Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аварийни мигачи при аварийно спиране?


evin

Recommended Posts

Колеги, дали октавиата има таква екстра - при екстремно спиране да мигат аварийните мигачи? Старото ми пежо го можеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за лесен начин за включване на аварийните светлини при рязко спиране ! smile035

За целта е необходимо на средното задно място постоянно да се вози човек без колан . Когато спираме аварийно инерционната сила ще придвижи рязко тялото на средния заден пасажер към червеното копче на таблото . И тъй като то е "бутон" за целта е необходимо само едно ударче с глава за да се установи в положение ОN - ](*,) !

Ако всичко е минало добре и възглавниците не са изкочили , можем ръчно да прехвърлим състоянието на бутона в OFF и да продължим напред .

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дали октавиата има таква екстра - при екстремно спиране да мигат аварийните мигачи? Старото ми пежо го можеше.

 

Мойта Октавия, я има тая екстра,включва се с показалеца на дясната ръка! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за лесен начин за включване на аварийните светлини при рязко спиране ! smile035

За целта е необходимо на средното задно място постоянно да се вози човек без колан . Когато спираме аварийно инерционната сила ще придвижи рязко тялото на средния заден пасажер към червеното копче на таблото . И тъй като то е "бутон" за целта е необходимо само едно ударче с глава за да се установи в положение ОN - ](*,) !

Ако всичко е минало добре и възглавниците не са изкочили , можем ръчно да прехвърлим състоянието на бутона в OFF и да продължим напред .

smile159

 

Такаам, всичко добре до тук, но какво правим с тялото? Да го заредим ли пак, или...?

 

Иначе, това може да се окаже полезно, като идейка :P

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта има такава анджеклама. Два пъти ми е сработвала. После, като тръгна, сами се изключват даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS да работи най-малко 2 секунди... smile048 Това ще да е екстремно спиране с над 120 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са сложили стопове отзад. Какво ще помогнеш на този зад теб, ако ти се включат и аварийните? Особено ако е с някой дръгел без спирачки - дали ще светят или не, той дръгела пак не може да спре.

Огляване му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоповете светят и при галене на спирачката и при екстремно спиране. За части от секундата не можаш да прецениш какво точно се случва пред теб. Поне аз като видя мигащи мигачи пред мен, знам, че трябва да се спира екстремно и не се чудя. Това спестява загубени метри спирачен път. Въобще - супер полезна екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение! smile159

Това с аварийните мигачи е хубаво. Повишават вниманието на идващия отзад, че се спира

рязко, а не плавно. Най- вече при движение извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Колеги, намерих тази тема за аварийни светлини, и ще запитам знаещите тук.

 

От както се застуди тези дни сутрин като паля за първи път ми се пускат аварийните сами. Вярно студено е, не пали от четвърт оборот а прави няколко превъртания, но все пак какво провокира това действие - да си пусне аварийните. Прави го само сутрин като е студено, след това вече не.. 

 

Никога не го е правила до се га и се чудя дали е проблем с реле или някаква екстра която да подскаже, че е студено и акумолатора се мъчи и е за смяна или знам ли???

 

Мерси за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 1 акумулатор съм сменил и подобно своеволие не е показвала колата. Иначе при по-екстремно спиране се включват аварийките при мен и после сами спират, тествано е няколко пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатор на 10 години... Мисля, че трябва да го погребеш с военни почести и парад. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.