Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA - двигател


petyr

Recommended Posts

Здравейте искам да се консултирам с вас значи взех си SKODA FABIA 1.2i 75 конски сили двовалка , и искам да и взема един комплект гуми с джанти обаче по големи сега сам с 14-ки и искам да и взема 15-ски . Искам да знам след като и сложа тези по големи гуми как мога да олесня двигателя да не се тормози щото малко или мн ще се натовари . Един приятел ми каза да и сложа турбо 0.4br. за да ми направи двигателя 100 коня , искам да питам дали ще е вазможно това и ако е вазможно дали ще има някакжи странични дефекти и дали трябжа да и слагам други неща освен турбото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се занимавай с глупости няма смисъл. Ти каза турбо да ми сложи все едно масло ще сменяте... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма смисал така ли , ми така няма ли да стане малко по тромава , или тва че гумите ще са малко по големи няма значение смисал няма да имат някво значимо влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам значи няма смисал от турбо с 0.4 бара , само кадето ще ми скочи малко разхода а иначе ще стане ли по тромава смисал имам впредвид като ускорение а у ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като си вземеш по-големи джанти трябва да си избереш размер гуми, които съответстват като диаметър на тези, които имаш на 14-цоловите и така почти няма да чувстваш разлика в ускорението. Ще има разлика във комфорта на колата - по-големи джанти, по-дървено возене + по-бързо разбиване на окачването.

 

Пример - стари гуми 175/70 R14 ги сменяш със 175/65 R15 за да си максимално близо до диаметъра на старите гуми.

 

Друг е въпросът ако искаш да сложиш освен по-големи джанти, и по-широки гуми....

 

А от какъв зор на кола с двигател 1.2 ще се занимаваш изобщо с такива "подобрения"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости. Слагай си другите джанти и си карай.

 

ще ти скочи разхода с по големите джанти

 

Е все пак той няма да слага 20 цолови джанти. smile049 Надали изобщо даже ще забележи някаква промяна в разхода.

 

Ти каза турбо да ми сложи все едно масло ще сменяте... :D

smile091 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример - стари гуми 175/70 R14 ги сменяш със 175/65 R15 за да си максимално близо до диаметъра на старите гуми.

Почти във всеки сайт за гуми има конфигуратор, можеш да си сметнеш размера за да ти отговаря диаметъра. Например в http://www.avtogumi.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разлика в консумацията на гориво между 185/60 R14 и 205/45 R16 e точно 1литър/100км, а сега съм с 175/65 R14 и разхода ми е още по-малък от преди. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми като размер мисля да слагам 195/50/15 тва е размера , оке значи по двигателя нама смисал да се бара нищо

 

Заводския размер на фабия за 15-ки джанти е 195/55 :). Виж в някой калкулатор за гуми дали няма да ти дава отклонение километража с размера, дето си избрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми как да проверя с калкулатор аз незнам как ?

Влез в http://www.avtogumi.bg , долу в дясно има поле, пише си калкулатор за размери. Горе пишеш сегашния размер, а долу какъв смяташ да слагаш, калкулатора ти дава каква е разликата в диаметрите на двете гуми и каква реална скорост ще имаш когато скоростомера ти показва 100 км/ч. Ако светне в червено не става тоя размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.