Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фарове Ф1


ID A

Recommended Posts

Така, имам едно питане. Как се свалят фаровете на Фабия 1? Развих двата винта откъм капака, този при радиатора отпред и този откъм двигателя. И пак фаровете не искат да излязат. Поне могат да се накланят напред назад, но не излизат. Има ли и пети винт някъде? И накъде трябва да се изваждат фаровете, напред или да се избутат назад и нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фара се държи на един винт отзад, един винт отпред от към радиатора с ключ десет, и две винчета от горе. Маха се голямата букса от заде където е крушката за мигача защото е с щипка и може да задържа фара. После ако не излиза фара внимателно се оглежда къде запира по бронята и горната рамка и с леко натискане на бронята ( пластмаса и позволява ) се прокарва фара навън. Личния ми опит е преди 1 седмица 3 сваляния и кавчания на двата фара заради проблем които се оказа в едната крушка. Процедурата трае около 5 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фара се държи на един винт отзад, един винт отпред от към радиатора с ключ десет, и две винчета от горе. Маха се голямата букса от заде където е крушката за мигача защото е с щипка и може да задържа фара. После ако не излиза фара внимателно се оглежда къде запира по бронята и горната рамка и с леко натискане на бронята ( пластмаса и позволява ) се прокарва фара навън. Личния ми опит е преди 1 седмица 3 сваляния и кавчания на двата фара заради проблем които се оказа в едната крушка. Процедурата трае около 5 минути.

 

Много подробно описано.Процедурата е 100% точно описана.Същата гимнастика я играх преди месец с двата фара, но търках с водна шкурка 2500 и лакирах. Ефекта е поразителен. Чисто нови са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много подробно описано.Процедурата е 100% точно описана.Същата гимнастика я играх преди месец с двата фара, но търках с водна шкурка 2500 и лакирах. Ефекта е поразителен. Чисто нови са.

Аз тези винтове ги свалих, но фара беше доста ограничен откъм движение и си мислех да няма, още някой винт. А колега, сподели с какво ги лакира фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще си обелиш бронята!!!внимавай

 

За това съм написал след оглеждане къде запира и с леко натискане за да не опира фара в бронята и да се обели боята и. Другия начин е развиване на двата винта на бронята пред радиатора, развиване на винтовете на подкалниците и откопчаване на бронята от страните на калниците където се закопчава. Всичко ще ти коства още 5 мин игра. Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, имам пръскалки за фаровете, а според Haynes, за да се свали бронята, трябва да се свалят първо те. Обаче в прибрано състояние, не мога да ги издърпам и да им махна капачето. А капачето е в цвета на колата. Иначе броня съм свалял, но тя пък нямаше пръскалки. По-скоро ще сваля осемте винта на гредата, на която се заключва предния капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно лакирането на фаровете. Изтриваш хубаво стъклата(те са пластмаса де) първо с водна шкурка 1800, след това с по финна 2500. Купуваш си лак за металик от някой магазин за автобои около 100гр са достатъчни и пръскаш с пистолет 2 ръце. Само внимавай не третирай по никаква причина стъклата с кореселин, че се разяждат. Изсъхва лака за 3-4часа, монтираш, настройваш и са като нови. \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно лакирането на фаровете. Изтриваш хубаво стъклата(те са пластмаса де) първо с водна шкурка 1800, след това с по финна 2500. Купуваш си лак за металик от някой магазин за автобои около 100гр са достатъчни и пръскаш с пистолет 2 ръце. Само внимавай не третирай по никаква причина стъклата с кореселин, че се разяждат. Изсъхва лака за 3-4часа, монтираш, настройваш и са като нови. \:D/

 

 

Я цъкни да ги видим тия нови фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, фаровете се свалят, като се развие винта на маската, който е хванат за калника. Не е нужно да се сваля бронята, дори и на фейслифтовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи ли новите фарове? Снимки нещо? :-k Или на живо ще показваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ги сложих :mrgreen: . Както и салона.

 

Снимки нещо? Или не искаш да го показваш с новите петна, от "бира и пържоли"(нали така беше :lol: ?) smile004 smile004.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.