Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви зимни гуми ползвате?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Съвсем нов собственик съм на Окатавия 2 и нов във форума, поради това поднасям извинения ако повтарям темата. Просто един линк ще ми е достатъчен към нещо актуално по въпроса (използвах търсачката и резултатите са преобладаващи- продавам зимни гуми). Да задам все пак моя въпрос: какви зимни гуми препоръчвате, джантите са 16ки, ако имате предложения за магазини също ще е хубаво.Побре ли ще е ако за зимата се ползват 15ки?

 

Благодаря, предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16-ки за зимата 205 х 55 х 16 91H. По принцип си купих само 2 зимни, старите зимни само две стават от тях, така че съм с 2 нови и 2 стари. Новите са ми бриджстоун LM30, а старите Мишлен Алпин 3 (мисля,че бяха). Та като си търсих гуми се бях спрял на четири марки, горните 2, Континентал и Гудиър ултрагрип 7+. Не може да се каже кои са най-добри. Всяка гума е добра в нещо си - например: на сняг, на мокро, на лед, колко шуми, на износване, на сухо при виски или ниски температури и т.н.

 

Само да добавя Вредещайн също са много добра марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента има много силна оферта от Еуратек за зимни Continental TS830. 173/190 лева на гума в зависимост от

индекса T/H. На първо място в ADAC са за две поредни години, като имам и много добри отзиви от колеги и приятели каращи с тези гуми. Иначе съм карал с Bridgestone Blizak, Goodyear Ultragrip 7+ добри гуми са.

До момента съм се водел по препоръките на ADAC за 8 години шофиране и не са ме подвеждали.

След като си взема Октавията от сервиз, ще взема едни джанти 16" (моята е L&K и е със 17" фабрично) и ще сложа 205/50/16 TS830.

За минаване от 16" на 15" не знам дали има много смисъл разликата в цената на гумите не е толкова голяма,

както при 17" срещу 16" и трябва да сметнеш цената на джантите. Другото което е че зимни гуми се карат от Октомври/Ноември до Март/Април и имаш не-малко моменти където ги караш на сухо и 16"-ката е гумата с по-добро поведение при високи скорости.

 

http://translate.googleusercontent.com/ ... CbuSjb5HiQ

 

http://translate.googleusercontent.com/ ... 1YevvMzOBg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В новия брой на Ауто Мотор и Спорт има тест на зимни гуми 205/55/16.И отново победителят е .......Ултра Грип 7+

Но както казва един колега по-горе ще видиш каква е силата на всяка гума при различни условия.Така сам можеш да прецениш каква гума да си вземеш,в зависимост от това къде живееш и каква е зимата при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви зимни гуми ще слагате в това лято отвън smile004 миналата седмица един искаше да му слагаме летните пак!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова моите си ги държа в гаража на куп. Надали ще се наложи да ги сложа поне до началото на декември, да не и до Нова Година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година ми се наложи да сменя 2 от зимните и.... след много мислене... купих Ласа моите са 195/65/15 и миналата зима си направих експеримент първо сложих предни Ласата а за задни бяха ултра грип 7 + ( олтра грипа са карани няколко месеца повече от ласата ) и... ако сега се наложи да избирам е Ласа. върнах ги отново предни. Колата има много по - голяма проходимост на сняг а за лед... не зная. има и видима разлика между двете гуми протектора на ултра грип е значително по - малък от колкото на Ласата Да... някой, ще каже, че трябва да се вкопава зимната гума и за това протектора е по - малък, но.. просто казвам какви са ми наблюденията. А и разликата в цената всъщност наклони везните.

 

P.S. На предишната ми кола си я купих с симни гуми ласа и... когато отидох при един приятел гумаджия за да ми продаде летни гуми ми каза: Карай с Ласата през лятото и няма да имаш никакъв проблем. Нито ще се изкриви.. нито нищо но трябва да внимаваш при дъжд. Честно казано на тези гуми им минах за една година над 40 000 и нямаше никакви проблеми. Е... да не съм карал с високи скорости.. то.. и автомобила не бше разумно да се кара над 130. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам Debica Frigo 165\55\13 , но не са нa Октавията, тъй като през зимата си карам мОсквича. Гумите са на него и нямам никакви оплаквания. В какви ли не преспи съм влизал и никъде не е забуксувал. Това са за мен зимните гуми (сравнително евтини и надеждни). smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък почвам да си мисля, че няма чак толкова голямо значение каква е марката стига да е нова зимната гума, още повече като имаш на помощ ESP :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално да мислиш така, то при вас снега е по скоро събитие.

 

Я ела февруари в София, да повъртиш рано сутрин в 30 сантиметра сняг. Или да те кача на Витоша вечер след снеговалеж или да завъртим из Рила и Пирин, да те питам после, има ли значение гумата....

 

Няма да забравя миналата година един тъпана.р на Боровец. С Кайен. Отгоре ски колкото на мен ми струва колата. Явно си мислеше, че като кара 4-ка колела и има купища разглезващи системи няма нужда да инвестира в гуми. Или нямаше пари за това :) Но на един баир 20 човека седяхме и го чакахме 15 минути да мине 5 метра..... не успя. :) Блокажи, ЕСП-та и какво ли още не..... Вътре на таблото сигурно е било дискотека. След това гледаше тъпо отстрани как разни 20 годишни кокошарници без никакви системи спокойно си се качват по баира без да се замислят. Ама хората отделили по 200-300 лева купили си гуми. А той трябва да се бръкне поне 2000. Явно му се свидеха.

 

Та лежете вие на системите.....Няма ли гума.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално да мислиш така, то при вас снега е по скоро събитие.

 

Я ела февруари в София, да повъртиш рано сутрин в 30 сантиметра сняг. Или да те кача на Витоша вечер след снеговалеж или да завъртим из Рила и Пирин, да те питам после, има ли значение гумата....

 

Няма да забравя миналата година един тъпана.р на Боровец. С Кайен. Отгоре ски колкото на мен ми струва колата. Явно си мислеше, че като кара 4-ка колела и има купища разглезващи системи няма нужда да инвестира в гуми. Или нямаше пари за това :) Но на един баир 20 човека седяхме и го чакахме 15 минути да мине 5 метра..... не успя. :) Блокажи, ЕСП-та и какво ли още не..... Вътре на таблото сигурно е било дискотека. След това гледаше тъпо отстрани как разни 20 годишни кокошарници без никакви системи спокойно си се качват по баира без да се замислят. Ама хората отделили по 200-300 лева купили си гуми. А той трябва да се бръкне поне 2000. Явно му се свидеха.

 

Та лежете вие на системите.....Няма ли гума.....

:smt017 :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системите за тези, които не могат да карат ( да те помагат до голяма степен, но не винаги), а гумите са от първостепенно значение за колата, дори и за лятото а да не го ворим за зимата. Има скъпи и евтини гуми. Да Ласата не е лоша гума, но не е нещо особено. Само да кажа, че на предишната си кола карах със Ласа гуми, които бяха на 2 години. Купих си 2 нови Дебика и както се полага ги сложих отпред, снега падна и само след няколко дена размених гумите, старите Ласа сложих отпред, а новите Дебика отзад. Коментара го оставям за вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи живея в София и ще пътувам навсякъде из страната, за това предпочитам качествени гуми и наистина с тия температури в момента незнам дали имат право дори по закон да изискват зимни гуми, те ще са с доста лоши показатели в момента от летни гуми. За ЕСП-то просто е голям + според мен, доста неща изгледах последните дни по темата и дори опитнет шофьор като водещият на Six Gear не овладя колата на сняг при изллючено ЕСП. Ако споделяте и цени на гумите съще ще съм много благодарен, че в момента и това е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално да мислиш така, то при вас снега е по скоро събитие.

 

Я ела февруари в София, да повъртиш рано сутрин в 30 сантиметра сняг. Или да те кача на Витоша вечер след снеговалеж или да завъртим из Рила и Пирин, да те питам после, има ли значение гумата....

 

Няма да забравя миналата година един тъпана.р на Боровец. С Кайен. Отгоре ски колкото на мен ми струва колата. Явно си мислеше, че като кара 4-ка колела и има купища разглезващи системи няма нужда да инвестира в гуми. Или нямаше пари за това :) Но на един баир 20 човека седяхме и го чакахме 15 минути да мине 5 метра..... не успя. :) Блокажи, ЕСП-та и какво ли още не..... Вътре на таблото сигурно е било дискотека. След това гледаше тъпо отстрани как разни 20 годишни кокошарници без никакви системи спокойно си се качват по баира без да се замислят. Ама хората отделили по 200-300 лева купили си гуми. А той трябва да се бръкне поне 2000. Явно му се свидеха.

 

Та лежете вие на системите.....Няма ли гума.....

 

Съгласен съм с теб за това, че системите без гума са безполезни, от писаното от теб обаче усещам, че си останал с впечатлението, че не съм със зимни гуми, което не е така, купих си Гиславед Юро форст 3 продавача ми ги прехвали пък и цената ме устройваше. Вече карам с тях и имайки предвид летните условия до сега, само мога да кажа че са много тихи. Като падне снежец или поне дъжд ще пиша отзиви. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yaneff,много бързаш бре!

То времето за плаж! smile021 smile049

 

Ами така е ама 17-ките са с грайфер 0,1 мм и покрай тия акции на родния контролиращ орган...като нищо да ми лепнат нещо за плащане :smt034 а така и така бях взел зимните и викам айде слагам, то колко има няма 2-3 топли дни, а то...ще се събере цял месец, то октомври беше по-студено... и те така прежалих някой друг милиметър от зимните изхабен в летни условия :smt0344. Според мен не беше сега момента за тия акции ама какво да се прави в България всичко става не на време smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито за Октавията - много добра кола, със здраве да я караш! Миналия месец си купувах зимни гуми и правих проучване по въпроса, в крайна сметка за Йетито си купих Continental от ЕТ, имаше отстъпка. Гумите бяха произведени 25 седмица на тази година или нещо такова. Обикновено Continental са сред първите в класациите, мен ме интересуваше представянето на гумата на сняг. Единствения недостатък е че са шумни. Ако предпочиташ по-тиха гума и можеш да отделиш повече пари ти препоръчвам Vredestein. Такива купих за Октавията и съм много доволен, колата се движи по-тихо и по-стабилно от преди. Вносител е Център за Гуми Европа, гумите които купих бяха произведени 28 седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така е отворена темата да питам нужно ли е в ЕТ да се запазва час за сервиза, че 2 крушки отзад са са изгорели и да ги сменят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До там ли стигнахме за 2 крушки да ходим до сервиза? Питай какво не ти е ясно и си ги смени сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че съм абсолютен лаик в това отношение и малко ме е страх да човъркам колата все пак не е ладичка и да не ми пука. Отзад на десния фар светят само 2 крушки тези които са във външната част на фара не светят (2бр.) ако имаш предложения за марка крушки и как се стига до тези крушки много ще ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като отвориш багажника отзад зад стоповете трябва да има капак или нещо, което да закрива стопа, махни го и ще видиш как се сменят крушките Колкото до марка- Philips са добри, а и марки много. Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой теглови коефициент препоръчвате?

 

За който имаш пари :) Колата може да върви и с двата теглови индекса на всеки тип гума. Ако имаш пари за харчене - взимаш по скъпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.