Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно ATD моторите.


zorozlatanov

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Интересува ме следното:

1.Мотора с променлива геометрия на турбото ли е или с обикновенна турбина?

2.Маховика на съединителя демпферен ли е или обикновен?

Изчетох нашия и форума на VW, но не открих отговора. Може би не съм чел внимателно :roll:

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двата въпроса отговора е да. :D

 

 

Интересно на кое е ДА :) защото както са зададени въпросите отговора ти има 4 значения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Понеже много се говори за блокирала геометрия на турбото и за прецакани маховици на съединителя, бях любопитен дали и на Фабията са такива(само тях не съм разглобявал все още). До момента нямам никакви оплаквания и от двете системи и се надявам занапред да е така. До сега не съм давал сервиз да ми пипне колицата, всичко си оправям сам и събирам информация за мен си за проблемни възли и агрегати по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Фабиика е. Предстои ми разглобяване на скоростната кутия и ще се уверя сам какъв е маховика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв проблем те мъчи с нея?

 

Ами не знам дали в тази тема е мястото да споделя, но ще кажа какъв е проблема.

При зацепен съединител т.е. отпуснат педал се чува много дразнещ метален, леко притракващ и най-вече румолящ звук, не знам и аз как да го оприлича. При ускорение от по-ниски обороти 1100- 1300 се чува същата дразнеща метална мелодия, която изчезва с повишаване на оборотите, може би защото двигателя започва да се чува по-осезаемо с повищаване на оборототе. И така е на 1,2,3 предавка. На 4 и 5та се усеща значително по-малко, но там вече влияят по-голямата скорост, шумовете в купето от вятър,гуми и т.н. При незацепен съединител т.е. натиснат педал, когато кутията няма въртящи се части, разбира се всичко е ок, двигателчето си почуква ритмично и мелодично и сега когато миналата седмица предприех едно допълнително изолиране на двигателния отсек е значително по тихо отвън и отвътре. Само тази метална мелодия от кутията ме дразни, но ще и видя сметката, ако не я оправя, най-много да я разваля още повече :lol: .Да вметна, че кутията е 02R. Ако някой е отстранявал такъв проблем, моля да сподели.

Ако модератора прецени, че тремата не е за тук да я премести. От изчетеното във форума мисля че няма засегнат такъв проблем. Е това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Използвам темата на колегата, за да ви питам за подобен страничен шум при отпуснат съединител.

Нещо средно между тракане,ромолене, и когато го натисна всичко утихва.Така я карам от години,мотора е 1.4 44Кв ,някакви идеи от какво е, и дали може да продължавам да си я карам така. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Използвам темата на колегата, за да ви питам за подобен страничен шум при отпуснат съединител.

Нещо средно между тракане,ромолене, и когато го натисна всичко утихва.Така я карам от години,мотора е 1.4 44Кв ,някакви идеи от какво е, и дали може да продължавам да си я карам така. smile159

Колега, аз на моята и навъртях около 50хил. с този проблем. Нямал съм дертове с превключване на скорости, всичко си е ок. Може и да си въобразявам, ама за 50хил. като че ли малко се увеличи шума, но нали знаеш, едно нещо като те дразни, започваш да си изостряш вниманието точно към него. Карай си колицата и дано всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.