Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

трети стоп на фабия


dima_03

Recommended Posts

Имам проблем на третия стоп светят само крайните три от ляво и дясно ,а по средата не светят.Някой може ли да ми каже по какъв начин се сваля третия стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третия стоп на Фабия е светодиоден. На комбито се демонтира пластмасовата кора на петата врата и от там се открива достъп до стопа. Внимавай като демонтираш кората - копчетата са много стегнати и се чупят. Има специален инструмент за откопчаването им. Виждал съм такъм е ЕТ.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това светене означаваше нещо, ама забравих какво. Не бързай да разглобваш за стопа. Провери дали ти светят двата стопа първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си първо крушките на стоповете дали са здрави. Когато изгорят и двете крушки остават да светят по три диода от двете страни, но когато натиснеш стоп педала трябва третия стоп да свети с пълен интезитет, ако е наред разбира се. Обясни по-конкретно какъв е твоят случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си първо крушките на стоповете дали са здрави. Когато изгорят и двете крушки остават да светят по три диода от двете страни, но когато натиснеш стоп педала трябва третия стоп да свети с пълен интезитет, ако е наред разбира се. Обясни по-конкретно какъв е твоят случай.

Да поясня -смених стоп машинката преди това и след смяната изчезна светещото EPC след стартиране на двигателя ,стоповете светят при натиснат педал на спирачката ,но на третия стоп светят отляво и отдясно по 3 ав средата няма светищи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това светене означава че и двата стопа са изгорели (крушките им )

има тема по въпроса.

Колега смених всички крушки на двата стопа и отново не свети в средата третия стоп.Явно има друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е невъзможно

при мен това беше проблема

и реших че това е направено с умисъл

 

 

да това светене означава че и двата стопа са изгорели (крушките им )

има тема по въпроса.

Колега смених всички крушки на двата стопа и отново не свети в средата третия стоп.Явно има друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

От съображения за сигурност- да.

Колкото и голям заплес да кара зад теб, третия стоп му се набива на очи и риска да имаш гости в багажника намалява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Как третия стоп "разбира", е има изгорели крушки? Възможно ли е проблемът да не е в стоповете, а в съответното "устройство" или да е комуникационна грешка?

Питам повече от любопитство - интересува ме как е направено и възможно ли е да се направи, на друга кола, но да се изведе на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крумов, не е нужно да викаш! Третия стоп се храни от същата линия за двете основни стоп светлини. Захранването минава през предпазителя в таблото, включвателя на педала на спирачката и отива към трите стоп светлини отзад. Трите даже са и на обща маса. При мен го има същия гаден проблем, като си работи нормално, и от време на време само на по три диода от всеки край. Появява се за секунда, но достатъчно дълго за да го хване системата за несветеща крушка. Съответно при всяко натискане на спирачката имам звуков сигнал и ми грейва лампа на таблото. След като го наблюдавах веднъж отзад, когато ми светват само крайните три, не светят долните две стоп светлини, след секунда се оправя и всички светят, вкл. и диодния нормално. За мен е включвателя на стоп-светлините. При тебе може и да са и самите лед светлини. Аз го чакам да стане постоянно за да го локализирам точно и да го оправя.

 

@Logrus, тези Фабии, които имат система за следене на изгоряла крушка, имат един допълнителен модул, през който минават захранванията които се следят, като всяка линия си има собствен вход и изход и не се мешат. Вероятно мери консумацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.