Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разтропа ми се предницата-октавия 02


klarnetko

Recommended Posts

колеги,от извесно време тропането се усили и от двете страни.прегледаха ми предницата в един сервиз и казаха че има луфт само в тампоните на стабилизиращата щанга.колата е на 79 000 км.преди 20 000 км.имаше същия проблем беше още гаранционна и в ЕТ казаха че сами сменили големите тампони на носачите и един тампон на щангата.възможно ли е за толкова малко километри да се получи същото.старая се да я поза от дупки.аз лично залягах под колата преди седмица като си сменях сам накладките и единственото което забелязах е че са се сплескали тампоните на щангата.дали е от тях?не ми се набиват пари в ЕТ.ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАК ДА ПРОВЕРЯ ПО-СИГУРНО И КАК ДА СМЕНЯ ТЕЗИ ТАМПОНИ.МЕРСИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, димон от форума беше открил доста сериозен технологичен луфт между носача и тампона. Просто носачите не са точен размер и някои са с по-тесен профил на рога. Въпрос на партида и късмет. Решението е да се набие нов тампон (Powerflex или друг) в алуминиевата конзола. Специално Powerflex-ите влизат супер стегнато. Има и временно решение - на рога на носача да се навие някаква лента - медна, тефлонова или термосвиваем шлаух за да уплътни. Но е общо взето временно решение.

 

При мен тропат и двата тампона - пролетта ще слагам Powerflex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на стабилизиращата щанга на О2 са несменяеми . Вървят заедно със щангата . Не знам как си ти сменили единия само !!! =D> Всъщност могат и да се разкернират скобите , които ги държат и да се направят сменяеми . Самите тампони най-вероятно струват от порядъка на 5 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял си си накладките? Пробвай дали тези "тропания" се чуват и при натисната спирачка. Моята Окти2 е на 83к км. и и тропат само накладките, като имаш предвид, че е карана 60к км. като такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами имаше тропане и от накладките,по-скоро от спирачните апарати и накладките.това го оправих.сега тропа само при леки неравности.Защо тампоните на стабилизиращата щанга да са несменяеми,тя се вижда скобата ка е хваната с 2 болта и тампона мисля че е разцепен.не виждам луфт в задните тампони на носача,личи си че са ги сменили предния път аз погледнах веднага като взех колата от ЕТ,светеха.но толкова бързо да се разбият,незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на стаб.щангата са вулканизирани за нея!!!Сменя се щангата-за това ти каза димон,че не може да са ти сменили единия.Нещо са те метнали.

Така през форума трудно ще намериш решение на проблема си....има доста варианти от където може да трака....може и от рейката да е ако става въпрос.Натягат се едни пружини,смазва се и спира.

може да е още от:

-предните селенови втулки

-от тамп.на носачите-както ти казаха

-от спирачкит

-от биалетките

-от тамп.на стаб.щангата

-от шарнир

-от външен накрайник

-от вътрешен накрайник

-от външно каре-има луфт и трака по дупките

-от вътрешно каре

така че ще чуеш много предположения и съвети.....-на който от каквото му е било ....от това казва че е проблема

по-добре питай къде да отидеш да я погледнат-форумен майстор от района в който живееш.Ако няма форумен,друг например от фолксваген клуба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на стабилизиращата щанга на О2 са несменяеми . Вървят заедно със щангата . Не знам как си ти сменили единия само !!! =D> Всъщност могат и да се разкернират скобите , които ги държат и да се направят сменяеми . Самите тампони най-вероятно струват от порядъка на 5 лв.

 

 

махат се само с рязане на скобите.аз смених мойте с гадни powerflex-и и предницата утихна, и така вече 20 000 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Значи рейката бая си тропа при хладно , след 1 час каране утихва ...може да се оправи , ама ЕТ не дават ...,

2. Виж темата за тампоните ( за размера на шестограмите) и ще разбереш откъде още може да потропва :

viewtopic.php?f=46&t=16825&start=15

.......

А пък ако прочетеш и темата за скърцанията на уплътненията и потропванията на задните супърти може и да се инсултизираш ...! smile091

Абе , и друг път съм го казвал , ама пак ми се ще да го кажа ..., и то по най-мекия начин :

за 35 хил. лв . можеше да се постигне и малко по-добър комфорт откъм дразнители !!! Или поне на по-чувствителните от НАС , дето "знаят" да чуват звуци да им бъде обърнато малко внимание при рекламации в ЕТ сервизите ! Визирам ЕТ-Надежда ! Доволен съм от смяната на масла , но при всичко друго което ме е дразнело - " НОРМАЛНО Е " . Да бе , на мен тва ми е първата кола и не знам с кво да сравнявам ...Сами сме си виновни като се оплакваме ей тук ...Не си търсим правата , така ни се пада !!!

 

мое менние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправията е да се праща жената в ЕТ. Един колега така си оправя форда в Мото Пфое - праща жена си, която е пълна идиотка в добрия смисъл на думата и лафчета от рода "нормално е" срещат пълно неразбиране от нейна страна smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не са го "метнали" ами колата е Октавия -1(единица).. Или под "единия тампон" са имали впредвид предния тампон(втулка) на носача..По-скоро е второто, със сигурност няма да му сменят само единия тампон на стаб.щанга в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не са го "метнали" ами колата е Октавия -1(единица).. Или под "единия тампон" са имали впредвид предния тампон(втулка) на носача..По-скоро е второто, със сигурност няма да му сменят само единия тампон на стаб.щанга в ЕТ.

 

Никой не обвинява ЕТ ! ...Колата на "музиканта " е 2-ка , както се вижда , ама явно човека не е разбрал . Та и аз си мисля , че му е сменян И един преден тампон ( втулка) .

Понякога клиентите "нетехничари" грешно разбират и се доверяват точно на некомпетентните мнения. Нищо лошо не икам да кажа и за човека с кларнета ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз наистина съм музикант ама и от коли разбирам.наистина тампоните на стабилизиращата щанга са несменяеми,видях го като си сменях накладките онзи ден.факт е че чувам тропане от пред.интересно е че няма луфтове по предницата.леко е разхлабена биалетката от дясно.това е на пръв поглед.уговорих св в ЕТ за преглед на ходовата част срещу 17 лв.ще ч закарам и ще пиша какво са установили.Повдигнах темата защото много хора се оплакват от предница на 02.аз имах 01 и за 240 000км. смених тампони на носачите и тампони на макферсоните + биалетки.това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като сменях на мойта в ЕТ ми казаха, че задните тампони на предните носачи са си консуматив. Между другото, казаха ми също, че части, които се влагат след изтичане на гаранцията на колата, т.е. плащаш си за тях, имат гаранция 2 години от датата на ремонта. Ако на някой са му сменили тампоните и си ги е платил, би трябвало да има 2 год. гаранция за тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.