Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви зимни гуми ползвате?


Recommended Posts

Не ми се вярва някой да те глоби, че на 15-25 градуса над нулата караш с летни гуми? Аз още не съм ги сменял мойте, няма да си хабя зимните гуми я. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва някой да те глоби, че на 15-25 градуса над нулата караш с летни гуми? Аз още не съм ги сменял мойте, няма да си хабя зимните гуми я. :)

 

И аз съм на това мнение и карам с летните още. Но за тегловият индекс не видях нищо в книжката кой е препоръчителен и за това питам. Иначе съм се спрял на това: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... p-289.html. Доста хвалят този Дънлоп дано да има за какво, а Нокиана който бях харесал е с 30лв. по-евтин и се отказах от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да те глоби и в най-дълбокия сняг, заради летни гуми,просто е непрактично и опасничко да си с такива!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че пренебрегваш тотално собствената си безопасност както и тази на другите ако си с летни гуми зимата. Но за глобяването ти гарантирам, че е факт, фидях как пишат при тези температури фиш за 50лв. точно за липса на зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях как пишат при тези температури фиш за 50лв. точно за липса на зимни гуми.

 

 

 

Могат единствено да ти напишат акт за липса на грайфер, а не за това че караш с летни гуми зимата. (поне така е в БГ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че пренебрегваш тотално собствената си безопасност както и тази на другите ако си с летни гуми зимата. Но за глобяването ти гарантирам, че е факт, фидях как пишат при тези температури фиш за 50лв. точно за липса на зимни гуми.

 

В нормативните документи се говори за дълбочина на грайфера. Няма как да те глобят за "летни гуми". То е и нормално, на полицая не му е работа да разбира от смески, шарки и обозначения. Може единствено да ти измери грайфера с шублера.

 

Друг е въпроса, че много от летните гуми, особенно от по висок клас, по принцип са си плитки, та трудно ще ги минеш за зимни пред "органа" на реда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vredestein snowtrac 3 страхотни гуми особенно добро поведение на сняг

barum polaris 2 много са шмни на дълъг път при по-висока скорост ми надуват главата на сняг колата при по-рязко подаване на газ предницата залиташе наляво,надясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kleber krisalp hp - вече трета зима ще ги търкалям и съм доста доволен от тях особено на сняг нямат грешка. Малко са шумни ама то си е нормално за зимна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си сложих Sportiva-произведени в 32 седмица на тази година.Мой приятел има център за гуми и ми ги препоръча като добро съотношение цена-качество.Произведени са в Германия,с висок скоростен индекс и са на цена 78лв с монтажа.Карам предимно градско и не смятам,че си струва за 2-3 зими да инвестирам много пари в скъпи гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........kleber krisalp hp - вече трета зима ще ги търкалям и съм доста доволен от тях ......

 

Абсолютно съм съгласен и аз ги търкалям втора зима, никакъв проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех новия Micheline Alpin A4,поне на сухо се държът много добре и не са шумни дори и с висока скорост,чакам снега да ги видя струват ли си наистина парите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на правилото, че по тесни зимни гуми са предпочитани в всяко едно отношение за зимни условия,аз миналата зима карах с 225/45R17 SEMPERIT ICE GRIP 3.Ночаквах че ще се даржат така добре,като се има предвид ширината.Но пак имаш сериозен помощник-ESP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що си взех от ЕураТек 4 броя Continental TS830 195/65/R15 с дот 2510 за по 108лв. парчето \:D/
Честито на печалившия! :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина в Еуратек продават гумите на много ниски цени :-k

 

Аз пък се оборудвах с тези Nokian WR G2 225/45 R17

post-4130-138453265169_thumb.jpg.jpg]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа, ако позволите, с гумите на Нисана, понеже Шкодите ми са зазимени, а и тези за Нисана са горе-долу размер като за Октавия - 205/55/16.

Противно на всички очаквания и мнения в интернет и нормалното пространство аз съм много доволен от зимните гуми на Malatesta. Знам, че са регенерат, но е заводски, и то в Италия. Минава спокойно пред КАТ и за предни и за задни.

Та да се върнем към въпроса:

Зимните, с които карам са модел М79Т - вижте ги тук (намалете си звука!) http://malatesta-magazin.hit.bg/.

Та вече трета зима ще бъде, тия гуми имат около 20 хил навъртяни и нямат грешка! Купувах ги по 82лв/бр. Което е доста тънко за 16-ка!

 

Само за информация - имам и летен комплект (4) от Малатеста, профил extreme - за две лета само един бандаж изпусна и ми я смениха гаранционно гумата, без въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

100s навремето катереше по Боровец и Банско с Вида Спорт (летни) там където голфове, аудита (не quattro!) и сие закъсваха със зимни и вериги smile049 Накратко - катеренето със задномоторна Шкода не е критерий за качествата на зимната гума smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

100s навремето катереше по Боровец и Банско с Вида Спорт (летни) там където голфове, аудита (не quattro!) и сие закъсваха със зимни и вериги smile049 Накратко - катеренето със задномоторна Шкода не е критерий за качествата на зимната гума smile049

 

Къде видя да говоря за катерене със задномоторна шкода? Говоря за предноморен Нисан...ето такъв: Нисан Примера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Къде видя да говоря за катерене със задномоторна шкода? Говоря за предноморен Нисан...

 

Спя smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Къде видя да говоря за катерене със задномоторна шкода? Говоря за предноморен Нисан...

 

Спя smile049

 

OFF:Нормално, и аз вече мисля да спя...

А иначе задномоторните катерят много, ама много повече...което катерене го постигнах с Нисана карайки назад по един леден баир!

Лека нощ и до нови срещи! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Съжалявам, ако ви развалям рахатлъка, ма да съдиш чрез форум коя гума била по-добра си е чисто и просто priceless, дето се вика.

 

"Била много добра!" Ок, спрямо кои други модели, които си карал и съпоставяш директно?

 

"Страхотно поведение!" Да, ама само дето ти караш примерно Октавия 2, а аз Фелиция и колите се разминават съвсеееем уеко спрямо тегло, цолаж, поведение на пътя...

 

"Не съм имал абсолютно никакви проблеми!" Супер, ма ти колко добър шофьор си, колко добре караш, знае ли го това някой? Къде и при какви условия точно си го установил това? Прекалено абстрактно се получава за да стане сериозен аргумент.

 

Според мен като начало всяка нова зимна гума е по-добра от една 4 годишна такава, пък и от лятна smile048 Проблем също така е и факта, че големината на гумите оказва огромно влияние в/у качествата - един модел 15 цола 195/65 може да оглавява дадена класация, но при размер 205/60 и 16 цола да се е добрала едва до средата в класирането.

 

Защо търся мнение единствено и само от тестове на реномирани списания? На първо място защото се провеждат с едни и същи автомобили, преодоляват едни и същи изпитания, шофират едни и същи шофьори, които вероятно не, ами със сигурност умеят да карат. Само и единствено така може да се направи реална съпоставка коя гума в кое изпитание е по-добра от друга и коя е по-добра като цяло. Като допълнение ще кажа, че съм фен специално на немското ADAC, защото бидейки най-големият автомобилен клуб в Европа са се доказали като безупречни експерти, а и винаги гледат песимистично в тестовете си - често гума одобрена едва като "препоръчителна" е номер едно за други.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата WIZI.

Втора зима карам с гуми MILESTONE, не съм ги избирал - с тях купих колата.

Шарката е добра и грайфер има доста, малко са стари, но до сега не съм закъсвал.

 

Искам само да Ви кажа, че пътната обстановка в Силистра е меко казано ЗИМНА.

Тука за луга и сол не са чували, а снегорините само са отчели дейност по "главните" улици. И въпреки всичко за сега проблеми не съм имал.

 

Съгласен съм, че от новата зимна гума по-хубава няма(като изключим най-ниските класове на дъщерните фирми производители).

 

И не забравяйте: по-бавничко и по-голяма дистанция!!! При лед няма спасение!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.