Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък МПС Октавия 1


chanio

Recommended Posts

Здравейте колеги!

От скоро имам Октавия 1 - бензин 97г. 101к. и с недоумение разбрах, че данък МПС за колата ми е 120лв. на година. От данъчното ми обясниха, че тъй като била 75 kW, попадала в по-горна група с по - висок данък. В талона ми е посочено 75 kW и номер на двигател АЕН, но на всякъде в Интернет е дадено за двигател AEH - 74кW. Моля, да коментирате какъв данък МПС плащате и дали е възможно по някакъв начин да се коригира талона и от там да се намали данъка.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Моя двигател е същият 74kW, но AKL. На талона обаче си пише 74kW и данъка ми е 35лв.

За коригирането на талона не знам точно как може да стане, но ако имаш сервизна книжка с колата, в която да пише точните киловати може да измислиш нещо с коригирането. Успех, дано се оправят нещата! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя един киловат е много гаден. Въпроса е че в данъчното каквито и документи да им носиш - все тая, тях ги интересува талона. Така, че ако ще си търсиш правата - в КАТ. Но ми мирише на мисията невъзможна.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талона ти е сбъркан. В КАТ трябва да ти го оправят. AKL е 74 kW, може да погледнеш и на табелката в багажника, в ляво от резервната гума. И на моята Фабия беше объркан германския талон, ако не бяхме казали в КАТ щяха да я напишат 90 kW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата купих я преди месец и половина 99 AKL 101к днес я регистрирах в данъчното и там ми казаха че данъка и е 60лв на година .Както колегите казаха по горе проблема е в КАТ най добре отиди там да ти го оправят самият номер на двигателя започва с AKL XXXXXX така че това можеш да им покажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата, двигателя не е AKL, a AEH, но той също е 74 kW. Така че, се потвърждава объркването на талона!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, искам да ви информирам, че намерих разрешение на проблема си. Благодарение на ЕТ Пловдив и лично на г-н Ковачев, които бяха изключително любезни и дори безвъзмездно ми издадоха официален документ за реалните киловати, успях да убедя служителите на КАТ, че има допусната грешка в талона ми. Така ми беше издаден нов талон с отразени реални 74kW. Сега следва да подам коригираща декларация в данъчното и данъка ми да намелее чуватвително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. :D И мен щяха да ме прекарат за малко по този начин, защото в германският талон на Фабията пишеше 90 kW. Добре, че им казах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.