Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми:Зимни срещу Всесезонни срещу Летни-кратко видео


PRESIAN

Recommended Posts

За хора,които все още не са убедени от ползата от зимни гуми!

Зимни срещу Всесезонни срещу Летни

Ето още едно- Всесезонни срещу Зимни :

И накрая- Смесени срещу Зимни :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да това са хубави клипчета и определено са полезни при избора на гуми. И аз винаги съм смятал че всесезона гума няма. Най-лошото че един такъв с всесезони или летни гуми като се завърти пред теб, и ти го отнасяш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчетата нищо конкретно не казват. Няма марки, модели, размери. Със същата логика можем да си говорим за брюнетки срещу блондинки - кои са по-добри smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчетата нищо конкретно не казват. Няма марки, модели, размери. Със същата логика можем да си говорим за брюнетки срещу блондинки - кои са по-добри smile048

Ами нали това е целта-да няма марки и модели за да няма субективизъм.Пък и не мисля,че има фирма производителка на гуми,при която всесезонните гуми да са с по-добър показател от зимните гуми при зимни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчетата нищо конкретно не казват. Няма марки, модели, размери. Със същата логика можем да си говорим за брюнетки срещу блондинки - кои са по-добри smile048

Ами нали това е целта-да няма марки и модели за да няма субективизъм.Пък и не мисля,че има фирма производителка на гуми,при която всесезонните гуми да са с по-добър показател от зимните гуми при зимни условия.

Да, но има фирми производителки при които зимните гуми се представят по-зле отколкото всесезонните гуми на други фирми, тоест това, че гумата е зимна не означава непременно, че е добра. Ето тук например победителя в теста на всесезонни гуми на AUTO BILD със своя "всеобхватен талант" както са го нарекли, доказва, че може да се шофира напълно спокойно през цялата година с качествена всесезонна гума за чиято разработка са вложени доста пари и са подбрани подходящите материали.

http://www.hankooktire-eu.com/about/new ... 4feb686010

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но има фирми производителки при които зимните гуми се представят по-зле отколкото всесезонните гуми на други фирми, тоест това, че гумата е зимна не означава непременно, че е добра. Ето тук например победителя в теста на всесезонни гуми на AUTO BILD със своя "всеобхватен талант" както са го нарекли, доказва, че може да се шофира напълно спокойно през цялата година с качествена всесезонна гума за чиято разработка са вложени доста пари и са подбрани подходящите материали.

http://www.hankooktire-eu.com/about/new ... 4feb686010

Става въпрос за следното: В тестовете се проверяват нови гуми. Зимната респективно лятната ги ползваш през съответния сезон и след това ги изваждаш от употреба. Всесезонната... намери този каучук който ще бъде мек през зимата, ще лети със 140 и ще се пече на слънце през лятото на 70*С и зимата при -7 пак ще захване. Теста на всезонките е правен с нови гуми които не са минали темепературните аномалии зима-лято-зима и са със запазени качества. Не критикувам качествата сами по себе си а по скоро че следващия сезон ще са на същото място в класацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но има фирми производителки при които зимните гуми се представят по-зле отколкото всесезонните гуми на други фирми, тоест това, че гумата е зимна не означава непременно, че е добра. Ето тук например победителя в теста на всесезонни гуми на AUTO BILD със своя "всеобхватен талант" както са го нарекли, доказва, че може да се шофира напълно спокойно през цялата година с качествена всесезонна гума за чиято разработка са вложени доста пари и са подбрани подходящите материали.

http://www.hankooktire-eu.com/about/new ... 4feb686010

Става въпрос за следното: В тестовете се проверяват нови гуми. Зимната респективно лятната ги ползваш през съответния сезон и след това ги изваждаш от употреба. Всесезонната... намери този каучук който ще бъде мек през зимата, ще лети със 140 и ще се пече на слънце през лятото на 70*С и зимата при -7 пак ще захване. Теста на всезонките е правен с нови гуми които не са минали темепературните аномалии зима-лято-зима и са със запазени качества. Не критикувам качествата сами по себе си а по скоро че следващия сезон ще са на същото място в класацията.

Да и това е вярно, но също е вярно и, че зимните въпреки, че не се карат целогодишно и съм ги съхранявал на хладно и тъмно на третия сезон нямаха вече НИЩО общо с първия, просто гумата си старее и станаха "дървета" въпреки, че бяха на не повече от 3000км. и изглеждат нови. От тогава минах на всесезонни защото те преди третата зима са хем спечени хем изтрити, но поне съм ги ползвал оптимално и са си избили парите /освен, че се спестява време и нерви от ходене по гумаджии/. Ето последните всесезонки които взех миналата седмица са направо много добри.

http://www.toyotires.eu/tiredetail.php? ... d=4&id=120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че темата няма да стане кандидат за раздела "Реклама" :-k

...или пък да се разводни с "тази марка гуми са супер, онази - скапани"..идеята на клипчетата е друга и наистина няма нищо общо с конкретните марки или характеристики на каучука, използван за различните видове гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимни, всесезонни, летни ... В Германия (по непотвърдена информация) са прекарали закон според който зимата се кара със зимни гуми (т.е. не означението M+S, а означението *). Това след миналогодишния ужас който са преживяли ... заради тия с летните гуми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих направил тест. Мойте зимни гуми на 3г. Колега със чисто нови всесезонни гуми, да дойде на витша(като падне сняг) и да видим как е в реални усковия. Не казвам че старите ми гуми са по-добри от нови всесезонни, но ми е интересен резултата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих направил тест. Мойте зимни гуми на 3г. Колега със чисто нови всесезонни гуми, да дойде на витша(като падне сняг) и да видим как е в реални усковия. Не казвам че старите ми гуми са по-добри от нови всесезонни, но ми е интересен резултата.

 

Поздрави

Това ще е много полезен тест и ще покаже доста неща, готов съм да го направим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нова генерация всесезонни гуми, които са МНОГО добри и за първи път от десетилетие насам защитават названието си с много добри показатели. Визирам Hankook Optimo 4S и Goodyear 4Seasons. Където минава зимна гума, минават и те, а на сухо имат много по-къс спирачен път от зимна гума, вЕрвайте ми smile001

 

За останалите всесезонни гуми не мога да кажа нищо хубаво - много зле са при всякакви условия. Но горните 2 модела изтриват срама от лицето на всесезонните гуми smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих направил тест. Мойте зимни гуми на 3г. Колега със чисто нови всесезонни гуми, да дойде на витша(като падне сняг) и да видим как е в реални усковия. Не казвам че старите ми гуми са по-добри от нови всесезонни, но ми е интересен резултата.

 

Поздрави

Това ще е много полезен тест и ще покаже доста неща, готов съм да го направим.

Теста няма да е реален, щото задномоторната Шкода е по- проходима от всички останали!

Е, без 4х4, разбира се. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Гумите са на опел астра или на ауди 80 . Задно-моторната шкода вече не се кара през зимата :) , но преди наистина беше уникална като проходимост !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Гумите са на опел астра или на ауди 80......

Не знаех за тази подробност! smile049

И пак да кажа нещо: Теста ще бъде субективен, защото зависи и кой е по- майстор зад волана. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теста няма да е реален, щото задномоторната Шкода е по- проходима от всички останали!

Е, без 4х4, разбира се. ;)

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.