Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изключително ярки диоди


Recommended Posts

a zashto pri men kato gi slagah na zadniq nomer svetqt 3-4 sec i ugasvat?

мод:Прочети правилата преди да пишеш във форума!Едно от тях гласи:ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИШЕ НА БЪЛГАРСКИ С КИРИЛИЦА!

По въпроса-Защото ги отчита като изгоряла крушка и ги гаси.Трябва да им сложиш съпротивления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ги намери в София да казва къде има такива, ако не ще поръчваме от Варна/Бургас smile004

 

Пишете от къде могат да се купят, че не успях да си намеря сам и ме гледаха тъпо... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е само, може ли да се ползва с тия диоди постепенното изгасване на осветлението в купето и ако да дали трепти по време на плавното изгасване. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е само, може ли да се ползва с тия диоди постепенното изгасване на осветлението в купето и ако да дали трепти по време на плавното изгасване. :-k

 

 

може и не трепти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, явно на следващото идване към Варна ще се отбия на Желескова и Осми Приморски ако правилно съм разбрал smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба тая Бегачка,само фишеци пуска!

Земи прати 5-16-си бройки насам!Ко ми пускате тука безмислена тема!Дай за проба! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба тая Бегачка,само фишеци пуска!

Земи прати 5-16-си бройки насам!Ко ми пускате тука безмислена тема!Дай за проба! smile027

Ко ще ччерпиш ? smile092 ,пия само 15 годишно уиски smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо несте се разбрали със бегачката,няма диоди,а и магазина не бачка днеска.. сори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При поставяне на диодите на задния номер светва чека и не светят. Ако има 1 диод и 1 крушка работят, но с 2 не ще! Какви съпротивления трябва да се запоят, има ли значение как и на 2-та или само на 1-ния трябва ??? Извинявам се че ползвам тази тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо несте се разбрали със бегачката,няма диоди,а и магазина не бачка днеска.. сори
Aз, когато се разбирам нещо с бегачката всичко е 6!Ти нещо пак не си разбрал!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо несте се разбрали със бегачката,няма диоди,а и магазина не бачка днеска.. сори
Aз, когато се разбирам нещо с бегачката всичко е 6!Ти нещо пак не си разбрал!

благодаря,благодаря smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

и аз искам да питам какви съпротивления трябва да сложа за задния номер и как да ги вържа но никой не казва! моля помогнете smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

филипс продават готови фестон диоди.Те са чудесни за задния номер.В софия ги има във всеки сериозен тунинг магазин.

 

Аз съм с фестони и в купето,багажника,жабката.Скоро ще слагам диоди по стопове,мигачи,задната,габаритите(без предните,че там си имам откакто я взех) и стоповете smile001

 

Ама си поръчвам от САЩ.Скъпи са,но пък са качественни и имат вече 8W диоди smile004

 

п.п.

 

малко харектеристика:

 

Emitting Color: White

Forward Voltage (DC): 11.5-14.5V

Total Luminous Intensity: 250 lm

Dominant Wavelength: White

Color Temperature: 6000K

Viewing Angle: 270

CURRENT DRAW: 7.975W

 

има и по 13W и 400 lm ама още са по 90$ smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам да питам какви съпротивления трябва да сложа за задния номер и как да ги вържа но никой не казва! моля помогнете smile126

измерваш си съпротивлението на крушката и си добавяш към диода колкото е нужно-толкова е просто smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпротивление на крушка не може да се мери, защото зависи силно от температурата на нажежаемата жичка!

Смята се, като се вземе предвид номиналната мощност по формулата:

R = U^2 / P , (U = 13V)

При 5W крушка се получава 34 ома.

Ако се измери с уред ще покаже около 10 ома.

---

По отношение на това, какъв резистор да се добави.

Трябва да е известна номиналната мощност на светодиодната крушка.

Резисторът трябва да разсее мощност, равна на разликата между жичната и светодиодната крушка.

Формулата е същата, като по-горе.

Например при крушка 5W и светодиоди 2W трябва да се добави паралелно резистор 56 ома / 5 вата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрежението се влияе от тока и ако тече 14 волта ще са други стойностите по формулата - номиналните

Меря напрежението,меря тока през крушката и след като съм си ги записал,защото ги меря с един мултицет :D разделям напрежението на тока/волтажа на ампеража/. Така е най-вярно,защото е като е гореща. Иначе трябва да знаеш характеристиките на жичката - ама откъде smile091

Обаче сега един въпрос - колата как открива изгорялата крушка без да си светнал, кое съпротивление мери според Вас? мери верига маи в предварителното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпротивление на крушка не може да се мери, защото зависи силно от температурата на нажежаемата жичка!

Смята се, като се вземе предвид номиналната мощност по формулата:

R = U^2 / P , (U = 13V)

При 5W крушка се получава 34 ома.

Ако се измери с уред ще покаже около 10 ома.

---

По отношение на това, какъв резистор да се добави.

Трябва да е известна номиналната мощност на светодиодната крушка.

Резисторът трябва да разсее мощност, равна на разликата между жичната и светодиодната крушка.

Формулата е същата, като по-горе.

Например при крушка 5W и светодиоди 2W трябва да се добави паралелно резистор 56 ома / 5 вата.

хм,дали не е по-правилна тази формула,след като сме го подхвании въпросът:

 

R = (VS - VL) / I

 

VS = supply voltage

VL = LED voltage

I = LED current (e.g. 10mA = 0.01A, or 20mA = 0.02A)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е формулата, ако се смята последователният резистор, ако се използват отделни светодиоди, а не готови диодни крушки.

Готовите крушки си го имат вградения последователен резистор.

Аз съм дал формулата за паралелен резистор, за да не дава грешки за изгоряла крушка.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е браво

изяснихме на всички кое за какво им е smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.