Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Powerflex тампони


evin

Recommended Posts

Привет,

 

Мисля да си поръчам разни тампони от Powerflex, обаче задният мост изобщо не ми е ясен. Можете ли да ме ориентирате кои тампони отзад са критични и се износват бързо и е добре да се подменят? И да са разглобяеми лесно!

 

d5ssA.jpg

 

Също така - има ли смисъл да сменям тампоните на двигателя? Някой правил ли е упражнението и има ли подобрение? Доколкото разбрах, това не е целия тампон, а само една част, която се нанизва върху стария... нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esto, за тампоните на стабилизиращата щанга , доколкото разбирам трябва да разпробием крепежа на скобите , а за тампона на мотора ( въобще за кой тампон на мотор иде реч ...сякаш е един) пълненето с елстичен силикон не довежда ли до отлепянето на последния от гумата ...? smile048

Силикон за гума не държи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esto, за тампоните на стабилизиращата щанга , доколкото разбирам трябва да разпробием крепежа на скобите , а за тампона на мотора ( въобще за кой тампон на мотор иде реч ...сякаш е един) пълненето с елстичен силикон не довежда ли до отлепянето на последния от гумата ...? smile048

Силикон за гума не държи !

 

става въпрос за тампона който се намира в предния мост.силикона при мен вече 20 тина хил.държи и колата става по-НЕЛАГАВА.

тампоните на задната щанга се сменят за 15 мин. ,а за предната се режат старите скоби и се сменят с нови /нормални/ на които powerflex-a заспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря!

За сега се оформят за поръчка 1,2,8,9,10

Под въпрос са тампоните на предната стаб. щанга 3, задната стаб. щанга 15 и тампоните на двигателя 4,5. Ще преценя според състоянието на сегашните, че не са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря!

За сега се оформят за поръчка 1,2,8,9,10

Под въпрос са тампоните на предната стаб. щанга 3, задната стаб. щанга 15 и тампоните на двигателя 4,5. Ще преценя според състоянието на сегашните, че не са евтини.

 

тампоните на мотора не ги сменяй! появяват се неприятни вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тампоните на мотора не ги сменяй! появяват се неприятни вибрации.

 

Точно! :smt017 То и с оригиналните вибрира при 1300 , представям си с ония пластмасовите какво чудо ще е ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задни биелетки има ли по-добър вариант от оригинални?

И кое точно е биелетката, че не се ориентирам - това в червеното кръгче?

 

O2susp.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задни биелетки има ли по-добър вариант от оригинални?

И кое точно е биелетката, че не се ориентирам - това в червеното кръгче?

 

O2susp.jpg

 

да в кръгчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След последния преглед на ходовата част в ЕТ съм записал, че за смяна е и "долно дясно рамо на носач" - става дума за заден мост. Това рамо във връзка с износени втулки ли се сменя или се разбива по друг начин? Има ли връзка с Powerflex-ите, които ще купувам така или иначе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здрасти,

 

Побутвам стара тема, за да не питам за Powerflex в нова. Днес в ЕТ ми просветлиха, че неприятното цвърчене като мишка от задно ляво колело идва от едни щанги, които мисля, че приличат на тези:

 

http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... elId=18481

http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... elId=18481

 

Момчето ми показа, че при натискане на по-износената тя почти си излизаше от тампона и от там идва скърцането.

 

Та въпроса ми е мога ли тези стари шанги като ги заменя с нови да ги запазя и за тях да взема някакви тампони Powerflex или за тях специално няма такова нещо направено от Powerflex.

 

П.С. Не искам да правя реклама на магазина, от които вземам снимките ... просто там ги намерих най-лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпроса ми е мога ли тези стари шанги като ги заменя с нови да ги запазя и за тях да взема някакви тампони Powerflex или за тях специално няма такова нещо направено от Powerflex.

има
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.