Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви цени за гражданска отговорност и ГТП платихте?


BOTZKO6

Recommended Posts

Може ли да попитам какво означава "квалифициран застрахователен брокер" ?

Според мен дамата , която ми взема парите няколко години по ред в малко офисче на голям застрахователен брокер има предостатчно добра квалификация , защото винаги , когато отида и попитам тя намира отговор на въпроса ми и удовлетворява най - важното ми изискване като клиент - да получа валидна полица ГО на най - ниска цена от тук нататък всичко е политика на застрахователните компаний ... не професионално е да нахендриш клиент да плати определена сума само , защото ти е по - голям процента към съответната компания ;)

 

Това което казваш е така, аз също не разбирам как може да продаваш гражданска с 20-30 лв., а понякога и повече по-скъпа от друга само и само да е еди коя си компания! Имах предвид за компетентност - като имаш щета и звъннеш да могат квалифицирано да те поемат и да ти окажат пълно съдействие за завеждане на щетата, къде точно и на кои телефони да се обадиш, дали застрахователя има мобилна група, ако не си доволен от обещетението да поемеш случая в твой ръце и да оспорваш ниското обещетение, след това да му обесниш какво се прави и какви серивизи има право да ползва и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • _v_

    18

  • BOTZKO6

    8

  • C2H5OH

    8

  • evin

    5

Най-много писали в темата

Да не говорим за възможността да ти предложи друг застрахователен продукт, от който може би имаш нужда и би се заинтересувал, да те уведомява своевременно за нови продукти или изменение във вече стари такива, по които ти си клиент....мога да продължа дълго с обесненията, но може би вече досаждаме на много от колегите с нашите писания...?! :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз между другото си редактирах предишния пост, защото прИмоцията свърши и от днес чакаме новите цени, които също ще постна тук.

 

От написаното до тук - колега радвам се, че наистина много от съфорумците са сключили ГО при теб. Радвам се също, че са го направили на старите цени, които за мен бяха разумни, спрямо приходите на средния българин. Ясно е, че цените ще скочат още. Това ще провокира все повече хора да карат без гражданска, както провокира много хора да пушат безбандеролни цигари. За съжаление всякакви такива резки поскъпвания провокират българина да заобикаля закона и да краде (поне съм в такава сфера та го виждам ежечасно). Противник съм на такива неща, но животът ме принуждава и аз да се възползвам от намаленията.

Що се отнася до професионализма - в никакъв случай не оспорвам твоя и повярвай ми аз не съм застраховател, но ако нямах възможността да мина по-евтино със сигурност бих дошъл при теб за застраховка. И дано този т.нар. след застрахователен съпорт го има при теб. Това е единствения начин да запазиш старите клиенти, а те от своя страна да ти доведат нови.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз между другото си редактирах предишния пост, защото прИмоцията свърши и от днес чакаме новите цени, които също ще постна тук.

 

От написаното до тук - колега радвам се, че наистина много от съфорумците са сключили ГО при теб. Радвам се също, че са го направили на старите цени, които за мен бяха разумни, спрямо приходите на средния българин. Ясно е, че цените ще скочат още. Това ще провокира все повече хора да карат без гражданска, както провокира много хора да пушат безбандеролни цигари. За съжаление всякакви такива резки поскъпвания провокират българина да заобикаля закона и да краде (поне съм в такава сфера та го виждам ежечасно). Противник съм на такива неща, но животът ме принуждава и аз да се възползвам от намаленията.

Що се отнася до професионализма - в никакъв случай не оспорвам твоя и повярвай ми аз не съм застраховател, но ако нямах възможността да мина по-евтино със сигурност бих дошъл при теб за застраховка. И дано този т.нар. след застрахователен съпорт го има при теб. Това е единствения начин да запазиш старите клиенти, а те от своя страна да ти доведат нови.

Поздрави.

:smt017 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фелиция 1.3 95 г. платих 135 лв в Армеец без зелена карта, ама с някаква отстъпка като лоялен клиент на АВА брокер - от 2-3 г само при тях застраховам колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови тарифни числа по застраховка Гражданска отговорност на автомобилистите от средата на м. ноември 2010 г. от сайта на Алианц

 

.......................................................... 1 ...... 2 .........3

Лек автомобил над 1300 до 1500 куб. см 176 лв. 169 лв. 166 лв.

Лек автомобил над 1500 до 1600 куб. см 184 лв. 177 лв. 173 лв.

Лек автомобил над 1600 до 1800 куб. см 189 лв. 181 лв. 178 лв.

Лек автомобил над 1800 до 2000 куб. см 212 лв. 204 лв. 199 лв.

 

1 - София

2 - Бургас, Варна, Пловдив, Ст. Загора, Русе, Благоевград и Перник

3 - Пазарджик, Хасково, Плевен, В. Търново, Габрово, Сливен, Добрич, Шумен, Кюстендил, Враца, Видин, Монтана, Ловеч,Разград, Силистра, Смолян, Търговище, Кържали, Ямбол и София - област

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови тарифни числа по застраховка Гражданска отговорност на автомобилистите от средата на м. ноември 2010 г. от сайта на Алианц

 

.......................................................... 1 ...... 2 .........3

Лек автомобил над 1300 до 1500 куб. см 176 лв. 169 лв. 166 лв.

Лек автомобил над 1500 до 1600 куб. см 184 лв. 177 лв. 173 лв.

Лек автомобил над 1600 до 1800 куб. см 189 лв. 181 лв. 178 лв.

Лек автомобил над 1800 до 2000 куб. см 212 лв. 204 лв. 199 лв.

 

1 - София

2 - Бургас, Варна, Пловдив, Ст. Загора, Русе, Благоевград и Перник

3 - Пазарджик, Хасково, Плевен, В. Търново, Габрово, Сливен, Добрич, Шумен, Кюстендил, Враца, Видин, Монтана, Ловеч,Разград, Силистра, Смолян, Търговище, Кържали, Ямбол и София - област

 

Цените на Алианц определено са доста по-високи от други компании на БГ пазара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма някакво намаление в Алианц :?:

В момента ГО за двигател 1.6 ми е 260 лв., а от таблицата излиза, че новите цени са по-ниски :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма някакво намаление в Алианц :?:

В момента ГО за двигател 1.6 ми е 260 лв., а от таблицата излиза, че новите цени са по-ниски :roll: .

В сайта им пише "примерни" цени. Каквото и да значи това...

Само ще споделя, че когато за пръв път правих застраховка в Алианц, ми зададоха куп въпроси като например:

1.Колко души карат колата и кой е основния водач?

2.На каква възраст е той?

3.Колко години шофьорски стаж има?

4.Колко км на година се изминават?

5.Къде са тези километри (градско/извънградско)?

и т.н. и т.н.

Не знам как всичко това участва във формирането на ГО, но със сигурност участва.

 

Другата версия е твоят брокер да работи с по-голяма печалба, но това ми се струва малко вероятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези въпроси са... малоумни. Най-важният въпрос - имате ли ПТП като виновна страна - липсва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези въпроси са... малоумни. Най-важният въпрос - имате ли ПТП като виновна страна - липсва?

Точно защото е най-важен, не го споменавам. Това се подразбира.

Между другото вече не ме питат. Вземат си данните от КАТ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите тарифи на Лев Инс и Уника, валидни до Нова Година. После пак нагоре.

[attachment=2]Тарифи 23112010 Лев Инс.TIF[/attachment]

[attachment=1]Тарифи 24112010 Уника-1.tif[/attachment]

[attachment=0]Тарифи 24112010 Уника-2.tif[/attachment]

Уника - 1 и Уника - 2 са една таблица разделена на 2.

За Уника правят впечатление 2 неща:

1. В зависимост от това от къде е собственика - София или Перник (1 таблица), Пловдив, Бургас или Варна (2 таблица) или останалата страна (3 таблица) цените са различни.

2. В зависимост от възрастта на собственика - до 23, м/у 23 и 30 и над 30 г. цените също са различни.

Т.е.

Най-скъпо ГО ще плати някой младеж на 22 от София или Перник

Най-евтино ще струва ГО на някой зрял човек, над 30 г. от Долно Нанагорнище

Еб.....си и глупостите, но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-скъпо ГО ще плати някой младеж на 22 от София или Перник

 

Това си е стандартен профил на камикадзе с регистрация РК/СО и с кенефен баварец тройка Е36. Одобрявам високите цени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам данни че Лев Инс ще намалят цените на гражданската отговорност по време на реалната кампания - т.е. към края на годината, така че колегите, които им изтича тогава застраховката нека изчакат, иначе цените сега са наистина малко високи за стандарта, който поддържа компанията!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-скъпо ГО ще плати някой младеж на 22 от София или Перник

 

Това си е стандартен профил на камикадзе с регистрация РК/СО и с кенефен баварец тройка Е36. Одобрявам високите цени :)

 

Днес - 25.11.2010 младеж от Стара Загора (аз) плати ГО на цена 165,00лв. към "Български имоти" с включена в цената зелена карта.Колата е с кубатура 1289 куб.см. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам данни че Лев Инс ще намалят цените на гражданската отговорност по време на реалната кампания - т.е. към края на годината, така че колегите, които им изтича тогава застраховката нека изчакат, иначе цените сега са наистина малко високи за стандарта, който поддържа компанията!

 

Поздрави!

Дано се окажеш прав. Иначе увеличението не е чак толкова драстично за по-малките обеми двигатели. Виж ако си над 2500 cm3 тогава кофти.

А иначе тези цени са валидни до Нова Година. После 2% данък и ново увеличение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес 14.12.2010 г. платих 190 лв за ГО в ДЗИ (застраховката е сключена в офис на ДЗИ) - цената е с 10 % отстъпка за сключено АвтоКАСКО пак в ДЗИ. Колата е VW Vento 1.8, 1992 г., софийска регистрация, ГО валидна само за България, възраст на собственика 36 г., без ПТП в последните 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По предварителни данни, понеже сега ми правят ГО по телефона, в Алианц за Фабията от подписа ми, "С" регистрация + зелена карта към 190 лв. Ама като видя полицата при подписването ще видя дали е така. И е в комплект с каско и застраховка на местата, които не са включени в цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пускам актуални към момента цени по застраховка гражданска отговорност, като цените са крайни след включени всички държавни такси! Цените са за регион София - С и СА регистрации!

 

До 1300 кубика - 155лв.

 

От 1300 кубика - До 1600 кубика - 155 лв.

 

От 1600 кубика - До 1800 кубика - 160 лв.

 

От 1800 кубика - До 2000 кубика - 191 лв.

 

От 2000 кубика - До 2500 кубика - 220 лв.

 

Над 2500 кубика - 269 лв.

 

Това са цени с промени от днес, 16.12.2010г!

Доставката за гр. София е безплатна!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 1300 кубика - 170лв.

 

От 1300 кубика - До 1600 кубика - 175 лв.

 

От 1600 кубика - До 1800 кубика - 180 лв.

 

От 1800 кубика - До 2000 кубика - 191 лв.

 

От 2000 кубика - До 2500 кубика - 220 лв.

 

Над 2500 кубика - 269 лв.

 

Това са цени с промени от днес, 21.12.2010г!

Доставката за гр. София е безплатна!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуални цени на Уника и Бул Инс, валидни от 23.12.2010 г. в Петрол:

edit - Цените на Уника бяха коригирани от КФН 2 часа след като беше пусната промоцията. В крайна сметка остават в сила старите им цени.

post-1730-138453269741_thumb.jpgПри Бул Инс новите цени са дадени в долните две таблички, под основната, а указанията са по-долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.