Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новите ми вериги за сняг !


Recommended Posts

Здравейте,

искам да ви покажа какви "вериги" си купих. Някой може би да остане скептичен, но реших да опитам:

http://www.rs-auto.bg/news/article/10094/%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%BE%D1%82-autosock/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си ги караш!

 

Само ме притесни едно изречение от статията:

 

- Колко време издържат един чифт текстилни вериги?

 

- Няма ограничение на пробега километри, които могат да бъдат изминати с един комплект вериги при тяхната правилна употреба.

 

Защо да си сменяме гумите тогава, направо слагаме тези вериги и газ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе ! Максималната скорост на движение по препоръка е до 50км/ч.

абе имайки впредвид, че не съм слагал вериги не помня от кога, със сигурност ще ме изкарат до момента в който си сменя колата, а и не тежат 10 кила в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе ! Максималната скорост на движение по препоръка е до 50км/ч.

абе имайки впредвид, че не съм слагал вериги не помня от кога, със сигурност ще ме изкарат до момента в който си сменя колата, а и не тежат 10 кила в багажника.

 

Да кажеш как се държат, въпреки, че ми е ясно от чиста физична гледна точка как работят точно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм решил да взимам от същите вериги и ще ги пробвам задължително при подходящи условия.На рекламните клипове,изглежда,че се справят добре на сняг,а мен това живо ме интересува,щото всяка зима сме на ски, високо в планината и нищо не се знае.

Въпреки,че последните години не ми се е налагало да слагам вериги, нито в България,нито в Алпите.Така че, ще докладвам за резултата! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ориентироваъчните цени за масовите коли? По принцип металните бидейки китайски не са ме оставяли (то аз съм ги слагал 3 пъти за 5 години :) ), ама много трудно се слагат бе.... Ръцете ти стават на ...... дупе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше теми за тези вериги, даже май и по рекламните банери се въртяха, виж тука: viewtopic.php?f=1&t=17416&p=192551#p192551

 

и тука: viewtopic.php?f=18&t=16556

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога да си пробвам веригите- таз зима ще им бъде 6-та в багажника, а са чисто нови. То май тряа да карам с летните гуми за да ми се уреди въпроса smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно около 145лв. е цената за масовите размери.

Гледах доста клипчета и вървят доста добре и по чист лед, та затова реших, че може и на градско да ги ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една яма и ще имаш парцали за 140 лева :D

 

Дали се късат толкова лесно, нещо не ми се вярва??? Не съм ползувал такива, ама да се скъсат от една дупка ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плата, който контактува с пътя е кевлар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще са необходими за автомобил с прилични зимни гуми, освен ако не е бмв или мерцедес. Колегите-собственици на последните две марки започнахме да ги бъзикаме още при първия сняг миналата седмица, засега издържат на майтапа. При нас именно те поддържат темите за такива или каквито и да е други вериги .. :D Явно все пак си е по-трудно със задно, а и по спомен от 100С-ката наистина има лек проблем и вероятност да затънеш ако не внимаваш в картинката. С предното съм издрапвал навсякъде засега без особено замисляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плата, който контактува с пътя е кевлар.

Ама колега ти сериозно ли си мислиш, че е кевлар? За 140 лв. кевлар? Дано да си прав!

Иначе идеята и изпълнението на AutoSock заслужават признание. Ако ми се налагаше да карам повечко на заснежено и особено на заледено и аз бих си купил такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плата, който контактува с пътя е кевлар.

Ама колега ти сериозно ли си мислиш, че е кевлар? За 140 лв. кевлар? Дано да си прав!

Иначе идеята и изпълнението на AutoSock заслужават признание. Ако ми се налагаше да карам повечко на заснежено и особено на заледено и аз бих си купил такива.

 

Е що пък да не е кевлар? 140 лв. не са малко за кевлар. Напоследък употребата му се увеличи и цената му спадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм се спрял на тези вериги и мисля да си взема - имаше преди време тема в раздел "Реклама", от където ги видях. За предишната кола бях взел чисто нови Konig. Никога не ми се наложи да ги използвам, но знае ли човек. Два пъти правих "сухи" тренировки с тях в гаража, в резултат на което се молех да не ми се налага да ги монтирам в студ с одървени ръце. Поставянето на метални вериги за някой може и да е лесно, на мен нещо не ми се отдаде. Може и твърде бързо да съм се отказал да "тренирам" :)

 

AutoSock ми се виждат надеждни с оглед на това да измъкнат колата от трудна ситуация. Освен това са леки и според снимките и клиповете - заемат по-малко място. Относно коментара на anastas за дупките - все си мисля, че вериги се слагат на силно заснежени или заледени участъци - все места, на които няма как да има дупки smile049 Иначе погледнато от друга страна - по-добре парцали за 140 кинта, отколкото изплющяла метална верига по калника или наранена гума за 200-300 пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AutoSock ми се виждат надеждни с оглед на това да измъкнат колата от трудна ситуация. Освен това са леки и според снимките и клиповете - заемат по-малко място. Относно коментара на anastas за дупките - все си мисля, че вериги се слагат на силно заснежени или заледени участъци - все места, на които няма как да има дупки smile049 Иначе погледнато от друга страна - по-добре парцали за 140 кинта, отколкото изплющяла метална верига по калника или наранена гума за 200-300 пари :)

 

По точно казано от това неможе. smile126

Ето затова заложих на тях и си ги купих.

smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се че може да се държат добре на лед. Имам предвид поледица като стъкло. Но след като ги пробваш на различни терени- пиши. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък преди малко си купих някакви текстилни вериги от Практикер за 80лв. Изглеждат здрави(е, надали са от кевлар :mrgreen: ), пък ще видим :-k. А и предвид това колко ще ги ползвам, дано е оправдано, че се поциганих за още 60лв. и не взех autosock smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AutoSock ми се виждат надеждни с оглед на това да измъкнат колата от трудна ситуация. Освен това са леки и според снимките и клиповете - заемат по-малко място. Относно коментара на anastas за дупките - все си мисля, че вериги се слагат на силно заснежени или заледени участъци - все места, на които няма как да има дупки smile049 Иначе погледнато от друга страна - по-добре парцали за 140 кинта, отколкото изплющяла метална верига по калника или наранена гума за 200-300 пари :)

 

По точно казано от това неможе. smile126

Ето затова заложих на тях и си ги купих.

smile152

 

И аз съм с Autosock.

И вече няколко пъти влезнаха в употреба.

Заслужават си кинтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,

днес вална хубав снежец и с и без повод веднага сложих "верижките".

Много съм доволен. Уникални са. Като комфорт не се различава от нормалното движение без вериги, но нетрябва да се превишава описаната от производителя скорост от 50км/ч. Потегля по наклон, лед, спира добре.

Забележката ми е единствено, че монтажа не е за 20 сек. на гума както го рекламират. Аз ги монтирах на абсолютно сухо място, преди да изкарам колата на снега, но при всички случаи е многократно по-лесно спрямо стандартните метални вериги.

Най-добра работа ще вършат в големите градове, когато не е опесачено и колите отъпчат снега и се заледи. Ще вършат работа и в междублоковото пространство на дълбокия сняг.

Интерсното е, че изобщо не нахвърля калника и не натрупва буца, която да се превърне в лед, а калника на колата си е чист, все едно си карал по асвалт.

smile126 smile152 smile126 smile152

 

021769502-big.jpg

 

П.С. Надявам се да не сметнете поста ми като реклама, само споделям мнение, както бях помолен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих веригите от колата, защото почистиха на места и няма смисъл да ги късам. Аз така и ги сложих предимно за проба.

Състоянието им е перфектно след около 25км. градско. Само ги поизмих от калта и солта. Няма скъсано или притрито с изключение на 1 малко място колкото 1 стотинка. Може би да е имало камъче в грайфера на гумата.

Както и да е вършат си работата чудесно.

smile152 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си купих същите-145лв.,вкл. доставката.Даже мислех да ги пробвам тия дни,ама колегата Bojanov го е направил вече ,та ще си ги пазя за предстоящата ни ски-ваканция в Пампорово и после в Zell am See.

Надявам се ,въобще да не ми се наложи да ги слагам,но в планината нищо не се знае! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същите в багажника (100 кинта втора ръка, от човек който си продаваше колата, не ползвани :)), но за момента Continental TS830 + ESP и TCS се държат перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, в Zell am See може да ти потрабват вериги само ако ви изненада снега и е обилен. Тогава единственно махат червените ленти от знаците с вериги. Но смятам, че няма да имаш нужда, особенно с толкова помощници в електрониката, пък и ти си караш. Нас ни затрупа в Ginzling /а почистващата техника явно я изненада/ една вечер снегът, но въпреки непочистените пътища, без грижи покатерих колата до лифтовете. Аз и един Форестър бяхме горе единственните коли без вериги. Дано са ви слънчеви дните, за да се насладите на гледките. Ако няма да паркираш колата в подземен паркинг, имай под ръка лопатка за всеки случай smile027

021773578.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.