Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да спра теч на хидравлично масло?


BlackPearl

Recommended Posts

Колеги,

 

Имам мотокар Хайстер 2.5ХМ и се сблъсках с малък проблем....

 

Оше от както го взех (2ра ръка) видях,че изпуска хидравлично масло. Лошото е, че е пукнат самия корпус на мотокара и леко сълзи. Другата пречка е, че много турдно се достига до него, да се завари, а не ми се заварява цяла пластина пред корпуса и така ще оппстане празно място за около 5-6 литра и да доливам постоянно докато се напълни?

 

Сега си доливам постоянно,но ми писна!!!

 

Има ли нещо,което да се налее в хидравличното масло и да уплътни цепката?

За радиатор знам,че има.... И за масло мисля,че имаше, но за хидравлично? (или няма значение)

 

Ще съм благодарен и ако ми препоръчате....

 

Цепката е такава, че сълзи и за 24 часа се събират има няма 10-15мл....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките за масло работят върху гарнитури, семеринги и др. уплътнители. Доколкото разбирам пукнатината е на метал и няма да свършат работа. Пробвай да лепиш с течна стомана Бизон. Преди това източи маслото, почисти и обезмасли мястото. Работи след 24 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е проблема.. Няма пробка за източване, много трудно става, понеже е почти до земята. Много трудно ще се почисти и ше се обезмасли мястото също така...

 

Лек пример:

Резервоара за хидравлично масло се намира точно под 5цата (на 2.50 лепенката) и продължава назад.....

 

Давам снимка на мотокар от нета...

post-161-138453262368_thumb.jpg

 

За целта се маха предна гума и се бърка вътре (предимсто са дългите ръце) а на подемник не е вариант (няма наблизо)

 

Затова питам, има ли по-лесен начин???

Пробвах със смола /нишки и тн, маслото си проправя път през тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотокара не може ли да се вдигне сам на задни гуми като подложиш нещо достатъчно здраво под вилицата ?

Инак скоро ползвах едно лепило от Лукойл за има - няма 3 лв. което е бързо съхнеща акрилна смола и с малко помощ от марля ( щот това имах под ръка ) може и мрежа за прозорци залепих един напукан радиатор пълен с антифриз ... цаката е непосредствено преди полагането на лепилото да се забърше с разредител ( за предпочитане ацетон ) , а преди туй хубаво шкуриш до желязо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата хватка е, че искам да знам, мога ли да затапя/запуша тази цепнатинка по-лесно?

 

Ако няма хватка е ясно,че ще се търсят варианти за залепяте, заваряне и прочие на това място.

 

Лошото е,че може да се вдигне на вилиците, но като съм източил маслото бързо може да изпусне.

Поне по мои наблюдения. (като е пълен с масло, ако го оставя вечерта с вдигнати вилици, на следващия ден са си пак така, а като няма масло- са на земята.....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е,че може да се вдигне на вилиците, но като съм източил маслото бързо може да изпусне.

Сложи нещо отдолу, не съм го виждал на живо, но все ще се намери къде да сложиш няколко копана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки мотокар става втора ръка по някое време, а и като основен производител за соц. лагера имаме хора разбиращи от кари.

Това, което мога да кажа по темата е, че фирмите, които се занимават с поддръжка на кари в момента са в Пловдив(след като унищожиха 6-ти септември в София), може пък да ти предложат евтино да го ремонтират, или да ти дадат рециклирана хидравлика, знае ли човек - криза е.

Ако ти трябва нещо по ел. частта на мотокара или за електрокар - имам най-компетентния човек подръка, но за механиката - проучи в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.