Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

това глупост ли е според вас ???


chif

Recommended Posts

Теоретичната икономия която би се постигнала,ако приемем че сме взели идеалните условия е толкова,колкото ако колата ти вместо 60к.с. е 63к.с. и върви със същата динамика.Ама това е най-идеалната ситуация,която може да съществува.А това колата ти каква максимална мощност ще има в даден момент зависи от много параметри,които не могат да се определят точно в процеса на експлоатация - точно определен вид на гориво,работна температура на двигателя,смеси при различните режими на работа на двигателя и т.н.Така че моето мнение че това нещо помага много малко,дори съм склонен да вярвам че ИЗОБЩО НЕ ПОМАГА!Те физиците са го казали : ''Енергията не се създава и не се губи,тя се преобразува от един вид в друг!" Това преобразуване в идеална среда е свързано без допълнително преобразуване на енергията в друг вид(така наречените загуби),но в реални условия нещата са по-различни - има ги т.нар. "загуби".Предлаганото устройство най-вероятно работи на принципа на съхраняване на енергията и нейното отдаване в определен момент.Само дето за да се съхрани тази енергия,тя трябва да се вземе отнякъде(няма го това "излишна енергия") - в природата има енергиен баланс и всяко нещо ства за сметка на друго.Та мисълта ми е че съхранената енергия е взета вече отнякъде,а мястото на взетата е запълнено от новопостъпила преобразувана такаа от познайте какво - от ГОРИВОТО разбира се!Ако някой не е съгласен с доводите ми,нека ми обясни как ще се получи икономия на гориво!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на марката - PROMAX не са лоши,работим с тяхна измервателна апаратура.Но от друга страна китаеца ще ти напише каквото искаш върху стоката и то толкова добре,че оригинала и ментето да са трудноразличими :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според мен е пълна глупост съдейки по неграмотния начин на писане в обяснението какво точно прави... все едно циганин говори на български дали ще ти продаде нещо дет работи... кажи му smile045 и не се занимавай ще кажа аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

And last one newest (CITY DRIVE) mode specially designed to rise overall performance of the engine with this mode you will still have better fuel economy and increased Nm, Torque, throttle response, acceleration and HP in the full RPM range. GUARANTEED !!!

 

smile048 :lol::lol::lol:

 

Баси колко са тъпи в завода на Шкода, не са сетнали на максимум перфромънс + економи ЕКУ-то... хахаха

 

Признавам, че би могло да има някакъв нищожен ефект с въвеждането на такива режими - цъкаш едно копче и колата харчи повече и върви повече, цъкаш пак - върви по-малко и харчи по-малко, ама как става това последното - да има динамика в градска среда и да харчи малко. Според описанието, тва нЯщо лъже екуто за показанията на датчиците - т.е. ако антифриза, въздуха и т.н. е 5 градуса - тва му казва - не 55 е.. или от сорта подобни магарии...според това какъв режим му зададеш.

Кому ето нужно?.... както казват руснаците..

Глупост пълна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.