Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично затваряне на прозорците?


nParMaTuK

Recommended Posts

Привет на Шкода форума :D

Питането ми е за Фабия 1 2008г сърпраиз пакет, комби.

Та в ръководството е описано как става процедурата за автоматичното вдигане на стъклата, което до колкото разбирам става през оригиналната аларма като заключа с дистанционното, но на мойта кола не се активира.

Има ли определена серия коли, които я нямат тази екстра или нещо аз не правя като хората?

И отделно още 1 въпрос, пак в книжката пише че може да се активира заключването на вратите при скорост над 15км/ч, но в сервиз на Шкода. Аз обаче имам ваг ком и мисля и него да го мъча, та ако имате яснота по въпроса как става през ваг-ком ще съм благодарен :D

Оп ето описанието:

d038036fea6dcb58.jpg

Даже и клипче намерих:

P.S. Не съм със сгъваемия ключ ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че има знаечение ссъс какъв ключ си.А също оборудването на колата,в смисъл какъв базов пакет си взел,в книжката и аз четох много нещо но предполагам са за най-високия клас оборудване.Аз съм със пластмасовото дистанционно и нищо немога да правя освен откл. закл. а нивоот ми е амбиенте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като начало трябва да имаш КОMФОРT МОДУЛ

 

1. "Select Control Module";

2. избираш контролер "46 - Central Conv." (това е в случай, че си с ел. стъкла. Ако ли не - най-вероятно ще трябва да избереш контролер "35 - Centr. Locks". Не за друго, просто няма да го имаш горния. Въпреки това, нещата надолу (уж) трябва да са същите);

3. след като се вържеш към контролера, от Advanced Functions даваш "Adaptation - 10"

4. тук вече си избираш желания канал, виждаш каква му е текущата стойност, тестваш нова стойност и записваш. После стискаш палци всичко да работи и да няма нищо бастисано

Полезни канали са следните (за всички тях, възможните стойности са: "0" - изключено и "1" - включено):

 

канал 03: Auto-Lock - това е въпросната функция за заключване като се стигнат ~15 км/ч; - (anti-hijack функцията на централното (вратите се заключват щом колата развие ~15 км/ч)).

канал 04: Auto-Unlock - отключване при вадене на ключа от стартера;

канал 05: някаква Interior Monitoring функция - (Това са обемните датчици);

канал 06: Unlock Horn - Това са обемните датчици;

канал 07: Lock Horn - Това са обемните датчици;

канал 08: Unlock Blink - дали да ти просветват мигачите при отключване...;

канал 09: Lock Blink - ... и при заключване.

 

ако съм объркал нещо, нека колегите ме поправят... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега прочети пак страницата, която си ни снимал. Затваряне/отваряне на прозорците с ключ! Не с дистанционно! Иначе афтър маркет аларма с комфорт функция го може, но не и оригиналната. Работи само като поставиш ключа в шофьорската врата и завъртиш и задържиш клююча. Дотам. Комфорт модула е по-ограничен от тези на Октавиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fabia_bs Сърпраиз пакета мисля че е на базата на Класик, но пък имам и Едишън 100, която е на базата на Елеганс и е със сгъваем ключ, та поне на едната да стане :D

 

@Storm Тва че ми вдига стъклата с ключа не значи ли че имам комфорт модул, иначе ще ги пробвам и двата контролера и 46 и 35.

Тва ми е източника на инфото:

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Golf5.html

http://en.openobd.org/vw/golf_1k.htm

 

@ID A На клипчето работят с оригиналния ключ, а за афтър маркет кабелаци е абсурд да си го помисля при наличието на оригинална аларма, ако стане с програмиране - екстра, ако не здраве :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш без сняна на комфорт модула, пиши моля те. Точно заради уж управлението на стъклата от дистанционното си я поръчах със задни ел-стъкла. Всъщност и смяната на комфорт модула я приемам като идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще пробвам на моята, но в кой канал е автоматичното затваряне? И как се получава - при заключване се затварят или трябва да се натисне бутона още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-горе е описано, може да погледнеш и линка който е дал колегата

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Golf5.html

 

автоматичното вдигане на стъклата става при заключване на колата, алармата подава сигнал на комфорт модула и той поема нещата натам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам сгъваем ключ и за това моята аларма е монтирана допълнително от импас 56 по поръчка на ЕТ (иначе не важи застраховката)

предполагам ти имаш фабрично монтирана аларма със сгъваем ключ

когато заключваш и ако ти е активирана опцията за вдигане не стъклата, трябва да се вдигнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Привет на Шкода форума :D

Питането ми е за Фабия 1 2008г сърпраиз пакет, комби.

Та в ръководството е описано как става процедурата за автоматичното вдигане на стъклата, което до колкото разбирам става през оригиналната аларма като заключа с дистанционното, но на мойта кола не се активира.

Има ли определена серия коли, които я нямат тази екстра или нещо аз не правя като хората?

Значи колега автоматичното вдигане на стъклото при фабия сърпрайс с кавато съм и аз става като заключиш с ключа шофъорската врата (все едно си заключваш врата на къщата) и малко го задържиш в крайно положение - тоест надясно - и стъклата се вдигат. С бутона за алрамата колата се заключва по обичайния начин ама стъклата не се вдигат сами, така че пробвай варианта които ти казах

по втория върпрос нищо не мога да ти кажа smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене става с дистанционното като задържиш бутона за заключване. Предполагам че и при тебе е същото. То е аналогично на това да задържиш ключа при заключването. Освен това при мене се пребират и огледалата, но това май е допълнителна екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, говорим за Фабия.

 

Между Фабия и Супърб като оборудване има много голяма разлика.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 година по-късно...

Значи всичко е от комфорт модула!Ако имате функция да вкарате ключа в шофьорската врата и като заключвате врата се вдигат и прозорците,значи може да се направи и от ключа!Аз на голфа си го направих,той е с комфот модул 1J0 959 799 AH (4H).

Я споделете,какви са ви комфорт модулите?Че и брат ми има фабия 2006-та,та и там ще се позанимавам!

Отворете на 46-ти канал,и първото нещо което ви изпише след свързване ще е номерът на комфорт модула ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

На октавия 2004-та комби с комфорт модул 1c0 959 799B стана препрограмирането с vds pro,и започна да вдига стъкла!

До колкото знам и на октавия 2001-2003 също става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.