на китайска пагода, много идейно =D>

Иначе за логото на Шкода няма да се учудя, след като развалиха и обезличиха вече дизайна и на самите коли smile049

 

п.п. Biohazard, тази самоделка от твоите снимки не е същата като въпросната за 2011, по-скоро е копие от прототипа на Руумстър - с по-сполучлив дизайн е, пък и това че е релефна допълнително подобрява визията. Ако наистина се върнат към релефа от ерата на Фаворит и без допълнителни цветове вече ще ме зарадват. Ако искат да има цвят аз бих я направил изрязана по контурите и като фон да прозира цвета на купето отдолу - така няма да се получават несъответствия в цветовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В броя от четвъртък на АутоБилд има статия за това лого (със синята окръжност) и пише, че ще е новото лого. А синьото било препратка към VW. Тия съвсем са изтрещели ако наистина сложат това за лого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето го новото лого:

 

FIH39191f_Skoda_Logo_2011.jpg

 

С две думи - хром на черен фон за автомобилите, зелено на черен фон - за рекламни цели (брошури, знамена...), като отличителен знак на марката за концерна (VW - синьо, Audi - червенo...). Отпада надписа Skoda Auto, както и лавровите клонки.

 

Източникът на информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е да го видя как ще стои на някой от моделите. :) Иначе ми харесва :smt017
Според мен ще стои много добре. Ти беше пуснал преди няколко дена снимка на бяла, полска O1 RS, с емблема може би от Favorit (много добра идея според мен) - сигурно ще е нещо подобно, но още по - добре. Идеята за неутрален цвят е най - добра, защото зеленото не се съчетава еднакво добре с разните цветове. Странно ми е колко много време им трябваше, за да се осетят. Всъщност става така, че връщат старото лого...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти беше пуснал преди няколко дена снимка на бяла, полска O1 RS, с емблема може би от Favorit (много добра идея според мен) - сигурно ще е нещо подобно, но още по - добре. Идеята за неутрален цвят е най - добра, защото зеленото не се съчетава еднакво добре с разните цветове. Странно ми е колко много време им трябваше, за да се осетят. Всъщност става така, че връщат старото лого...

 

Да, тя би трябвало да е с ембелам от Favorit Роска :) Точно връщането към стария дизайн ми хареса най-много. Не всички уреди в интериора на новите шкоди светят в зелено, така че идеята за зелена емблема само по рекламните брошури ми харесва (все пак да не се заличава основният цвят на марката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.