Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяма на карбуратор шкода 120


stoyko

Recommended Posts

Здравейте, подариха ми карбуратор от ВАЗ 2101. Ако някой е сменял,виждал или чувал нека сподели за ползата-предполагам повишаване на разхода и динамиката. Най-вече и за самия процес-преправяне на шпилки,жила..... ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си преправи един хубав карбуратор от Шкода. Не се занимавай с глупости. smile175

На повечето руски коли гледат да им сложат шкодов карбуратор, ти си тръгнал да доказваш обратната полза. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво се преправя:

1. Трябват ти по дълги шпилки. Основата на ладовия карб е по дебела, за това оригиналните идват къси. Можеш да си купиш от всяка по-голяма железария.

2. До колкото си спомням трябваше да се смени и лостчето за подаване на газ - т.е. сваляш го от шкодовия карб и го слагаш на ладовия. Става без преправяне.

3. Филтър ти трябва друг. Можеш да импровизираш с капак от москвич алеко...и гумен маншон пак от алеко...варианти има много.

4. Ефекта: Зависи какъв ладов карб имаш. Механичен или вакумен. Механичния ми се струва че върви повече колата, работи по-стабилно. Не се запушва. Смукача му е реализиран като втора дроселна клапа като на нормална кола, а не като на шкодата. Т.е. според мен е по добър. А да - не се криви или ако се изкриви може да се изправи.

Много части има за тези карбове, много размери на жигльорите и всичко се продава по магазините за руски коли.

 

Негативен ефект - би трябвало да се качи разхода, зависи от подбора на жигльорите и от типа на карбуратора и от какво ли още не :)

Ако твоя наистина е от 2101 то значи е механичен или както го водят "механичен вебер". Хубав карб. слагай го.

 

Успех с ремонта.

Струва си да се пробва, ако не ти хареса винаги можеш да върнеш стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор, Odin.

A на patologa_ds-ако ми подариш шкодов карбуратор него ще сложа :) Този е механичен и имам добри впечатления-имах2-3 г. 2101. Съгласен съм, че ще вдигне разхода на бензин, но тези дни ще слагам и агу, така че жигуловият карбуратор ми е по-евтин вариянт (че имам плочка за него). Смятам да използвам бензин в екстремни ситуации :D

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти Шкодов за жигуловия. Шкодовия е механичен от 120Л, работил до последно само на бенз. Блокирал двигател. (на един познат). Сложих му един двигател, 105 барабар с всичките салтанати... Остана ми този блокирал двигател цял с всичко по него. Ако ти трябва още нещо по двигателя казвай. Има го всичко стои. smile027

 

пп. Баща ми има Жигули и един негов "приятел" решил да му го почисти. Еми "почти" са го сглобили. Мислех да му слагам този, но няма да дам за някаква лада Шкодов карб. smile150

 

Поради тази причина си търся от 2101. в Лада- форума не намерих това, което търся. Ако ти го имаш и си навит на размяна, съм готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Toй на ладите нали е много различен ..... :lol: Попринцип гледай да е до 1200 -1300 кубика. На жоро сложихме ревизиран от московец алеко 1500 и му давеше още с паленето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

Мой приятел сложи на 120 карб. от 100, по-малко гори, но и докато набере... Видях на ГАЗ /стария руски джип/ да слагат от 120 карборатор, наистина намаля разхода, но не върви. Монтирал съм и на москвич, но... Всичко си е нагласено според нуждите на двигателя, но нищо не пречи да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.