Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разходната нормата на Yeti


karamba

Recommended Posts

Тъъъъъъъй, една малко спам-ска тема, знам че обичате да си чешете пръстченцата.

Ето ви на:

 

Интересува ме следното нещо:

 

Гранични условия:

1.Фирма.

2.Фирмен Автомобил Skoda Yeti '10. 1,8TSI 4x4

 

Въпрос:

Има ли официален документ, в който да е упомената разходната норма (на гориво) на този автомобил, защото същата е необходимо да се използва при оформянето на пътните листи?

 

Ако някой ми каже, къде принципно могат да се намерят такива документи и за други автомобили, то ще мога и сам да потърся за Снежния човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моята Октавия използвам разходната норма от упътването към колата (users manual) Доколкото знам за София данъчните признават до 20% над това което е по книжка, отделно и за зимния сезон има някакво завишение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че този автомобил липсва все още в официалните документи и по тази причина може да се ползва разхода от книжката на автомобила. Както е писал колегата по-горе, разхода може да се завиши през зимата, както и за градско в големите градове (сигурен съм за София, Пловдив и Варна).

За съжаление не мога в момента да посоча документа по който се регламентира разхода и завишението му в посочените случаи... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за нахвърляните идеи. На мен ми е ясно, че като нов модел - няма да я има по книжките (то дори по гумаджийските каталози я няма - пък уж са частници и т.н.) и по тази причина пуснах темичката.

Ще дам на счетоводителите да се позабавляват с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.