Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реле за ел стъкла


mitko85

Recommended Posts

Здравейте! Някой може ли да ми каже къде се намира релето, което управлява ел стъклата. Не ми работи прозореца на шофьорската врата надолу. Съмняваме, че е релето и искам да го проверя. Изчетох много материали, но така и неуспях да разбера къде се намира. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно не е реле

а. стъклодържачът е за смяна

б. бутона е износен

в. проблем в електронния блок, който се намира във вратата заедно с мотора за стъклото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече смених панела с копчетата, понеже там ми беше първото съмнение, но не е там проблема. Немисля че е и стъклодържачът. Като цяло като щракна копчето надолу да пусна прозореца нищо, но нагоре се чува, че моторчето щрака. Има едно странно нещо - натискайки за вдигане цялото осветление на таблото и фаровете премигат. Съмняваме, че някаде може да замасява. Някой дали може да ме насочи накаде да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и както при мен. Ролката на която е навито жилото и бяха изядене пистите и самото жило се беше омотало там и ни нагоре ни на долу а само щракане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Само да се оправи времето тука ще отворя вратата и ще видя какво става. Иначе немога да си намеря свестен майстор, който да го оправи. Представителя на Шкода тука ми иска около 400 паунда, а може и повече ако не им стигне времето. Ще пиша какво е станало, ако успея да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разглобявах вратата 2 пъти вече. Пъврият път да проверя какво става. Видимо всичко беше наред и предположих, че проблема е в копчето. Смених го, но проблема не е в него. Отворих 2-ри път вратата да закача друго моторче, понеже имам 1 за пътническата врата ама се оказа, че буксите са различни. Тези дни пак ще разглобя да видя дали не е релето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А погледнал ли си зад желязната кора където са въжетата с водачите и ролката дали няма проблем там. Може да са се оплели нещо жилата и да е заседнало заради това. Пак може да цъка на едната позиция а на другата да не реагира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вчера най-накрая намерих време да отворя вратата. Свалих моторчето и установих, че работи само нагоре. Надолу неработи. Значи сменяме моторчето и всичко би трябвало да е наред. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.