Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кажете хубава и евтина автомивка - София?


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

Всички клубове си имат такава тема във форум'от. Кажете и вие къде миете своето прасенце?

 

Лично аз само веднъж съм водил колата на мивка - в София съм я карал на автомивката в овча купел и народно хоро. Мият хубаво и пазят боята, обаче малко претупват вътрешното почистване (по пластмасите на предните седалки ми оставиха "ветрове и облаци" от парцалчето, но си ги бърснах сам и стана чудесно).

Последните пъти си я мия сам на ЕКО-то на Горнобански път и Борис.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е ефтина спрямо другите, но аз красавицата си я мия на автомивката до Моста Чавдар. Радиал мисля че се казваше. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтина не знам, ама съм супер доволен от "Пожарната" в Гео Милев(старата пожарна, където беше, там сега е автомивка). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но за мен лично най-хубавото миене е когато аз сам си я мия и бърша - първо пипам по-внимателно и второ си знам, че съм си я измил качествено и хубаво (че съм малко фанатик на тема хигиена на моменти). По тая причина - OMV, а освен нея ходя и на една в Студентски град, на същия принцип като ОМВ, между блокове 51 и 52 и там е оптимално, щото много малко хора я знаят и съответно рядко ти се налага да чакаш. Има 2 пароструйки и прахосмукачка и достатъчно място за поне 7-8 коли. Само трябва да си носиш точно еднолевки, че там е изцяло на самообслужване и няма жива душа да ти развали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже няма какво много-много да си пазя по боята на моята фела най-често външно я минавам на четките в сервиза на СБА ул. Филип Кутев за 4 лв. И понеже съм сравнително редовен клиент човека не отказва като бонус да мине отделно с водоструйката примерно стелките или някоя друга джанта, или яко омаслен чарк от ретроколите... разбира се оставям му и за биричка :) За комплексно почистване 1-2 пъти годишно ползвам мивката на ул. Сребърна, обслужването е добро а цените приемливи, но за качеството явно зависи кой ще се падне на смяна... във всеки случай ако имам забележки накрая винаги с готовност ги оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните години си мия колите но автомивка''Южен парк'' на Сребърна,доволен съм,близко ми е, не е евтино,но е най-добре в сравнение с останалите мивки в района.

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четките на OMV Люлин, след тунела - щот е най-евтино,

мивката до бензиностанцията на Петрол на Ботевградско - щот е на 4 метра от работното ми място

или пък на вилата с маркуча - щот ми е безплатно с водата от кладенеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя така:Отивам на автомивките със левчета, за 4 лева е измивам перфектно и после във двора със прахосмукачката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната кочина е бяла и където и да я карам, колкото и да плащам - все е тая. Утре е същото. И... вече свикнах. smile048 Иначе и на вилата съм се оборудвал с маркуч с бързи връзки и различни струи, четки с дръжки, шампоани, кофи но напоследък само пръскам по 5-10 мин. и к-вото паднало- паднало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SONAX имат едни автомивки из софия - по левче на минута - три програми - топла вода, препарат и вакса. Прахосмукачката им е левче - 5 мин. Удобни са защото можеш да отидеш само да махнеш бързичко лугата/мръсотията да речем от колата за два лева и да продължиш или за 7 лв да се позабавиш с пълна програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София - Дружба автомивка "5 Minutes",на принципа на ОМВ,но има и активна четка с пяна,сушене,пастиране и е с повече време има машина за разваляне на пари,така че и това не е проблем.Културна работа за който не го мързи.Тъмно-синя кола мръсна на макс,я мия за 5 лева външно и 1 прахосмукачка която дори накрая се чудя какво да измия,край няма.

Има си перце да се подсуши колата,носите си една кърпа хавлиена или гюдерийка и с нея се зачистват пропуски.За таблото една гъбка за обувки около 60-70стотинки,1-2 мокри кърпички за пласмасовите прагове и така за няма и 10 кинта колата си е слънце.Иначе на Дружба до Практикер има един платен паркинг на него мивка мисля 14лева беше вътре и вънка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мия на автомивката на бул.България и Тодор Каблешков.Казва се SONAX и съм доволен!Но и там не е евтино!Вътрешно и външно измиване е 18 лева!Но мият добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една автомивка, която от днес ми е официалния фаворит - до бензиностанция ЕКО на бул. Шипченски проход. Никъде другаде досега не бях виждал така да се стараят(аз не се старая толкова като си мия колата :mrgreen: ). Малко е соленичко - 17лв smile012 , ама си заслужаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както всички знаят, професията мияч на коли не е много престижна и добре платена а хората които мият постоянно се сменят и затова ако сега мият добре на едно място, утре няма да е така /казвам го от опит/. Цените са си цени, в София комплексно измиване е към 15-20 лева а извън София 8-12 или по малко.

Аз лично предпочитам да си измия сам колата а не някакви "миризливци" да я замазват. Единствено ходя да я изпръскват отвън без гъби, кърпи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за това, че днес мият добре тук, утре - на друго място! Обаче има и автомивки, които си подбират хората и си ги кътат. Наистина не звучи престижно "мияч на автомивка" и много хора са ме гледали отгоре-отгоре, когато съм споменавал, какво работя. Няма да забравя и учудването на един пич, които отговаряше за автопарка на фирмата в която година по-късно му се явявах "шеф", когато дойде събота да докара няколко коли за почистване и ме видя по джапанки с пароструйката в ръка. И ме пита: "К'во става? Не плащат ли достатъчно та и тук работиш?". "За кеф го правя бе, братче!" - ама не ме разбра много-много... За мястото за което говоря, миналата година даваха на работниците си минимум 50 кинта на ден /не е никак зле като заплата според мен/, за да ги задържат, защото са съвестни и работливи /повечето/. 80% от хората са там от преди 5 и повече години! Към днешна дата - не знам как е. Собственниците са двама братя - Владо и Митко и винаги гледат хората да останат доволни, когато си взимат колите! Намират се на кръстовището на ул. Букет и бул. Никола Петков /Околовръстното/. Ако се кара в посока бул. Цар Борис идвайки от Горна Баня, веднага след светофара на ул. Монтевидео, в дясно /след рекичката/. Даже за момент си помислих, че автора на темата /shaft/ говори точно за тях, но съм сбъркал. Предлагат всичко - от пароструйка до пастиране и пране на салона! Както си му е редът всъщност. Ако някой от Вас има път натам - да търси Драго! Пратете му поздрави от "едни-със-зелена-Шкода". Надявам се да останете доволни. А ако има повечко хора, които искат да си мият колата на автомивка и харесат там обслужването - нищо не пречи да попитам за някоя отсъпка...

Поздрави!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.