Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трети стоп полу-светещ


skOderia

Recommended Posts

Забелязах, че част от третата ми стоп светлина е изгоряла. Свалих стопа, но за моя изненада вътре се оказа платка със светодиоди, а не обикновенни крушки(виж снимка 1 и 2). Светят само първите 4(виж снимка 1). Между втора и трета лампичка има диод с надпис 1N 4004. Между трета и четвърта лампичка има елемент на който не мога да разчета надписите(приблизително е нещо nC или HC или RC и 143 или 14,3). Между четвърти и пети, и другите светодиоди има съпротивления, които замерих и изглеждат изправни. (виж снимка 3)

Някой дали ще може да ми даде идея (като за средно неграмотен :roll: ) да проверя за евентуално неработещи компоненти.

post-3509-138453262275_thumb.jpg

post-3509-138453262281_thumb.jpg

post-3509-138453262284_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещото е предпазител и най-вероятно то е дефектирало. Ако е прекъснало трябва на негово място да се запои проводник или оригинално такова...Премери за всеки случай и светодиодите за пробив !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е предпазителче 1.4А

Премери го дали не е прекъснало и ако да - смени го със същото. Не е добра идея да слагаш проводник на негово място, защото полупроводниците (светодиодите) при изгаряне стават цели проводници, а не прекъсват и може да стане пожарче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако друго не помогне виж ТУК. Най-мощната лента е 22лв/метър. Аз сложих при мен такава (виж ТУК) и нещата се екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за съветите!

Ще опитам и двата варианта. Ще започна със по безболезнения - смяна на елемент.

Ще споделя резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се оказа, че моите умения не са достатъчни :oops: ,

предадох проблема в ръцете на професионалист. Оказа се че на места платката е корозирала и две пътечки са се прекъснали. Дефекта беше незабележим за моето непрофесионално око. Реши се с пускането на една жичка над прекъсванията.

Вътре във стопа вода няма как да влезе, затова предполагам, че е конденз. Ако се появи този проблем отново, ще действам по метода на колегата PRR и ше си купя светодиодна лента водоустойчива от " сайта " който той бе така добър да сподели.

Благодаря Ви за съдействието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.