Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член на клуба - Octavia 02 facelift 2.0 TDI PD L&K


Recommended Posts

Здравейте колеги.

Навеждане на огледалата (при включване на задна скорост) има и при Елеганс 2 , обаче се пуска отделно ,не е заводски активирано. (нямам седалка с памет)

много готина екстра когато паркираш.

smile159

 

П.п. колега браво за колата мн.добър избор . L & K

да я сцепиш от каране и безаварийно .

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ruark

    15

  • shaft

    9

  • димон

    5

  • bega4kata

    3

Най-много писали в темата

Здравейте колеги.

Навеждане на огледалата (при включване на задна скорост) има и при Елеганс 2 , обаче се пуска отделно ,не е заводски активирано. (нямам седалка с памет)

много готина екстра когато паркираш.

smile159

 

това означава,че има вероятност да се активира и на по-старите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , ама - не ! Без електрическа седалка - не става ... Явно колегата нещо е в грешка... smile159

 

 

той поне е първия случай ! :D Може би пък при FL да е така ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

За съжаление кефа от новата ми кола трая кратко.

 

В Събота за да се израдвам на хубавото време тръгнахме с приятели към Бели Искър (малко над Самоков) с колата.

Докато карах започна леко тракане от някъде, което се усили след малко до зловещо силно тракане от двигателя.

Спрях колата и се оказа че трака и на празни обороти, като шума е от мотора. Никаква лапма не светеше за авария - масло, check engine и тн.

 

След звънене на сервизни и 24 часови гаранционни телефони, какво да я правя, на които не ми вдигна никой,

звъннах на 146 (СБА пътна помощ) и я откарахме с колесар до Еуратек колата. Евала на човека от СБА че реши да ни качи всичките - бяхме 5 души и как сме се събрали 5 души + шофьора в Лада Нива само ние си знаем.

 

В Понеделник отидох на място в Еуратек, за да дам заявка за проблема и си говоря с приемчиците всеки ден.

Вчера имаше съмнение за дюза, днес в 4ти цилиндър бил проблема и май двигателя ще се сменял ама трябвало да стане ясно какво е повредено, сваляли главата и тн.

 

Колата е на 217 км пробег :cry:

 

3 дни време за отваряне на двигател как е като време? Имам чуството че има някакво мотаене, може и да бъркам?

 

Как седи положението при Еуратек с даване на заместващ автомобил също, понеже ако ще се сменя двигател тази кола ще си поседи бая.

 

Имам ли право също да изисквам нов автомобил - същия модел и оборудване ?

 

В общи линии реших да си продам старата кола и да си взема нова за да не се занимавам с ходене по сервизи а кво се оказа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, човече... Не си имал късмет. Преди около два месеца имаше една друга с подобен проблем. Дефектна дюза ("припишква" - иначе казано не пулверизира добре) оттам покачване на температурата и в следствие ЗАВАРЕНО БУТАЛО (разтопено). Много съжалявам за късмета ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,кво става,колата не е с DSG,не е и комън-рейл,а си е старата,изпитана помпа-дюза и се чупи на третия ден....,тия от ЕТ ,да не би да почнаха да ги вкарват от завода в Индия или Китай......,баси свинщината! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова 1,9 TDI на "ръчна обработка" (ръчни скорости) - "мотор на 30 години" със страхотни плюсове (разход и мощност за тия коне, пробег и еластичност) и недостатъци (не знам такива, изложих се).

 

Айде поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с коляновия вал се оказа уж.

Ще сменят целия двигател и ще поседи колата.

В Понеделник ще ми предоставят заместващ автомобил от Еуратек (Super/Octavia).

Доволен съм от отношението на хората в сервиза бяха любезни, сами предложиха за заместващ автомобил и така.

Дано с новия двигател да няма проблеми и да стане като хората монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

З дни за сваляне на главата smile091

Моите съчувствия за проблема с новата ти кола.Явно някакъв заводски дефект,който за съжаление няма да разберем със сигурност точно какъв е бил.Защото от ет няма да разберат или няма да ти кажат :-k

Според мен си в правото си да искаш нов автомобил.Направи един скандал.

Каква е тая работа...броиш 1 шапка пара,а колата със сменян двигател

дано всичко се развие добре

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяната с нов автомобил мислех, но нямат L&K наличен и ще трябва да се чака още повече време ако се съгласят за нов. Също предполагам ще изгоря с каското и гражданската - платил съм си ги на 100%.

Ако след ремонта не ми хареса нещо в поведението на колата, тогава може да настоявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега супер е колицата! :) хиляди безаварийни километри!

 

Колега за момента съм с по-скромни цели. Боря се за стотици безаварийни :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяната с нов автомобил мислех, но нямат L&K наличен и ще трябва да се чака още повече време

 

Аз бих чакал. Какво е това-дал си маса пари и да караш чисто нова кола с найлоните по седалките и отварян мотор

Трябвало е да настояваш за друга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много съжалявам за проблема :-(.

Направо не мога да си представя какво е чувството, понеже и аз съм с нова Октавиа и не ми се мисли просто.

Стискам палци всичко да се развие благополучно и съвсем скоро да подкараш прекрасната си колица и повече никога да не ти се случва подобно нещо. Успех и очакавме равитие по въпроса :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега супер е колицата! :) хиляди безаварийни километри!

 

Колега за момента съм с по-скромни цели. Боря се за стотици безаварийни :evil:

 

Той завалията сигурно не е изчел цялата тема (или е бил на някой бирен шампионат). Не му се :evil: сърди на човека :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех заместващия автомобил 2008 Octavia II Classic 1.6 MPI на 38k километра. (Добре че не ми дадоха Superb, че да вземат да ми идват еретични мисли за смяна). Пък и след Classic-a ще оценя хептем L&K-то.

 

Чакам моята да я ремонтират (кореспондира се със Шкода, за да се види какво ще се смени), всичко е разглобено, оказва се блокирала маслена магистрала и лагер на коляновия вал се е бил разпаднал направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" оказва се блокирала маслена магистрала и лагер на коляновия вал се е бил разпаднал направо".

 

Егати късмета .... :smt0344

Аз бих избрал нов автомобил,но ти си знаеш най-добре!Ти плащаш,ти поръчваш!Успех ти желая! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с Еуратек. На 24ти трябва да са дошли частите - до колкото разбрах, глава, бутала и тн - тоест не сменят целия двигател и след това за 2-3 дни след като дойдат частите, трябва да е готова колата.

 

За смяната с нов автомобил, не знам някой вършил ли го е това и дали се навиват ?

Също как седи въпроса с каско,гражданска регистрация и тн - тоест те са за старата кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За смяната с нов автомобил, не знам някой вършил ли го е това и дали се навиват ?

Също как седи въпроса с каско,гражданска регистрация и тн - тоест те са за старата кола ?

 

Първо. Какво ти пука за застраховките бе човече, защото ти си си ги платил за качествен автомобил и искаш да ти дойде както трябва всичко, нали? След като той се е потрошил да си ги мислят нещата, както могат! Да си удържат от заплатите, да не ходят на кафета и цигари един месец и да се нагласят.

 

Второ. Аз лично нямаше да искам да я оправят, щях да искам от платформата да свалят следващата. Българска работа ще е...

 

Още нещо - ти като отиваш в магазина и искаш хляб, плащаш за него, така е и тука. Искаш нещо, плащаш за него, стоката повредена ли е да си се мисли от производител-продавач, а не от купувач.

 

Поздрави

 

ПП: За смяната на автомобила - никой няма да ти направи услугата, докато не покажеш, че знаеш за нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За застраховките ми пука, понеже колата не е лизингова а е моя и съм ги плащал аз.

 

И съответно трябва да ми се възстанови сумата или да се прехвърли полицата при застраховател (не знам дали е възможно).

 

За смяната на автомобила с нов, ако имам забележки и не ми харесва работата на колата след ремонта, ще процедирам така явно. Както и при друг проблем ако се появи в близките дни, след като я взема ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама въпроса би трябвало да е същия - отиват и се оправят, защото колата е в гаранция, застрахователя не губи нищо, а момчетата да се оправят с прехвърлянето, защото не си ти виновен, че се е строшила?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече не знам как се навиваш да ти ремонтират колата.Дал си няколко бали с пари за .....ремонтирана кола.А веднъж съгласиш ли се няма връщане назад после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега съжалявам за случилото се.Според мен при положение че си дал една шапка пари си искай нов автомобил.Предполагам че ще имаш трудности но опитай.За всеки случаи се посаветвай и с адвокат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.